eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kwarantanna w Ostrołęce i powiecie: Policja karze mandatami, niepokorni trafią przed sąd!

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

14 kilkuset zlotowych mandatów i dwa wnioski o ukaranie do sądu – to efekt ostatnich kontroli przestrzegania kwarantanny realizowanych przez funkcjonariuszy ostrołęckiej policji, straży miejskiej i żołnierzy WOT.

Od 1 kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Obostrzenia te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. To między innymi zakaz korzystania z parków, bulwarów czy promenad, czy też ograniczenia w przemieszczaniu się – można to robić tylko z ważnych życiowo powodów i po spełnieniu jasnych kryteriów. Dlatego też policjanci kontrolują poruszające się osoby i sprawdzają, czy przechodnie stosują się do ograniczeń i zakazów. Do działań włączyło się także aktywnie wojska obrony terytorialnej oraz ostrołęcka straż miejska.

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci ujawnili przypadki niestosowania się do wprowadzonych przepisów dotyczących, m.in. zgromadzeń.

Osoby, które łamią obowiązujące prawo, muszą liczyć się z konsekwencjami. Wśród ukaranych są przeważanie grupy spożywające alkohol lub spotykające się w celach towarzyskich. Pokazują to chociażby sytuację z terenu naszego miasta i powiatu. W większości interwencji osoby nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia, twierdząc, że chciały się spotkać ze znajomymi. Jeszcze raz przypominamy, że teraz to nie jest czas na spotkania towarzyskie - a tylko na odpowiedzialne zachowanie

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na osoby lekceważące obecne zagrożenie policjanci nałożyli 14 kilkuset złotowych mandatów karnych. Dodatkowo sporządzono na 2 osoby wnioski o ukaranie do sądu.

Apelujemy do mieszkańców Ostrołęki i powiatu, niezależnie od wieku, o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń, a także pozostanie w domach. Niech zapowiedziana ładna pogoda nie skusi nas do nieodpowiedzianego zachowania. Rodziców prosimy o odpowiedzialne podejście do tematu i wzmożenie nadzoru nad dziećmi i młodzieżą. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób

– dodaje podkom. Żerański.

W najbliższych dniach na ulicach miasta i powiatu pojawi się jeszcze większa ilość policyjnych patroli, straży miejskiej i wojsk obrony terytorialnej. Będą także wspólne patrole. Wobec osób nieprzestrzegających wprowadzonych dla naszego bezpieczeństwa przepisów mundurowi będą reagować zdecydowanie i stanowczo.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×