eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulturalny maj w Ostrołęce. Na początek dwa wydarzenia

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ostrołęcka kultura „budzi się” z pandemicznego uśpienia. OCK zaprasza w maju na dwa wydarzenia – koncert i spektakl.

Oba wydarzenia miały odbyć się we wcześniejszych terminach. Na przeszkodzie stanęły jednak obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Recital „Album Rodzinny” Kacpra Kuszewskiego 

Pierwsze z wydarzeń to koncert w ramach projektu „Nastroje we Dwoje”. W OCK wystąpi z recitalem zatytułowanym „Album Rodzinny” Kacper Kuszewski.

Jest to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.

Niektóre piosenki są inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografia i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.

Koncert w cyklu Nastroje we Dwoje odbędzie się w sobotę, 29 maja o godzinie 17:00 w sali głównej OCK.

Teatr Lalki  Aktora z Łomży i spektakl „Mała Syrenka” 

Spektakl "MAŁA SYRENKA" w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży to teatralna adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena opowiada o młodej Syrence, dorastającej w królestwie pół ludzi i pół ryb, którego władcą jest jej ojciec. Tytułowa bohaterka wkracza w okres dojrzewania i buntu, pragnie doświadczyć tego, co nieznane, obce, niezwykłe dla jej podwodnego świata. W dniu swoich urodzin łamie podstawową zasadę i wypływa na zewnątrz. Zachwyca się słońcem, tańcem i spotyka Księcia. Okazuje się jednak, że ten świat nie jest perfekcyjny, a ludzie zapomnieli, jak żyć w zgodzie z naturą.

Spektakl z cyklu Godziny dla Rodziny odbędzie się w niedzielę, 30 maja 2021 r. o godzinie 12.00. Wcześniej zakupione bilety zachowują ważność.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×