eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Poważny wypadek pod Goworowem. Wielu rannych żołnierzy! [WIDEO, ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na DK-60 w Ponikwi Dużej (na skrzyżowaniu DK 60 z drogą gminną Goworowo-Kunin) doszło do poważnego wypadku. W zdarzeniu uczestniczył konwój wojskowy. Jest wielu rannych żołnierzy. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do wypadku doszło przed godziną 18:00. Z naszych ustaleń wynika, że w jadącą „krajówką” kolumnę wojskową uderzył kierowca osobówki wyjeżdżający na DK-60 z drogi podporządkowanej od strony Kunina. Osobówka uderzyła w jedną z dwóch wojskowych ciężarówek.

Wojskowa ciężarówka zderzyła się z osobówką a następnie zjechała do rowu i przewróciła się na bok. W ciężarówce znajdowało się kilkudziesięciu żołnierzy. Przynajmniej kilkoro z nich zostało poszkodowanych

– mówi nasz informator.

W działaniach na miejscu zdarzenia uczestniczyło osiem załóg pogotowia ratunkowego i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. DK-60 jest obecnie całkowicie zablokowana. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 15 żołnierzy. Stan sześciu osób jest poważny. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR. Najciężej ranni zostali przetransportowani helikopterami do szpitala.

W miejscowości Ponikiew Duża doszło do wypadku drogowego,w którym udział brały dwa pojazdy. Jeden z nich to pojazd wojskowy, drugi to samochód osobowy. Na miejscu pomocy udzielały dwie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomagają osobom poszkodowanym

– mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kolumna wojskowa składała się z dwóch ciężarówek Wojsk Obrony Terytorialnej, w której na działania związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa jechali żołnierze z Wojskowej Akademii Technicznej.O komentarz poprosiliśmy także rzecznika prasowego Żandarmerii Wojskowej. Wciąż czekamy na komunikat w tej sprawie.

Za informacje o zdarzeniu dziękujemy naszemu Czytelnikowi.Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×