2017-03-10T13:32:48+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Krystyna Pawłowicz o wyborze Tuska: "Polacy nie mają już chyba złudzeń..."

REKLAMA
REKLAMA
11
7
33

- Polacy nie mają już chyba złudzeń co do rzeczywistej totalnej natury niemieckiej UE - tak wybór Donalda Tuska na drugą kadencję jako szefa Rady Europejskiej skomentowała poseł PiS Krystyna Pawłowicz. Zapowiedziała też, że zbliża się czas ważnych decyzji dla Polski jeżeli chodzi o jej stosunki z Unią Europejską.

Przypomnijmy, Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej głosami przywódców państw unijnych. Polska była jedynym krajem, który sprzeciwił się wyborowi Tuska. W głosowaniu było 27:1 na korzyść byłego premiera Polski. Wielu ekspertów oraz polityków nazywa taki wynik kompromitacją dyplomatyczną, poseł Krystyna Pawłowicz ma jednak inne zdanie.

- Polskiej ekipie rządowej dziękujemy za godną postawę i waleczność w obronie naszych suwerennych interesów. Na taką władzę od dawna czekaliśmy - twierdzi poseł Pawłowicz, zwracając także uwagę na zachowanie sejmowej opozycji. - Partia "zewnętrzna" skandowała zaś dziś w polskim Sejmie na cześć Niemiec i ich kandydata,ciesząc się,że się Polsce wreszcie NIE udało. To ma być nasza,dla Polski kara za wygrane przez PIS wybory. A Ryszard z Madery wzywał rząd,by "honorowo" już ustąpił na rzecz niemieckiej V kolumny w Polsce.

Na koniec poseł Pawłowicz zaznaczyła, że PiS czeka jeszcze sporo pracy.

-  Mamy jeszcze dużo w Polsce do naprawiania. Wszystko wskazuje też na to,że zbliża się czas także naszych ważnych decyzji unijnych - podkreśliła.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~xyz , 14:05 10-03-2017,   -
Wylazła krowa i zaryczała.

27 państw było za ponownym wyborem Tuska. Tylko polski rząd był przeciw.
To się nazywa demokracja i wybór większości. Przywódcy europejscy nie dali się wciągnąć w gierki kaczego gnoma.

.
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx , 14:21 10-03-2017,   -
Co za człowiek bez rozumu to skomentował? To jest właśnie dowód na to jak UE liczy się z naszym zdaniem. Od zawsze było że kandydat przechodzi tylko wtedy gdy otrzyma 100% głosów a nie większość. Poza tym Tusk czyści Merkel buty dlatego nie mając swojego zdania i nic nie oczekując jest wygodnym członkiem. Amen
odpowiedz   •   oceń :  
~cbv , 14:27 10-03-2017,   -
Zresztą Tusk dba tak o polskie interesy że gdyby nie Szydło byśmy byli dziś zasypani Syryjczykami i płakali jak dziś Francja czy Niemcy. A przecież pragnę przypomnieć że Tusk ganił polski rząd i straszył karami.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:28 10-03-2017,   -
[quote=xyz ]Wylazła krowa i zaryczała.

27 państw było za ponownym wyborem Tuska. Tylko polski rząd był przeciw.
To się nazywa demokracja i wybór większości. Przywódcy europejscy nie dali się wciągnąć w gierki kaczego gnoma.

