zdjecie 7909
zdjecie 7909
2017-11-20T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulik i Kleczkowski. Najwięksi rywale Kotowskiego w "wyborczej grze"

REKLAMA
REKLAMA
8
5
41

Dwa nazwiska, dużo emocji - tak w skrócie przedstawia się spis najpoważniejszych kandydatów do rywalizacji z Prawem i Sprawiedliwością o fotel prezydenta Ostrołęki. Zarówno Łukasz Kulik, jak i Maciej Kleczkowski, mają kilka cech wspólnych, ale tak naprawdę sporo ich różni. Który z nich ma większe szanse by rywalizować z obecnie rządzącą frakcją?

Nie da się ukryć, że obaj panowie mają ambicje, by startować w wyborach na prezydenta Ostrołęki. Łukasz Kulik wcale tego nie ukrywa i zapowiada, że wystartuje w wyborach, z kolei Maciej Kleczkowski od dawna udziela się na Facebooku, wykorzystując znajomość technik obsługi profili social media i trudno nie odnieść wrażenia, że jest to gra "pod wybory". Nagrywania spacerów czy wrzucania starych zdjęć nie można jednak zaliczyć do grona politycznych sukcesów, a tych Kleczkowskiemu ewidentnie brakuje.

Różnicę w działaniu politycznym obu panów widać na pierwszy rzut oka. Łukasz Kulik to radny dociekliwy, nie bojący się odważnych sformułowań i analizujący - dokładnie lub mniej dokładnie - wszelkie aspekty funkcjonowania miasta. Składa dużo interpelacji, w których pyta o konkretne rzeczy, zwraca się z prośbami o wgląd do dokumentów i robi to nawet, gdy podejmowane przez niego tematy nie należą do gatunku tych popularnych wśród mieszkańców. Przez to też pozostaje w sporze z prezydentem Januszem Kotowskim, obu panów dotyczyła nawet rozprawa sądowa o pomówienia w internetowych komentarzach. Kulik często gra va banqe, na szali stawiając swoją polityczną przyszłość i wciąż liczy na to, że będzie następcą Janusza Kotowskiego. Zresztą, w poprzednich wyborach niewiele brakowało by pokonał doświadczonego samorządowca. Kotowski i spółka przed drugą turą wyborów musieli wykonać masę pracy by doprowadzić do wygranej. Nie da się ukryć, że prezydent Ostrołęki znalazł wtedy rywala, który mógł mu poważnie zagrozić, choć wiele osób nie dawało mu na to szans.

Na przeciwległym biegunie jest Maciej Kleczkowski, który postawił wszystko na jedną kartę, ale jeżeli chodzi o popularność. Polityk związany niegdyś z Platformą Obywatelską nie pojawia się obecnie w gronie dawnych partyjnych towarzyszy, bo przecież ta partia w Ostrołęce jest passé. Tym samym kreuje się na niezależnego samorządowca i zyskuje popularność, jakiej nie mógłby mieć otwarcie popierając PO. Kleczkowski nie pojawiał się na protestach w obronie sądów czy na spotkaniach z przedstawicielami opozycji parlamentarnej. Wiedział, że w dość konserwatywnym społeczeństwie takie jednoznaczne opowiedzenie się za działaniami PO i Nowoczesnej mogłoby mu bardziej zaszkodzić. Zamiast spaceru pod sąd, wybrał spacer po mieście - z kamerą. Ludzie obejrzą, skomentują, polubią, udostępnią, a przecież nie ważne jak - ważne, że mówią. Wirtualny celebrytyzm.

Radny Maciej Kleczkowski uderza w tony populistyczne. Kiedy jako pierwsi opublikowaliśmy informację o wizycie ostrołęckich urzędników w Turcji, na jego reakcję nie trzeba było długo czekać. Post na Facebooku, interpelacja i temat "kręci się" przez tydzień. Nie wspominając już o rozkładzie jazdy MZK - w tej sprawie radny złożył już cztery interpelacje, a być może to jeszcze nie koniec, bo to przecież temat "nośny". Kleczkowski jest jednak ostrożny w swoich poczynaniach i wybiera te tematy, które mogą przynieść mu popularność, np. reforma edukacji, remont portu rzecznego czy budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Mówi się o tym w mieście, więc i radny dokłada swoje "trzy grosze". A - co ważne - Kleczkowski ma za sobą także jeden z portali internetowych, który zrobi wszystko by nawet w tekście o remoncie chodnika wstawić nazwisko radnego. Nic dziwnego - w ostatnim oświadczeniu majątkowym widzimy, że radny zarobił 3300 zł w firmie zajmującej się wydawaniem wspomnianego już dziennika internetowego. A "swojemu" dokopać nie wypada.

