zdjecie 8795
2018-08-22T15:08:20+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kuria zabiera głos ws. dworca PKS w Ostrołęce. Ten KOMUNIKAT wiele wyjaśnia!

REKLAMA
REKLAMA
9
5
29

Diecezja łomżyńska opublikowała komunikat w sprawie rezygnacji firmy Polonus z administrowania dworcem PKS w Ostrołęce, który zlokalizowany jest na terenie należącym do parafii pw. św. Antoniego. - Sprawa korzystania z terenu dworcowego i budynku dworcowego dla potrzeb transportu pasażerów jest wciąż otwarta i prowadzone są w tej chwili rozmowy w tym temacie - przyznaje ks. Jan Krupka, rzecznik kurii.

Przypomnijmy, firma Polonus oświadczyła, że od 1 września br. nie będzie administratorem dworca PKS w Ostrołęce, tak jak było to przewidziane w umowie podpisanej pod koniec czerwca. - Pomimo szczerych chęci i podjętych działań, z przykrością informujemy, iż z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów - poinformował dyrektor zarządzający firmy Piotr Pogonowski. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Skontaktowaliśmy się z kurią łomżyńską, a w odpowiedzi opublikowany został komunikat ks. Jana Krupki, rzecznika prasowego kurii. - Kuria Diecezjalna informuje, że ze zdziwieniem przyjmuje ich treść, szczególnie w odniesieniu do podawanych przyczyn rezygnacji z zarządzania obiektem przez przedsiębiorstwo Polonus - czytamy w komunikacie.

Jak przyznaje rzecznik kurii, w wypowiedzeniu przysłanym przez firmę Polonus wskazuje się, że jest ono złożone ze względu m.in. na zły stan techniczny dworca autobusowego. Kuria odpiera jednak te zarzuty, nie zgadzając się, że stan techniczny "zagraża bezpieczeństwu pasażerów i jego personelu".

Poniżej pełen komunikat kurii.

Komunikat diecezji łomżyńskiej:

W nawiązaniu do informacji podawanych w ostatnich dniach przez media na temat sytuacji budynku dworca autobusowego i terenu dworcowego w Ostrołęce, Kuria Diecezjalna informuje, że ze zdziwieniem przyjmuje ich treść, szczególnie w odniesieniu do podawanych przyczyn rezygnacji z zarządzania obiektem przez przedsiębiorstwo Polonus.

W piśmie skierowanym do parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce przez firmę Polonus z dnia 25 VII 2018 r., będącym wypowiedzeniem umowy dzierżawy, znajduje się stwierdzenie: „Podkreślamy, iż przyczyną wypowiedzenia jest w szczególności, ale nie wyłącznie zły stan techniczny dworca autobusowego, zarówno budynku jak i placu manewrowego”. Ta przyczyna wypowiedzenia umowy przez przedsiębiorstwo Polonus jest w wyraźnej sprzeczności z treścią umowy dzierżawy, podpisanej między firmą a parafią miesiąc wcześniej (26 VI 2018 r.), w której jest zaznaczone (§ 2 nr 3): „Dzierżawca oświadcza, że znany mu jest stan techniczny Przedmiotu Dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do Wydzierżawiającego”.

Pragniemy zaznaczyć także, że firma Polonus otrzymała też odpowiedź ze strony parafii św. Antoniego na wypowiedzenie umowy, w której zostało m.in. zaznaczone, że parafia nie podziela oceny stanu technicznego budynku dworcowego, określonego przez Polonus jako „zagrażający bezpieczeństwu pasażerów i jego personelu”. Takie stanowisko wynika z konkretnych realiów: „Poprzedni dzierżawca eksploatował dworzec do końca czerwca br. więc obiekt ten nie mógł być w tak złym stanie”.

Sprawa korzystania z terenu dworcowego i budynku dworcowego dla potrzeb transportu pasażerów jest wciąż otwarta i prowadzone są w tej chwili rozmowy w tym temacie. Pragniemy jednak także stwierdzić, że sprawa bezpośredniej organizacji transportu publicznego nie należy do zadań Kościoła.

Łomża, 22 sierpnia 2018 r.
N. 1149/2018

                                                                                                                                Ks. Jan Krupka
                                                                                                                               Rzecznik Kurii

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×