. [/quote]
tej "krowie" to ty intelektem do pięt nie dorastasz. Nawet nie wiesz co to jest demokracja.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:31 10-03-2017,   -
Niemcy dbają o swojego wiernego pieska, co przez dwie kadencje dbał o rozwój Niemiec kosztem Polski oraz brał udział w przygotowanie zamachu smoleńskiego w niemieniu niemiec.
odpowiedz   •   oceń :  
~kl , 17:04 10-03-2017,   -
[quote= ]Niemcy dbają o swojego wiernego pieska, co przez dwie kadencje dbał o rozwój Niemiec kosztem Polski oraz brał udział w przygotowanie zamachu smoleńskiego w niemieniu niemiec. [/quote]
OSTROŁECKIE BEZMÓZGIE KLEPIĄ CO partia panów KLEPIE W PRZEKAZIE DNIA USTAMI CHOREGO Z NIENAWIŚCI CZŁOWIEKA.JA WIEM, wy pisy SZAŁU DOSTAJECIE. I SŁUSZNIE, BO TO POCZĄTEK waszego KOŃCA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:56 10-03-2017,   -
[quote=kl ][quote= ]Niemcy dbają o swojego wiernego pieska, co przez dwie kadencje dbał o rozwój Niemiec kosztem Polski oraz brał udział w przygotowanie zamachu smoleńskiego w niemieniu niemiec. [/quote]
OSTROŁECKIE BEZMÓZGIE KLEPIĄ CO partia panów KLEPIE W PRZEKAZIE DNIA USTAMI CHOREGO Z NIENAWIŚCI CZŁOWIEKA.JA WIEM, wy pisy SZAŁU DOSTAJECIE. I SŁUSZNIE, BO TO POCZĄTEK waszego KOŃCA. [/quote]
Takie teksty pasują do czasów PRL, tam straszono tych, którzy się buntowali Wielkiemu Bratu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:09 10-03-2017,   -
[quote=xyz ]Wylazła krowa i zaryczała.

27 państw było za ponownym wyborem Tuska. Tylko polski rząd był przeciw.
To się nazywa demokracja i wybór większości. Przywódcy europejscy nie dali się wciągnąć w gierki kaczego gnoma.

. [/quote]
Wśród jazgotu TVN24, głupich wypowiedzi Petru i głupich min Schetyny wyłania się smutna twarz Tuska, który chyba jako jedyny zdaje sobie sprawę z tego że Kaczyński skutecznie odsunął go raz na zawsze od polskiej polityki. Tusk został sam bez wsparcia polskiego rządu i co najgorsze, z wizerunkiem przedstawiciela niemieckich interesów, a to oznacza że jego szanse w polskiej polityce są = zero, bo równie dobrze mógłby mieć przypięta łatkę pedofila. Gdyby przegrał i wrócił teraz do Polski, mógłby zjednoczyć całą opozycję i walczyć, być może skutecznie, z PiSem - teraz na placu boju zostali Schetyna i Petru wspierani przez elity III R.P. KOD i media komercyjne, a PiS rozjedzie całe te towarzystwo jak walec drogowy.

"37 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 19 proc. na PO, 9 proc. na Kukiz'15, a 8 proc. na Nowoczesną - wynika z najnowszego, marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłoby też PSL (5 proc.)"


odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 19:51 10-03-2017,   -
teraz dokładnie wyjaśnia się sens nazwy tej partii "Paranoja i Schizofrenia"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:03 10-03-2017,   -
[quote=gosc ]teraz dokładnie wyjaśnia się sens nazwy tej partii "Paranoja i Schizofrenia" [/quote]
wybrali uległego pajaca, kosmopoitycznego bezideowca bez kregosłupa, któremu pełna micha i portfel podany z rąk byle jakich wystarczają do pełni szczęścia, to dlatego miał takie poparcie, gdyby był mądrzejszy, nie miałby szans - słowem, niby jest, ale go nie ma, na 100% pasuje do stanowiska które piastuje, czyli sekretarki, w kompetencjach której leży zwołanie 4 szczytów w roku i roli m.eratora na nich-))))
odpowiedz   •   oceń :  
~Andy , 21:22 10-03-2017,   -
Nie Polacy tylko pisiory nie mają (i nigdy nie mieli) takich złudzeń pani Pawłowicz. Jest zrozumiałym, ze jako stara baba razem z tetrykiem Prezesem wytresowani w PRL-u nie jesteście w stanie zrozumieć, że współczesne Niemcy bardzo się różnią od obrazu wysmarowanego przez komunistyczną propagandę. A teraz stosujecie projekcję, gdyż to akurat wy prezentujecie te haniebne i obrzydliwe cechy Niemców z przeszłości, chociażby poprzez forsowanie obłąkanych nazistowskich idei o lepszych i gorszych sortach obywateli.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:35 11-03-2017,   -
[quote=Andy ]Nie Polacy tylko pisiory nie mają (i nigdy nie mieli) takich złudzeń pani Pawłowicz. Jest zrozumiałym, ze jako stara baba razem z tetrykiem Prezesem wytresowani w PRL-u nie jesteście w stanie zrozumieć, że współczesne Niemcy bardzo się różnią od obrazu wysmarowanego przez komunistyczną propagandę. A teraz stosujecie projekcję, gdyż to akurat wy prezentujecie te haniebne i obrzydliwe cechy Niemców z przeszłości, chociażby poprzez forsowanie obłąkanych nazistowskich idei o lepszych i gorszych sortach obywateli.  [/quote]
Merkel nie oczaruje nikogo. 27 krajów rządzonych Niemcami, tylko jeden Polska nie chce się podporządkować. Wystraszeni mocno jak wspominają groźby, jeszcze nikt tak im się nie postawił, pomimo z góry widomej porażki. Tego boją się najbardziej, że można się postawić i zażądać zmian. Wybór Trumpa potwierdził, że jest to możliwe i konieczne, inaczej zostaniemy parobkami we własnym kraju.
Pani Kanclerz zakończyła wczoraj współpracę Polski i Niemiec w Unii pogwałceniem zasady jednomyślności i zasad na których budowana była Unia. I wszystko prawnie może być ok, ale nie o prawo tu chodzi.To początek końca projektu superpaństwa. UK już poza wspólnotą, Polska właśnie rozpoczęła długoletni rozwód z Unią wczorajszym narzuceniem woli.
odpowiedz   •   oceń :  
~wyborca , 13:04 11-03-2017,   -
uległymi pajacami to sa posłowie i senatorowie PIS....gdzie oni maja rozum zeby popierac takich jak Pawłowicz,Kaczynski itp. ludzi ze schizofrenia....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:14 11-03-2017,   -
[quote=wyborca  ]uległymi pajacami to sa posłowie i senatorowie PIS....gdzie oni maja rozum zeby popierac takich jak Pawłowicz,Kaczynski itp. ludzi ze schizofrenia.... [/quote]
Dobrze się czujesz? To wyborcy popierają posłów i senatorów PiS. Dobrze, że oni nie są uległymi pajacami unii.
Wybrano Tuska, bo jest bierny i we wszystkim słucha Merkel, pani wykształconej i pochodzącej z byłego NRD osoby, która na Europę ściągnęła fale emigracji islamistów. Tusk występował przeciwko Polsce zatwierdzając rozlokowanie emigrantów muzułmańskich na terenie Polski lub wysokie kary finansowe, czy tak postępuje Polak? Zanim cokolwiek dostaniemy z Unii musimy do kasy unii wpłacić swoją dolę. Tak naprawdę fundusze unijne to nic innego jak nasze przemielone złotówki na euro. Gdybyśmy my sami wydawali te złotówki moglibyśmy przeznaczyć je na dowolny cel, ale wyprane i zamienione na euro europejscy biurokraci z łaski swej przyznają nam na określony cel. Niestety to co wolno nam budować w niczym nie poprawia naszej gospodarki, a na dłuższą metę będzie to dla nas gigantycznym obciążeniem. ... Bo z czego utrzymamy te wszystkie hale sportowe, sale koncertowe czy aqua parki...? Za kilkanaście lat to wszystko będzie się sypać. Nasze dzieci, wnuki będą musiały te ruiny spłacać....A z czego? Żadne pokolenie nie zadłużyło tak swoich potomków jak my z rocznika SOLIDARUCHÓW. Byłoby dobrze, żeby budowano przemysł za pieniądze unijne, a tak to się daje rybę zamiast wędki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mały Antek , 15:39 11-03-2017,   -
Szkoda mi was krótkowzroczni czciciele sekty Pisowskiej Czy wy naprawde nie umiecie samodzielnie myśleć Nie macie tego przebłysku że coś tu jest nie tak Wygadyją te nasze rządowe miernoty takie dyrdymały a wy tylko przyklaskujecie Kaczyński naprawde jest mistrzem z robienia ludziom wody z mózgu Jeszcze z rok i nawet do Białorusi będzie nam daleko  27do1
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:48 11-03-2017,   -
[quote=Mały Antek ]Szkoda mi was krótkowzroczni czciciele sekty Pisowskiej Czy wy naprawde nie umiecie samodzielnie myśleć Nie macie tego przebłysku że coś tu jest nie tak Wygadyją te nasze rządowe miernoty takie dyrdymały a wy tylko przyklaskujecie Kaczyński naprawde jest mistrzem z robienia ludziom wody z mózgu Jeszcze z rok i nawet do Białorusi będzie nam daleko  27do1  [/quote]
Wydaje się, że tylko z grzeczności lub lęku przed złowrogimi epitetami nazywają Tuska "przeciętnym", tak naprawdę jest on bardzo mierny i szkodzący całej UE. Tusk w zamian za posadę w Brukseli i ochronę przez immunitet europejski prowadził politykę wyniszczenia rodzimego przemysłu i osłabienia gospodarki na rzecz Niemiec. Niemcy tym razem bez jednego wystrzału z karabina podbili prawie całą (27 do 1) Europę i to jest >nowoczesna wojna< przejmując i podporządkowując sobie całe gospodarki poszczególnych państw nie ozywając fizycznej przemocy, podobnie zrobił Putin z Krymem. Tak naprawdę Merkel gra pierwsze skrzypce, a Tusk trzyma jej na klęczkach nuty, natomiast kompozytor siedzi nieco w cieniu i pisze melodie tego koncertu. Jeszcze rok i nawet do Białorusi będzie nam daleko.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mały Antek , 16:23 11-03-2017,   -
To wychodzi na to według was że wszystkie kraje co do jednego oprócz Polski klęczą przed Niemcami A Merkelowa to ich Cesarzowa a Tusk wszystko zrobi to co ona każe I każdy kraj zgadza się w 100% z Berlinem tylko my jestesmy inni To może niech Jarosław utworzy alternatywe dla Uni i zobaczymy ile krajów do niej przystąpi Mozna nielubic Tusk sam za nim nie przepadam ale cos jest ze dostał on mandat od wszystkich na drugą kadencje Niejestem pewien czy Grecy Węgrzy tak kochają Niemców że wybrali by go dlatego że idzie tylko za polityką Berlina  Nie szukajmy sobie wszędzie wrogów Przy tym wyborze Polki rząd się zbłaźnił jak mało który Teraz powinni to przemyśleć i siedzieć cicho zamiast kolejne bajki opowiadać i coraz bardziej się pogrążać
odpowiedz   •   oceń :  
~fan , 16:32 11-03-2017,   -
[quote=Mały Antek ]To wychodzi na to według was że wszystkie kraje co do jednego oprócz Polski klęczą przed Niemcami n mt kolejne bajki opowiadać i coraz bardziej się pogrążać ..
z tego co widać w telewizji to nasz rząd ciągle ma kolanach - jako świetni aktorzy = gdzie tego się nauczyli - na kursach w USA ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:37 11-03-2017,   -
[quote=Mały Antek ]To wychodzi na to według was że wszystkie kraje co do jednego oprócz Polski klęczą przed Niemcami A Merkelowa to ich Cesarzowa a Tusk wszystko zrobi to co ona każe I każdy kraj zgadza się w 100% z Berlinem tylko my jestesmy inni To może niech Jarosław utworzy alternatywe dla Uni i zobaczymy ile krajów do niej przystąpi Mozna nielubic Tusk sam za nim nie przepadam ale cos jest ze dostał on mandat od wszystkich na drugą kadencje Niejestem pewien czy Grecy Węgrzy tak kochają Niemców że wybrali by go dlatego że idzie tylko za polityką Berlina  Nie szukajmy sobie wszędzie wrogów Przy tym wyborze Polki rząd się zbłaźnił jak mało który Teraz powinni to przemyśleć i siedzieć cicho zamiast kolejne bajki opowiadać i coraz bardziej się pogrążać  [/quote]
Tak, wychodzi na to, że wszystkim oprócz Polski podoba się rozwalanie Unii przez Tuska. Tu nie chodzi o alternatywną Unię, tu chodzi o reformę Unii.

