zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2017-08-02T21:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Krzysztof Żebrowski dyrektorem Domu dla Dzieci

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Zarząd Powiatu Ostrołęckiego  zdecydował o powierzeniu od 1 września obowiązków dyrektora Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Dom dla Dzieci” w Czarnowcu Krzysztofowi Żebrowskiemu. Dotychczasowemu inspektorowi w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Trwają już ostatnie prace przygotowujące obiekt do odbioru technicznego.  Stąd też do najbliższych obowiązków nowego dyrektora, jak również zadań realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie należało przeprowadzenie niezbędnych procedur odbioru prac budowlanych;   przygotowanie wystąpienia do wojewody mazowieckiego o zezwolenie na prowadzenie placówki opiekuńczo – wychowawczej;  podpisanie dokumentów dotyczących eksploatacji obiektu; przygotowanie wewnętrznej dokumentacji oraz procedur działalności placówki w zakresie pobytu wychowanków, administracyjnych, kadrowych, bhp itp. A także przeprowadzenie niezbędnych uzgodnień w zakresie przechodzenia i przyjmowania wychowanków; dokonanie zakupów w celu przygotowania realizacji zadań statutowych; tworzenie zespołu wychowawczego i wreszcie   przyjęcie pierwszych wychowanków oraz rozpoczęcie wykonywania zadań do jakich placówka została powołana.

Dom dla dzieci to placówka dla maksymalnie 14 dzieci i zgodnie z przyjętym statutem, będzie pełnił funkcję socjalizacyjną oraz  interwencyjną. - Jest przeznaczony dla dzieci starszych, ale w przypadku rodzeństw na ogół nie rozdziela się ich, chyba że są do tego istotne wskazania. Dom będzie starał się zaspokoić potrzeby związane ze wspieraniem rodzin i systemem pieczy zastępczej przede wszystkim dla dzieci z terenu powiatu ziemskiego, ale w miarę wolnych miejsc także z terenu innych powiatów - informuje dyrektor Krzysztof Żebrowski.

I dodaje: istotnymi elementami pracy placówki będzie m.in.: włączanie dzieci do codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem Domu dla Dzieci, przygotowanie do życia po okresie usamodzielniania, tworzenie warunków zapewniających poczucie bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego, zapewnienie kontaktów z rodziną będzie jednym z najważniejszych praw dzieci w naszej placówce. Chcę by dzieci, miały możliwość podtrzymywania i rozwijania więzi rodzinnych oraz byśmy działali na rzecz ich powrotu do rodziców,  jeśli tylko ustaną ku temu przeszkody. Jednocześnie chciałbym, aby dzieci wzrastały w naszej placówce w warunkach jak najbliższych do prawidłowo funkcjonujących rodzin.

Przypomnijmy, powierzchnia  Domu wynosi  ok. 280 m kw. Na górze znajduje się 7 pokoi dwuosobowych i dwie łazienki, na parterze – salon z kuchnią z wyjściem na taras, duża łazienka, pokój indywidualnych spotkań, pokój wychowawców, hol, kotłownia z oddzielnym wejściem. Powierzchnia działki to ok. 15 arów. Podwórko jest ogrodzone, oświetlone. Znajduje się na nim  budynek gospodarczy z dwoma pomieszczeniami. Jedno na kosze na śmieci/odpady), drugie będzie służyło do przechowywania sprzętu, rowerów itp. Jest też miejsce na ognisko, betonowy grill, ławki, stoliki. Część działki została wyłożona kostką, także  miejsca parkingowe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×