zdjecie 1550
2016-11-16T16:53:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ks. Jan Twardowski patronem SOS-W w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 1550
11
1
0

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce ma swojego patrona. W środę 16 listopada w siedzibie szkoły odbyła się uroczystość nadania ośrodkowi imienia księdza Jana Twardowskiego. Ceremonię zaszczyciła swoją obecnością znana aktorka Teresa Lipowska.

Społeczność szkolna - nauczyciele, rodzice i uczniowie - wybierali patrona szkoły w głosowaniu. Do wyboru mieli kilka znanych postaci i symboli, SOS-W mógł nosić imię m.in. św. Mikołaja czy Ziemi Kurpiowskiej. Wybrano jednak postać ks. Jana Twardowskiego, wybitnego duchownego i poety zmarłego w 2006 roku. Autor wielu wspaniałych wierszy patronuje teraz wyjątkowemu ośrodkowi.

Uczą się w nim bowiem dzieci niepełnosprawne z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Na dzisiejszej uroczystości szkolnej dyrektor Iwona Domańska podziękowała władzom miasta za pomoc w powstaniu nowego budynku ośrodka, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się w komfortowych warunkach, nawet te najbardziej niepełnosprawne ruchowo.

Nadanie imienia ośrodkowi szkolno-wychowawczemu rozpoczęło się mszą świętą celebrowaną przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Następnie biskup Stepnowski, prezydent Janusz Kotowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski dokonali uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej księdzu Twardowskiemu. Patron ośrodka pojawiał się we wspomnieniach wielu osób zgromadzonych na uroczystościach.

- Ks. Jan Twardowski pokazywał nam Pana Boga jako bliską osobę, wesołą, ale nie taką, którą można poklepać po ramieniu. Aż chciało się słuchać jego wykładów, a dyskusja toczyła się często też na przerwach - mówił o wykładach księdza Twardowskiego prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. - Poznałam go przed moim ślubem, mieszkał niezwykle skromnie, a ściany w swojej izdebce miał wyklejone prezentami otrzymanymi przez ludzi - dodawała Teresa Lipowska, znana aktorka, która przyjaźniła się z księdzem i po jego śmierci stara się propagować pamięć o nim.

Zachwyceni nowym patronem byli także uczniowie. Przygotowali oni wyjątkową akademię, w trakcie której przybliżyli zgromadzonym postać ks. Twardowskiego. Uroczystość obserwowali także dyrektorzy ostrołęckich placówek, przedstawiciele samorządu. Dziś SOS-W był numerem jeden w mieście, o czym świadczy wielka życzliwość płynąca ze słów obecnych na spotkaniu. Ośrodek nie tylko zyskał imię, ale też otrzymał wiele prezentów i dobrych słów, które mogą być motywacją na kolejne lata wytężonej pracy nauczycieli, uczniów czy pracowników administracji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 1550