Naprawdę Unią rządzi Merkel, Dla mnie APOGEUM DEMOKRACJI w Unii to decyzja p. Merkel "zaproszenia" do Europy hord śniadych nierobów. Coś co było wbrew obowiązującym przepisom, procedurom wprowadziła bez konsultacji z kimkolwiek jedna kobiecina, a unijni biurokraci post factum to potwierdzili. Niesłychane posunięcie, które praktycznie zmienia dzieje Europy. Przypomnijcie mi, entuzjaści Unii, w których dokumentach akcesyjnych było zapisane że Europa ma docelowo stać się muzułmańska, a kraje członkowskie mają obowiązkowo przyjmować "uchodźców"?
Polacy są jak niegdyś mieszkańcy Afryki - za perkalik i koraliki oddawali wszystko co mieli. Przyjrzyjmy się poziomowi życia przeciętnego Polaka z roku 2004 i dzisiaj - czy coś się istotnego zmieniło?? Jak zarabialiśmy 1/4-1/3 tego co mieszkaniec Unii tak zarabiamy tyle, że przez ten czas już zupełnie pozbawiliśmy się swojego przemysłu, daliśmy Unii "skasować" nasze rybołówstwo, wielkie stocznie to już wspomnienie....myślę że gdyby przez te 27 lat udało się osiągnąć poziom chociaż 60-70% wynagrodzeń "starej Unii" to w Polsce nie byłoby aż tylu zwolenników "Polexitu"... bo to że jak co niektóry polski Bambo przytacza że "jest ładniej" to zdecydowanie nie wystarczy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiedzon , 18:40 11-03-2017,   -
Tusk KTO WYGRAŁ     https://youtu.be/IR-RUs9gyqA
odpowiedz   •   oceń :  
~Mały Antek , 18:47 11-03-2017,   -
Już tak nie biadol poziom życia mamy niższy ale dużo się nadrobiło i te 60 70 % to już mamy wystarczy pojeździć trochę po Europie i porównać że Polska to już nie ten grajdołek jakim była kiedyś nawet dawne NRD wygląda miejscami gorzej niż nasze regiony Zarabiamy mniej ale i życie jest o wiele tanszę nie mówie tu o żywności w najtańszych marketach A co do przemysły zatrudnionych w przemyśle stoczniowym jest więcej osób niż było 10 lat temu i w większości są to polskie firmy ktore umieją konkurowac na rynkach światowych Wielkie molochy musiały upaśc abyś do nich niedoplacal tak i będzie z górnictwem nawet twój kochany PIS wie że to trzeba nawet upadłośc jest wyjsciem bo co do stoczni to się udało. Infrastruktóra ile mamy nowych dróg zmodernizowanej koleji   A co do uchodźców czym bogatszy kraj to i tak będą tu każdymi możliwymi sposobami przybywać wystarczy jechac do Warszawy ilu tam już jest obcokrajowców i nie tylko Ukraińców ale wielu tzw ciapatych. To że się tobie żyje gorzej to coś przegapiłeś pojeździj po Europie porównaj i wtedy płacz Tuska wybrali dlatego że wiedzą ze za jego rządów Polska się zmodernizowała i chcą żeby to samo zrobił z Europą.    
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:16 11-03-2017,   -
[quote=Mały Antek ]Już tak nie biadol poziom życia mamy niższy ale dużo się nadrobiło i te 60 70 % to już mamy wystarczy pojeździć trochę po Europie i porównać że Polska to już nie ten grajdołek jakim była kiedyś nawet dawne NRD wygląda miejscami gorzej niż nasze regiony Zarabiamy mniej ale i życie jest o wiele tanszę nie mówie tu o żywności w najtańszych marketach A co do przemysły zatrudnionych w przemyśle stoczniowym jest więcej osób niż było 10 lat temu i w większości są to polskie firmy ktore umieją konkurowac na rynkach światowych Wielkie molochy musiały upaśc abyś do nich niedoplacal tak i będzie z górnictwem nawet twój kochany PIS wie że to trzeba nawet upadłośc jest wyjsciem bo co do stoczni to się udało. Infrastruktóra ile mamy nowych dróg zmodernizowanej koleji   A co do uchodźców czym bogatszy kraj to i tak będą tu każdymi możliwymi sposobami przybywać wystarczy jechac do Warszawy ilu tam już jest obcokrajowców i nie tylko Ukraińców ale wielu tzw ciapatych. To że się tobie żyje gorzej to coś przegapiłeś pojeździj po Europie porównaj i wtedy płacz Tuska wybrali dlatego że wiedzą ze za jego rządów Polska się zmodernizowała i chcą żeby to samo zrobił z Europą.      [/quote]
UE bardzo nas wydoiła. Zrobili sobie z Nas wyłącznie rynek zbytu. Zniszczono wszystkie zakłady pracy, które nawet jeżeli miały przestarzały sprzęt to wystarczyło je zmodernizować, a nie likwidować. To, że mamy trochę pseudo autostrad (zaraz podniosą się głosy ze mamy autostrady ale kto widział jak powinna wyglądać autostrada to wie o czy piszę) nic nie znaczy, bo i bez UE byśmy je mieli. Wystarczy policzyć sobie ile w sumie daliśmy kasy w formie składek, ile kosztowała Nas likwidacja przemysłu, z którego mogliśmy korzystać (oczywiście po zmodernizowanie Go) ile będziemy teraz płacić odsetek z pożyczek, które dostaliśmy przez te wszystkie lata (niech nikt nie myśli, że to była darowizna). To ta pseudo korzyść będąca tym wstąpieniem do UE będzie Nam się odbijała przez następne dwa pokolenia. Interesy robi się nawiązując relacje biznesowe jeden do jednego, a nie w grupie w dodatku w której nie ma się nic do powiedzenia.