Różnica w obyciu politycznym jest widoczna, ale jest jedna cecha wspólna: delikatne odseparowanie się od rodzimych środowisk. Łukasz Kulik nie pokazywany jest już ze środowiskiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, choć w przeszłości nie ukrywał przynależności do tej organizacji, m.in. składając kwiaty z okazji święta pracy. Z kolei Maciej Kleczkowski niegdyś pojawiał się w wielu publikacjach dotyczących Platformy Obywatelskiej, lecz gdy stało się jasne, że ostrołęcka PO nie ma wielkiej przyszłości w tym mieście, Kleczkowski postawił na media społecznościowe i uznawany jest za niezależnego. Obaj panowie mogą liczyć na zwrot przekonań wyborców lub na chwilową amnezję przy urnie wyborczej. Wydaje się jednak, że z tej dwójki bliżej celu jest obecnie Kulik. Ma on bowiem w ostatnim czasie za sobą pewien sukces - popierany przez niego projekt budowy chodnika przy ul. Jezierskiego zwyciężył w głosowaniu na budżet obywatelski. A co u radnego Kleczkowskiego? Zdjęcie pocztówki z lat 30. XX wieku.

Pytanie brzmi: z jakiego komitetu mogliby wystartować obaj panowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obaj mogą skłaniać się ku Naszej Ostrołęce, która niejednokrotnie wystawiała już kandydatów lewicowych, w 2010 roku z ramienia tego komitetu startował były prezydent miasta Ryszard Załuska. Jedna z twarzy komitetu - Wojciech Zarzycki - w ostatnim czasie pojawiał się na protestach w obronie sądownictwa czy też na spotkaniu z poseł Nowoczesnej Kamilą Gasiuk-Pihowicz, co mogłoby wskazywać w którym kierunku podąża ten komitet. Kulik ma jednak ten komfort, że już raz udało mu się stworzyć struktury i miałby szansę zrobić to ponownie, idąc do wyborów jako absolutny lider swojego ugrupowania. Patrząc na dotychczasowe działania i zakres podejmowanych tematów, do politycznej dojrzałości zdecydowanie bliżej jest Kulikowi niż jego koledze radnemu.

