eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kultownia i przyjaciele wspólnie dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Kultownia oraz jej przyjaciele zorganizowali dziś piknik profilaktyczny związany z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku. W działaniach udział bierze m.in. policja, nadleśnictwo, biblioteka, WOPR-OS czy Grupa Ratownicza Nadzieja.

Piknik profilaktyczny odbył się na placu przed Kultownią mieszczącą się na osiedlu Wojciechowice. Na kilku przygotowanych stanowiskach instytucja zaproszone do udziału w akcji prowadzą prezentacje sprzętu ratowniczego, instruują dzieci jak postąpić w przypadku wystąpienia zagrożenia, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak chronić siebie oraz środowisko.

Akcja “Na wakacje ruszamy, bezpiecznie wracamy” to kontynuacja naszych działań zapoczątkowanych w 2019 roku, które z wiadomych przyczyn (pandemia koronawirusa, przyp. red) nie mogliśmy kontynuować przez ostatnie dwa lata. Do wspólnych działań zaprosiliśmy, podobnie jak wcześniej, ostrołęcką policję, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Ostrołęka, Grupę Ratowniczą Nadzieja, filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym roku dołączyło również Nadleśnictwo Ostrołęka. Akcja skierowana jest dla uczniów klas I - III szkół podstawowych funkcjonujących na osiedlu Wojciechowice.

mówi Staszek Orłowski, jeden z organizatorów akcji.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×