eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” – wspólna akcja policjantów i motocyklistów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zanim na dobre rozpoczął się sezon motocyklowy odnotowano już w naszym regionie kilka zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zarówno motocyklistów jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, ostrołęcka policja wraz z członkami lokalnego klubu skupiającego fanów dwóch kółek przeprowadziła w miniony weekend akcję profilaktyczną.

W minioną sobotę, 23 kwietnia ostrołęccy policjanci razem z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Przytułach Starych, którzy należą także do klubu motocyklowego Galloping Bulls Ostrołęka przeprowadzili akcję uświadamiająca kierowców o obecności motocyklistów na drodze.

Funkcjonariusze rozdawali kierowcom naklejki: "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie". Kontrole drogowe, podczas których mundurowi i motocykliści prowadzili swoją akcję, odbywały się w Ostrołęce oraz Gminie Rzekuń.

Organizatorzy w trakcie akcji przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Działania miały na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl na drodze jest słabiej widoczny. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie z lusterek, ponieważ jedno spojrzenie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Dziękujemy członkom klubu motocyklowego „ Galloping Bulls Ostrołęka” za zaproszenie do działań profilaktycznych, które bez wątpienia zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×