Nasze rozważania to typowe political fiction, bo wielu potencjalnych kandydatów czeka jeszcze na zmiany w ordynacji wyborczej, ale ambicji obu politykom odmówić się nie da i to właśnie te dwa nazwiska wymieniane są jako najwięksi rywale przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach. Przewidujemy niezwykle ciekawą kampanię wyborczą, gdyż nie wszystkie karty zostały jeszcze odkryte, a być może oprócz wymienionych do gry wkroczy jeszcze inny mocny gracz? Przekonamy się już wkrótce, a po uchwaleniu nowej ordynacji wyborczej deklaracji powinniśmy mieć już zdecydowanie więcej. Miłośnicy lokalnej polityki już zacierają ręce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ostroleka w ruinie , 14:34 20-11-2017,   40%
I dobrze. Niech kandydujących, a jeszcze lepiej niech razem coś budują. Nie będzie już gorszego niż Kotowskiego. Może być tylko lepiej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Fv, 14:36 20-11-2017,   100%
Wreszcie ktoś obnażył Klekota. Od dawna mówię że to populista bez programu.
odpowiedz   •   oceń :  
~zokm , 15:13 20-11-2017,   67%
gdzie te komunistyczne zlodzieje jak naidalej ich od wladzy ludzie dla dobra naszyh dzieci wnuczkow imiasta prosze glosowac na Kotoskiego       platwormie zescie uwierzyli i jle nakradli i za granice wywiezli
odpowiedz   •   oceń :  
~T.K. , 15:17 20-11-2017,   67%
Kulik, Kleczkowski ?  Ludzie czy w Ostrołęce już naprawdę wymarła inteligencja ? Dwóch mongołów kandyduje i wszyscy się podniecają, a w rzeczywistości nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla obecnie sprawującego ten urząd prezydenta. Nie przedstawiają merytorycznie jaki mają plan skąd będą wydatkować kasę na swoje pomysły, tylko jak na razie kłapią i szczują.
odpowiedz   •   oceń :  
~mario , 15:42 20-11-2017,   100%
Jak widzę gównarzerię podniecającą się fejsbukowym radnym to mi się niedobrze robi. Jak widać, w dzisiejszym czasie wystarczy zrobić transmisję na facebooku i od razu ludzie jęzory wywalą. Działania Kleczkowskiego przypominają mi Nowoczesną w sejmie, aby tylko zrobić dym i żeby w internetach było głosno.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostroleka w ruinie , 15:44 20-11-2017,   0%
[quote=T.K. ]Kulik, Kleczkowski ?  Ludzie czy w Ostrołęce już naprawdę wymarła inteligencja ? Dwóch mongołów kandyduje i wszyscy się podniecają, a w rzeczywistości nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla obecnie sprawującego ten urząd prezydenta. Nie przedstawiają merytorycznie jaki mają plan skąd będą wydatkować kasę na swoje pomysły, tylko jak na razie kłapią i szczują. [/quote]
To przypomnij mi cwaniaczku program gangu katechetów i Kotowskiego w 2006 roku. Nie było żadnego z wyjątkiem opluwania dorobku prezydenta Ryszarda Załuski któremu te matoly do pięt nie sięgały i nie sięgają.
odpowiedz   •   oceń :  
~mario, 15:52 20-11-2017,   100%
a wracajac jeszcze do poprzedniego komentarza to uważam że p. Kulik mógłby mnie zainteresować swoją osobą jakby zebrał fajne zaplecze do swojego komitetu żeby nie był 1 radnym.. Kleczkowski kompletnie odpada, a najbardziej pasowałbymi Stanisław Kubeł bo w powiecie robi porządek, są drogi itd...
w tym momencie
1 Kubeł
2 Kulik
3 Kotowski
4 Augustyniak
5 rogalik seven days
6 prostamol uno
7 szczotka do kibla
8. Kleczkowski po moim trupie
odpowiedz   •   oceń :  
~dr. Joint , 15:54 20-11-2017,   100%
A pan Kleczkowska to z jakiej listy wystartuje PO czy Polska Razem?
Szkoda że jak kilka lat temu pan Mariusz Popielarz startował na prezydenta nie widać było zaangażowania. A co robił przez ostatnich parę lat, siedział grzecznie w WORD
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:48 20-11-2017,   100%
mam nadzieję że jeszcze się ktoś pojawi inaczej  na wybory wyjadę w bieszczady
odpowiedz   •   oceń :  
~kl , 17:01 20-11-2017,   0%
,,do zokm,, - nie ubliżaj pisowska miernoto ludziom. Jak masz fakty to na policję z tym leć. Teraz każdy o tobie też może powiedzieć, że jesteś złodziejem!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:14 20-11-2017,   100%
A kto od Kukiza? Ja wiem, że Kotek już wszystkim się znudził, ale jak patrzę na pozostałych clownów to strach wybierać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:43 20-11-2017,   100%