odpowiedz   •   oceń :  
~Mały Antek , 19:30 11-03-2017,   -
Unia nas wydoiła prosze przedstaw twarde dane skąd to bierzesz Rozwalony przemysł no proszę  Nawet z naszego Ostrołęckiego podwórka   Niby jesteśmy rynkiem zbytu to dlaczego Czesi Litwini a nawet MNiemcy płaczą że ich firmy upadają bo wszystko u nich w sklepach jest z Polski  Rozmawiałem z Czechem cały dom zbudował z polskich Materiółów bo ich są gorszej jakości i droższe  Trzeba kożystac z otwartego rynku nie biadolić   i co bez Uni bysmy mieli granice i rynek ceł i kto by z tego kożystał  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:38 11-03-2017,   -
[quote=Mały Antek ]Unia nas wydoiła prosze przedstaw twarde dane skąd to bierzesz Rozwalony przemysł no proszę  Nawet z naszego Ostrołęckiego podwórka   Niby jesteśmy rynkiem zbytu to dlaczego Czesi Litwini a nawet MNiemcy płaczą że ich firmy upadają bo wszystko u nich w sklepach jest z Polski  Rozmawiałem z Czechem cały dom zbudował z polskich Materiółów bo ich są gorszej jakości i droższe  Trzeba kożystac z otwartego rynku nie biadolić   i co bez Uni bysmy mieli granice i rynek ceł i kto by z tego kożystał   [/quote]
Mój znajomy dziesięć lat temu remontował oczyszczalnię ścieków w całej Polsce z dotacji unijnych, które wyglądały tak, że do każdego euro danego z unii Polska musiała dołożyć dwa euro, a wszystkie materiały do remontu musieli kupować w Niemczech. Matematyka jest prosta.
Zamieniliśmy Moskwę na Brukselę i w ten oto sposób dalej jesteśmy w czarnej.....
Historia rozliczy zdrajców.

