eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uciekł z kwarantanny, spowodował wypadek pod Ostrołęką i... uciekł ponownie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Mężczyzna, który dziś po południu spowodował wypadek na drodze krajowej pod Ostrołęką, uciekł z kwarantany a potem uciekł ponownie z miejsca zdarzenia. Uciekiniera zatrzymał żołnierz, który przejeżdżał w pobliżu.

O wypadku na DK-53 w okolicach Dylewa służby ratunkowe zostały powiadomione w piątek, 3 kwietnia około godziny 14:00. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący hyundaiem zaczął wyprzedzać ciężarówkę nie upewniwszy się wcześniej, że manewr ten może wykonać bezpiecznie. Hyundaia zderzył się lewą stroną auta z jadącym z przeciwnego kierunku nissanem, który wypadł z drogi i dachował w pobliskim rowie.

Kierujący nissanm wydostał się pojazdu i zaczął uciekać. Zauważył to żołnierz, który przejeżdżał w pobliżu i widząc uciekającego kierowcę ruszył za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany, a gdy na miejsce dotarł patrol policji, okazało się, że jest to osoba, która wcześnie oddaliła się z domowej kwarantanny.

 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili, że zatrzymany w pościgu mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Ostrołęki, który w ogóle nie powinien znajdować się poza domem, ponieważ jest w kwarantannie. W związku z tym została zastosowana specjalna procedura. Policjanci wyposażeni w indywidualne środki ochrony osobistej zatrzymali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Po wykonanych czynnościach przy zachowaniu wzmożonych środków ostrożności bezmyślny mężczyzna został przetransportowany do szpitala

- mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

 

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami za złamanie warunków kwarantanny grozi mandat w wysokości do 30 tysięcy złotych. 32-letni ostrołęczanin będzie też musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami za ucieczkę z miejsca kolizji i kierowanie autem pod wpływem alkoholu.

Obowiązkowa, 14-dniowa kwarantanna czeka również żołnierza, który zatrzymał uciekającego mężczyznę.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×