A ja bym widział Rodaka na urzędzie. Tak się stara, edukuje, polityk pełną gębą. Niezależny finansowo bo ma emeryturę policyjną więc kradł nie będzie. Mam nadzieję że wystartuje. Będę głosował.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:43 20-11-2017,   100%
Miało być Rosaka...
odpowiedz   •   oceń :  
~Podsumowanie , 18:02 20-11-2017,   100%
Myślałem, że pan Kulik jest poważnym kandydatem, ale trzy lata temu. Po tym jak został radnym nie zrobił kompletnie nic. Nigdzie go nie widać, żadnych działań dla mieszkańców. Pyskówki z prezydentem i to trochę mało. Generalnie bimbanie. Podobnie pan Kleczkowski, tylko kilkanaście lat na cieplej posadzie marszałkowskiego dyrektora.
odpowiedz   •   oceń :  
~stawiamnaKanie , 18:11 20-11-2017,   0%
Jeszcze Kania, jak słyszałem w tamtym tygodniu w radiu OKO, ma ochotę i deklaruje chęci wystartowania na prezesa. Kubeł nie zamieni ciepelka starosty w niepewną grę o tron ostrołecki.
Osobiście uważam, że jeśli nie zneutralizują Kani a pałera w radiu miał dużego,  to on wygra tę grę o miejski tron. Poza tym jest jeszcze Popielarz, który czai się ale też bym go nie eliminował w przedbiegach, chociaż szanse znikome. Tak więc może być ciekawie :).
odpowiedz   •   oceń :  
~Autor , 19:29 20-11-2017,   0%
TK W O - TYLKO KULIK w Ostrołęce
odpowiedz   •   oceń :  
~taka prawda , 19:39 20-11-2017,   100%
Niema drugiego prezydenta jak Kotowski . Kulik  czy Kleczkowski nie nadajo sie nawet na soltysa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:41 20-11-2017,   100%
[quote=Autor  ]TK W O - TYLKO KULIK w Ostrołęce  [/quote]
Nie szukaj glupszych od siebie
odpowiedz   •   oceń :  
~~~~~~~~~~~ńbv , 19:43 20-11-2017,   100%
[quote=Fv]Wreszcie ktoś obnażył Klekota. Od dawna mówię że to populista bez programu.[/quote]
A co Ty kodziarzu mozesz  wiedzic o programie ajaki ma Kulik czy Kleczkowski program nigdy na zadnego nie za glosuje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:44 20-11-2017,   100%
W Ostrolece zaden lewak niewygra
odpowiedz   •   oceń :  
~~qstr , 19:45 20-11-2017,   100%
Glosowac naKleczkowskiego lub Kulikato jak na Nowoczesno
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:47 20-11-2017,   100%
[quote= ]mam nadzieję że jeszcze się ktoś pojawi inaczej  na wybory wyjadę w bieszczady  [/quote]
A po co masz czekac zaden lewak niewygra wiec przyjemnej podrozy pa
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja , 19:53 20-11-2017,   50%
"Przez to też pozostaje w sporze z prezydentem Januszem Kotowskim, obu panów dotyczyła nawet rozprawa sądowa o pomówienia w internetowych komentarzach."
Szanowna redakcjo to zdanie tego artykułu jest nieprawdziwe .  
Wiadomo, że Kulik pomówił Kotowskiego w komentarzach. Policja to wykryła i Kulik został skazany przez Sąd Rejonowy. To jest informacja oficjalna a tu napisaliście jakby niewiadomo kto kogo :-(

odpowiedz   •   oceń :  
~stawiamnaKanie , 20:14 20-11-2017,   34%
Osobiście uważam, że Kania pogodzi wszystkich panów "K". Zobaczycie :)
odpowiedz   •   oceń :  
~I , 20:34 20-11-2017,   0%
Zokm - Tobie najwyraźniej słownik ukradli😁. Jakim to trzeba być głąbem, żeby takie błędy robić? 😂😂😂
odpowiedz   •   oceń :  
~Łukasz , 20:39 20-11-2017,   0%
Golonka tak wyrobił się w Gdańsku, że wygra z palcem w... (Miśka Przekręta)
odpowiedz   •   oceń :  
~do gość , 21:05 20-11-2017,   0%
[quote= ]Miało być Rosaka...  [/quote]
robak czy Rosek, nie rozśmieszaj mnie
odpowiedz   •   oceń :  
~do gość , 21:07 20-11-2017,   -
[quote=taka prawda ]Niema drugiego prezydenta jak Kotowski . Kulik  czy Kleczkowski nie nadajo sie nawet na soltysa  [/quote]
na sołtysa to tylko broszka
odpowiedz   •   oceń :  
~do gość , 21:11 20-11-2017,   0%
[quote= ]W Ostrolece zaden lewak niewygra  [/quote]
przecież Pis to są lewaki(narodowi socjaliści)
odpowiedz   •   oceń :  
~stwiamnaKanie , 21:24 20-11-2017,   0%
Nie chcę przesadzać, ale Kania ogra wszystkich, zobaczycie. Wszędzie łazi po mieście i kleci listę. Ponoć ma już kandydatów na radnych i jak mówi, nie muszą to być tuzy, ważny jest generał. I to jest prawda. Po kilku miesiącach i tak będzie miał wiekszość, sami przyjdą po robotę dla dzieci i rodziny. I to jest prawda. Oj nie doceniamy dobrych strategów, nie doceniamy ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:30 20-11-2017,   100%
