zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-08-16T09:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Krótka blokada przy Majewskiego. Spór z miastem przeniósł się na ulicę

REKLAMA
REKLAMA
1
0
10

Kilkadziesiąt minut trwała blokada ulicy Majewskiego przez przedsiębiorcę, który jest w sporze z Urzędem Miasta w sprawie budowy tej ulicy na os. Centrum. Na miejscu pojawiła się policja i wówczas szef firmy budowlanej opuścił ulicę.

Wykonawca ulicy Majewskiego groził rozebraniem wybudowanej przez siebie ulicy w piśmie, jakie wysłał do mediów i polityków, w tym również najwyższych rangą urzędników państwowych.

Informuję, że w dniu 16 sierpnia zablokuję ulicę Majewskiego zastawami drogowymi z umieszczoną informacją o braku rozliczenia w/w inwestycji przez Urząd Miasta Ostrołęka, wyłudzenia robót przez Prezydenta Miasta Ostrołęka Pana Łukasza Kulika, doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firmy (...) przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. W przypadku braku rozliczenia-zapłaty za zrealizowaną inwestycję, firma (...) w dniu 25 sierpnia przystąpi do odzyskiwania materiału użytego do budowy ulicy Majewskiego (kostka brukowa, krawężniki, podbudowa), obciążając za rozbiórkę Miasto Ostrołęka

- napisał Marek T., właściciel firmy z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim. Wzywał również miasto do uiszczenia kwoty 161 451,62 zł, wraz z odsetkami oraz należności z tytułu naliczonej kary 124 251,19 zł. - Łącznie oczekujemy zapłaty w wysokości 285 702,81 zł - pisze przedsiębiorca. Zapowiadał możliwość wystąpienia o odszkodowanie za szkody powstałe w majątku firmy, spowodowane utratą płynności finansowej.

Właściciel firmy, która pracowała przy ul. Majewskiego, to dość znana w mieście postać: w przeszłości był bliskim współpracownikiem prezydenta Łukasza Kulika. Świadczy o tym pełnomocnictwo, które portal eOstrołęka ujawnił w lutym 2019 roku. Relacje od jakiegoś czasu mocno się jednak ochłodziły.

Marek T. wielokrotnie miał problemy z prawem: w 2015 r. został skazany za oszustwo - sąd uznał, że firma T. nie zapłaciła za materiał budowlany w postaci kruszywa, wyłudzając kwotę blisko 68 tys. zł. Pod koniec ubiegłego roku w ostrołęckim Sądzie Rejonowym zapadły dwa kolejne wyroki - m.in. za przedkładanie sfałszowanych faktur w Urzędzie Skarbowym. Ujawniliśmy to w naszym serwisie. W tym przypadku sprawy odwoławcze jeszcze się nie zakończyły. W toku jest jeszcze jedna sprawa związana z Ostrołęką: dotycząca złożenia nierzetelnych oświadczeń o spełnieniu warunków do udziału oraz brak przesłanek do wykluczenia go od udziału postępowaniach przetargowych, w celu uzyskania zamówień publicznych. Następna rozprawa odbędzie się we wrześniu.

Krótka blokada ul. Majewskiego

Pozostający w sporze z miastem przedsiębiorca w poniedziałkowy poranek zablokował ulicę zastawami drogowymi z informacją, że wzywa zamawiającego do zwrotu nakładów finansowych i materiałowych poniesionych przy realizacji inwestycji w terminie 7 dni.

Blokada trwała kilkadziesiąt minut. Na miejscu pojawiła się policja. Jak się dowiedzieliśmy, policjanci poinformowali przedsiębiorcę, że nie może bez pozwolenia blokować pasa jezdni, wówczas dobrowolnie usunął on blokadę. Policja będzie w tej sprawie wszczynać postępowanie o wykroczenie z art. 90 Kodeksu wykroczeń.

Z relacji świadków wynika, że blokujący drogę twierdzili, że to nie ostatnia taka akcja, a w piśmie rozesłanym mediom zapowiadali, że 25 sierpnia zaczną... rozbierać ulicę. Teraz już wiadomo, że nie żartują.

REKLAMA
zdjecie 9440
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×