eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” – wspólna akcja policjantów i motocyklistów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zanim na dobre rozpoczął się sezon motocyklowy odnotowano już w naszym regionie kilka zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zarówno motocyklistów jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, ostrołęcka policja wraz z członkami lokalnego klubu skupiającego fanów dwóch kółek przeprowadziła w miniony weekend akcję profilaktyczną.

W minioną sobotę, 23 kwietnia ostrołęccy policjanci razem z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Przytułach Starych, którzy należą także do klubu motocyklowego Galloping Bulls Ostrołęka przeprowadzili akcję uświadamiająca kierowców o obecności motocyklistów na drodze.

Funkcjonariusze rozdawali kierowcom naklejki: "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie". Kontrole drogowe, podczas których mundurowi i motocykliści prowadzili swoją akcję, odbywały się w Ostrołęce oraz Gminie Rzekuń.

Organizatorzy w trakcie akcji przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Działania miały na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl na drodze jest słabiej widoczny. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie z lusterek, ponieważ jedno spojrzenie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Dziękujemy członkom klubu motocyklowego „ Galloping Bulls Ostrołęka” za zaproszenie do działań profilaktycznych, które bez wątpienia zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×