eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

KSS Obrońca z Troszyna z Pucharem Ministra Obrony Narodowej [ZDJĘCIA]

zdjecie 9967

Reprezentacja Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” z Troszyna zdobyła Puchar Ministra Obrony Narodowej podczas Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego. Startowało 65 drużyn.

Stowarzyszenie Bractwo Strzeleckie SALWA już po raz 13. zorganizowało Międzynarodowy Wielobój Strzelecki. Aby wziąć w nim udział, na Mazowsze – zawody odbywały się na strzelnicach 1 Brygady Pancernej w Rembertowie i Wesołej – przyjechało 260 osób. Wśród nich byli pasjonaci strzelectwa, rezerwiści, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, a także żołnierze. Startowały czteroosobowe drużyny. Na zawody przyjechali także Amerykanie, Chorwaci i Rumunii z Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Podczas zawodów uczestnicy musieli wykazać się aż w dziesięciu konkurencjach. Każdy strzelał z karabinów centralnego zapłonu MSBS Grot i AK, RKM, pistoletów centralnego zapłonu VIS 100, CZ P-09, BRS, Glock, rewolweru centralnego zapłonu, karabinka bocznego zapłonu Radom Sport, a także rzucał granatem.

Najlepszą drużyną podczas XIII Międzynarodowego Wieloboju Strzeleckiego okazała się reprezentacja Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” z Troszyna. Za zajęcie pierwszego miejsca jej członkowie otrzymali Puchar Ministra Oborny Narodowej. Jednak o tym, jak długo będą się cieszyć nagrodą, zadecydują kolejne zawody. – To puchar przechodni. Na własność może go otrzymać tylko drużyna, która zwycięży w wieloboju trzy razy z rzędu. „Obrońca” wygrał po raz pierwszy, więc będzie musiał się jeszcze wykazać – mówi prezes Salwy. Drugie miejsce w zawodach zajęła drużyna LTS Legionowo, a trzecie – Kaitseliit Pärnu z Estonii.

Podczas zawodów nagrodzono także najlepszą drużynę zagraniczną, najlepszego zawodnika, najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika zagranicznego. Wyłoniono także zwycięzców – indywidualnych i zespołowych w poszczególnych konkurencjach.

Klasyfikacja końcowa Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca”.:

- 1. miejsce drużynowo OPEN
- 1. miejsce drużynowo pistolet VIS
- 1. miejsce drużynowo pistolet BRS
- 1. miejsce drużynowo pistolet GLOCK
- 1. miejsce drużynowo Karabinek BZ (w komunikacie S&W ale strzelanie było z Radom Sport 22LR)