2021-12-18T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

KSEF a wybór programu do fakturowania

REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorco czy wiesz, że już w styczniu 2022 roku wchodzi w życie rządowy projekt o nazwie Krajowy System e-Faktur?

Już na starcie sama nazwa wprowadza przedsiębiorcę w błąd. Dlaczego?

KSeF nie jest stricte programem do wystawiania faktur a ujednoliconym systemem do przesyłania i odbierania faktur elektronicznych, czyli e-faktur. Faktury w określonym ustawą standardzie przesyła się drogą KSeF bezpośrednio do wpiętego w chmurę rządową systemu księgowego odbiorcy.

KSEF nie jest systemem do wystawiania faktur

Przeczytaj o KSeF ….

 

Głównym celem utworzenia platformy jest:

  • raportowanie online zdarzeń gospodarczych,
  • integracja systemów księgowych podatników,
  • obniżenie kosztów administracyjnych przedsiębiorstw.

W ramach utworzonego konta platforma umożliwia też wystawienie i wysłanie prostej e-faktury.

Biorąc pod uwagę fakt,  że  prędzej czy później będziemy zmuszeni do korzystania z rządowej platformy, już dzisiaj powinniśmy wybrać odpowiedni system fakturująco księgowy -  szczególnie, że KSeF ma również swoje zalety.

Co daje przedsiębiorcy szybkie wejście w KSeF

System elektronicznego fakturowania wdrożyło już wiele państw starej Europy oraz naszego regionu. Statystyki wskazują że wdrożenie przyczyniło się do poprawienia przepływów dokumentacji, podniesienia poziomu rozliczeń pomiędzy podmiotami, jak i znacznego obniżenia kosztów funkcjonowania księgowości w firmach, pod warunkiem wyboru dobrego oprogramowania.

Jakie oprogramowanie do fakturowania wybrać?

  • takie, które pozwoli nam wystawić e-fakturę według wzoru Ministerstwa Finansów, czyli elektroniczną fakturę ustrukturyzowaną,
  • takie, które nie tylko wystawia, ale również odbiera e-Faktury z KSeF, oraz jest zintegrowane z systemami księgowymi, -czyli posiada funkcję automatyzacji procesów księgowych
  • takie, które gwarantuje nam stałą zgodność z obowiązującym prawem- szczególnie ważne gdy zmiany w przepisach wprowadzane są codziennie.

Przykładem doskonałego rozwiązania na naszym rynku jest platforma online wFirma.pl Od 15 lat dostarcza oprogramowanie dla MŚP zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Oprogramowanie do wystawiania faktur jest częścią większego systemu służącego do zarządzania sprzedażą, prowadzenia księgowości, a także kadr i płac. System ERP dla przedsiębiorców jak i biur rachunkowych łączy ich pracę online. Dzięki temu znacznie obniża nakład pracy jednych oraz drugich. Poprawia również komunikację, a także dostarcza informacje o firmie 24/7- a to wszystko on-line.

 Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×