[quote=stwiamnaKanie ]Nie chcę przesadzać, ale Kania ogra wszystkich, zobaczycie. Wszędzie łazi po mieście i kleci listę. Ponoć ma już kandydatów na radnych i jak mówi, nie muszą to być tuzy, ważny jest generał. I to jest prawda. Po kilku miesiącach i tak będzie miał wiekszość, sami przyjdą po robotę dla dzieci i rodziny. I to jest prawda. Oj nie doceniamy dobrych strategów, nie doceniamy ... [/quote]
odgrzewany kotlet i damski bokser :)
odpowiedz   •   oceń :  
~kkk, 21:31 20-11-2017,   100%
Kania i Klekot, szwagry w jednych wyborach. Będzie cyrk. Proponuję debatę w stylu lufa pytanie do momentu "szwagier, ja ciebie cenie i szanuje"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:59 20-11-2017,   100%
[quote=Ostroleka w ruinie ][quote=T.K. ]Kulik, Kleczkowski ?  Ludzie czy w Ostrołęce już naprawdę wymarła inteligencja ? Dwóch mongołów kandyduje i wszyscy się podniecają, a w rzeczywistości nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla obecnie sprawującego ten urząd prezydenta. Nie przedstawiają merytorycznie jaki mają plan skąd będą wydatkować kasę na swoje pomysły, tylko jak na razie kłapią i szczują. [/quote]
To przypomnij mi cwaniaczku program gangu katechetów i Kotowskiego w 2006 roku. Nie było żadnego z wyjątkiem opluwania dorobku prezydenta Ryszarda Załuski któremu te matoly do pięt nie sięgały i nie sięgają.
[/quote]
O losie, Załuska. Pewnie, że obecni mu nie sięgają do pięt w robieniu bubli asfaltowych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:59 20-11-2017,   100%
[quote=kkk]Kania i Klekot, szwagry w jednych wyborach. Będzie cyrk. Proponuję debatę w stylu lufa pytanie do momentu "szwagier, ja ciebie cenie i szanuje"[/quote]
ta rodzina jest rządna władzy, ale to proste chłopy bez żadnej wiedzy. chciałem powiedzieć prostaki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:25 20-11-2017,   100%
Kleczkowski stroni od PO? Ciekawe pewnie jeszcze gotów rzucić ciepłą partyjną posadkę?
Choćby cały na czerwono się pomalował to na zawsze zostanie PLATFORMERSEM.
odpowiedz   •   oceń :  
~do kk , 10:12 21-11-2017,   -
[quote=kkk]Kania i Klekot, szwagry w jednych wyborach. Będzie cyrk. Proponuję debatę w stylu lufa pytanie do momentu "szwagier, ja ciebie cenie i szanuje"[/quote]
warto zauważyć, że nie korzystają z poparcia kościoła, zatem nie będą się musieli "odwdzięczać"
odpowiedz   •   oceń :  
~Aha , 11:00 21-11-2017,   100%
[quote=do kk ][quote=kkk]Kania i Klekot, szwagry w jednych wyborach. Będzie cyrk. Proponuję debatę w stylu lufa pytanie do momentu "szwagier, ja ciebie cenie i szanuje"[/quote]
warto zauważyć, że nie korzystają z poparcia kościoła, zatem nie będą się musieli "odwdzięczać" [/quote]
Taa, a tablica pana byłego posła w kościele Zbawiciela Świata to jak się tam znalazła? Jakiś cud POlityczny?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:05 21-11-2017,   100%
[quote=Podsumowanie ]Myślałem, że pan Kulik jest poważnym kandydatem, ale trzy lata temu. Po tym jak został radnym nie zrobił kompletnie nic. Nigdzie go nie widać, żadnych działań dla mieszkańców. Pyskówki z prezydentem i to trochę mało. Generalnie bimbanie. Podobnie pan Kleczkowski, tylko kilkanaście lat na cieplej posadzie marszałkowskiego dyrektora. [/quote]
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:22 21-11-2017,   0%
[quote=Podsumowanie ]Myślałem, że pan Kulik jest poważnym kandydatem, ale trzy lata temu. Po tym jak został radnym nie zrobił kompletnie nic. Nigdzie go nie widać, żadnych działań dla mieszkańców. Pyskówki z prezydentem i to trochę mało. Generalnie bimbanie. Podobnie pan Kleczkowski, tylko kilkanaście lat na cieplej posadzie marszałkowskiego dyrektora. [/quote]    A Co może zrobić Lukasz jesli reszta radnych głosuje tak jak PIS  chce.Naert ta obłudna platforma ;Kleczkowsdski, Kurpiewski głosują jak im pasuje w interesach. Jedynie łukasz możę  coś zmienić. Po pierwsze nie jest zależny od kotka , po drugie nie boi się panów!A PO  trzecie to chłopak z Ostrołęki jak jeg ojciec ,babcia itd!


odpowiedz   •   oceń :  
~abstynent , 12:11 21-11-2017,   100%
Ja to tak se myśle niech pan Kleczkowski najlepiej na sołtysa w Janochach wystartuje ;-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Jarek, 23:11 22-11-2017,   0%
Kulik niezależny politycznie, otwarty na ludzi, chcący coś zrobić dobrego dla miasta byłby dobrym prezydentem. Jestem na TAK.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×