Za swoją lojalność Donald Tusk otrzymał od Niemiec lukratywną posadę jako Szef Rady Europy. Śmiało możemy nazwać Donalda Tuska największym polskim biznesmenem i pogratulować mu kariery. Szkoda tylko, że wszystko, co zdobył, uzyskał naszym kosztem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Alien , 21:53 11-03-2017,   -
Ale wstyd. Ta baba i wszyscy z pis decydują kto jest polakiem a kto nie, kto może nosić biało-czerwona flagę a kto nie, kto jest pierwszego a kto drugiego sortu. To ludzie którzy uzurpują sobie prawo sędziego, prawo do oceny wszystkiego. Ja jeszcze pamiętam jak w Dzienniku TV mówiono o siłach wrogich Polsce. Teraz w reżimowej TV publicznej słychać to samo. Czy to źle że przez te 27 lat nauczyliśmy się wolności, nauczyliśmy się dumnie podróżować po świecie i byliśmy postrzegani jako ci co obalili komunizm. Teraz jesteśmy kojarzeni z tym dyktatorkiem z żoliborza i jego schizofrenicznymi myslami. Wyborcy PIS już pewnie sie wstydzą swoich głosów, ale nie martwcie się macie już telewizję ,prokuraturę, załatwicie sędziów i zapanuje wasza "demokracja".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:05 11-03-2017,   -
[quote=Alien ]Ale wstyd. Ta baba i wszyscy z pis decydują kto jest polakiem a kto nie, kto może nosić biało-czerwona flagę a kto nie, kto jest pierwszego a kto drugiego sortu. To ludzie którzy uzurpują sobie prawo sędziego, prawo do oceny wszystkiego. Ja jeszcze pamiętam jak w Dzienniku TV mówiono o siłach wrogich Polsce. Teraz w reżimowej TV publicznej słychać to samo. Czy to źle że przez te 27 lat nauczyliśmy się wolności, nauczyliśmy się dumnie podróżować po świecie i byliśmy postrzegani jako ci co obalili komunizm. Teraz jesteśmy kojarzeni z tym dyktatorkiem z żoliborza i jego schizofrenicznymi myslami. Wyborcy PIS już pewnie sie wstydzą swoich głosów, ale nie martwcie się macie już telewizję ,prokuraturę, załatwicie sędziów i zapanuje wasza "demokracja". [/quote]
Czy to Polak? Czyje to słowa???

„Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?
Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać ....
Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem!”

Unia Europejska zignorowała polskiego kandydata Saryusza Wolskiego na przewodniczącego Rady Europy i wybrała nie wiadomo czyjego kandydata..
Teraz Polska może z czystym sumieniem nie liczyć się zdaniem Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Brawo do PiS i dla Polskiego Rządu, który jako jedyny w zniewolonym Eurokołchozie potrafił się przeciwstawić nieodpowiedniej polityce UE, jaką prowadzi od kilku lat. Ci, którzy tak uparcie bronią stanowiska Unii, kiedyś pukną się w głowę, kto miał racje. Jeszcze raz BRAWO DLA PiS, tak trzymać. Społeczeństwo widzi, co się dzieje i na pewno Ci, którzy są przeciwko społeczeństwu będą odpowiednio ocenieni. Niech się nie łudzą, że będzie inaczej.

Mamy wielkie szczęście że rządzi w naszym kraju narodowy, patriotyczny PiS, bo gdyby nie oni, to już mielibyśmy dziesiątki tysięcy muzułmańskich migrantów i zamachy terrorystyczne na porządku dziennym.  
odpowiedz   •   oceń :  
~fan , 05:18 12-03-2017,   -
Oficjalnie w Polsce przebywa 1,3 miliona Ukraińców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:53 12-03-2017,   -
[quote=fan ]Oficjalnie w Polsce przebywa 1,3 miliona Ukraińców. [/quote]
To chrześcijanie i dużych kłopotów z nimi nie ma, nie dokonują zamachów i nie gwałcą zbiorowo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:51 12-03-2017,   -
Ale się uśmiałem z Unii:

Prasa niemiecka pisze
""Polska znalazła się w ślepej uliczce" - pisze Thomas Gutschker w dzisiejszym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Autor komentarza zwraca uwagę, że polski rząd chciał "za wszelką cenę utrącić" kandydaturę Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i swoimi działaniami "osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego".

"Z niepewnego kandydata, po którym niewiele rządów uroniłoby łezkę, Tusk stał się prawdziwym szefem, prawdziwym Europejczykiem, nobilitowanym dzięki sprzeciwowi Warszawy. Mieć wielu wrogów jest zaszczytem" - zauważa publicysta.

Jego zdaniem szanse Tuska na zachowanie stanowiska były w zeszłym roku niewielkie. Jak tłumaczy, jego relacje z kanclerz Niemiec Angelą Merkel "były napięte". Merkel miała Tuskowi za złe, że podczas kryzysu migracyjnego "wybiegł przed szereg", by zamknąć szlak bałkański, bez oglądania się na skutki tej decyzji dla Grecji. "(Merkel i Tusk) posprzeczali się tak mocno, że konflikt wyszedł na zewnątrz" - przypomina komentator."

Polski polityk miał w Europie złą opinię i dopiero atak na niego ze strony polskiego rządu przesądził o wyborze na drugą kadencję.

Czyli Niemcy przyznają, że forsowali miernotę Tuska z przekory, na złość Kaczyńskiemu.
I jak teraz wygląda 27 popleczników Merkel, którzy głosowali za Tuskiem?
Oraz nasi puczyści, bardzo dumni jesteście z wyboru nieudacznika?

AHA.....następne zamieszki będą winą polskiego rządu, bo wybrano na złość dt na szefa re, a on sobie nie radzi!
W czwartek wybrano dt na szefa--i od piątku się wszyscy radują---Włochy a teraz Holandia z Turcją........
AHA---wysłać komisję wenecką do Holandii, bo łamie podstawy (wszelkie) w stosunku do Turcji--niewpuszczenie ministra na teren Holandii oraz nie wpuszczenie minister rodziny do jej ambasady i wywóz jej do granicy z Niemcami---to jest ta demokracja Holandii i UE !
odpowiedz   •   oceń :  
~POLAK , 21:18 12-03-2017,   -
W Różanie widać plakati z Kaczorem z czarną opaską na oczach i napisem "BĘDZIESZ SIEDZIAŁ" suweren się w****iłn
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:30 12-03-2017,   -
[quote=POLAK ]W Różanie widać plakati z Kaczorem z czarną opaską na oczach i napisem "BĘDZIESZ SIEDZIAŁ" suweren się w****iłn  [/quote]
eeetam, to poprzedni suweren się w*****ił, bo "Kaczor" pomieszał mu szyki.  Przestańcie w końcu jęczeć i skamleć! Najwyższy czas, by ktoś zabrał się wreszcie za ten poprzerastany układami i zależnościami beton. Całe szczęście, że PiS to zaczyna robić, bo całkiem obroślibyście w pierze i nikt nigdy by was, darmozjady z miejsca nie ruszył. Teraz czujecie strach, że wygodne fotele usuwają się wam z pod tyłków to drzecie mordy na prawo i lewo. Wszędzie widzicie zagrożenia. Tak to są zagrożenia, ale dla was nieroby. Kończy się powoli co prawda  ,ale kończy, wasz czas i to jest najlepsza wiadomość!
odpowiedz   •   oceń :  
~starszak1 , 22:57 12-03-2017,   -
cytat z filmu: "czy to ci pousychało?" pasuje do tej bezdzietnej, starej panny, która stale wypomina innym nieprzydatność dla społeczeństwa z powodu braku potomstwa. W kolejnym, "cudownie logicznym" wywodzie nie tylko potwierdza swoją skłonność do hipokryzji, ale jeszcze daje dowód ślepocie na fakty, że: 1/ rolą dyplomatów jest robić dyplomację, czyli dbać o interesy swojego kraju, a nie walczyć o jakieś zasady.  2/ Jeśli w związku z tym wynik jest 27:1, to znaczy, że to nie byli dyplomaci tylko DYPLOMATOŁKI i nie była to dyplomacja ale DYPLOMATOLSTWO. Pozostaje tylko żywic nadzieję, że fakt ten, w połączeniu z datą 10 marca (sic! dziesiąty każdego miesiąca....) będzie służył społeczeństwo polskiemu do comiesięcznych obchodów DYPLOMATOLSTWA. I wtedy bedziemy mieli wybór. Jedni pójda czcić co miesiąc mgłę smoleńską, inni będą świętować dyplomatolstwo. I jedno i drugie bez sensu, ale takie teraz rządy - jak to mówi przysłowie: "wyszło szydło z worka".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:08 12-03-2017,   -
[quote=starszak1 ]cytat z filmu: "czy to ci pousychało?" pasuje do tej bezdzietnej, starej panny, która stale wypomina innym nieprzydatność dla społeczeństwa z powodu braku potomstwa. W kolejnym, "cudownie logicznym" wywodzie nie tylko potwierdza swoją skłonność do hipokryzji, ale jeszcze daje dowód ślepocie na fakty, że: 1/ rolą dyplomatów jest robić dyplomację, czyli dbać o interesy swojego kraju, a nie walczyć o jakieś zasady.  2/ Jeśli w związku z tym wynik jest 27:1, to znaczy, że to nie byli dyplomaci tylko DYPLOMATOŁKI i nie była to dyplomacja ale DYPLOMATOLSTWO. Pozostaje tylko żywic nadzieję, że fakt ten, w połączeniu z datą 10 marca (sic! dziesiąty każdego miesiąca....) będzie służył społeczeństwo polskiemu do comiesięcznych obchodów DYPLOMATOLSTWA. I wtedy bedziemy mieli wybór. Jedni pójda czcić co miesiąc mgłę smoleńską, inni będą świętować dyplomatolstwo. I jedno i drugie bez sensu, ale takie teraz rządy - jak to mówi przysłowie: "wyszło szydło z worka". [/quote]
Dobrze, że było 27 do 1 niż 28 do 0, to dopiero byłoby DYPLOMATOŁSTWO, gdyby mimo zastrzeżeń Polska poparła wybór Tuska.

wygrał polityk mierny, bierny ale wierny.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń