eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Żołnierze z Komorowa dostarczają żywność potrzebującym

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
REKLAMA

Dzisiaj do walki z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 8,5 tysiąca żołnierzy Wojska Polskiego, wśród nich blisko 90 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady, w tym 30 z batalionu w Komorowie.

Żołnierze 52 batalionu lekkiej piechoty z Komorowa zostali włączeni do operacji pk. „Odporna Wiosna”, mającej na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Działania prowadzą na terenie powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, pułtuskiego i makowskiego.

Działania, jakie podejmują, to głównie wsparcie instytucji pomocowych, Policji oraz służb medycznych.

 

Dostarczają żywność

W ramach wsparcia Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Ośrodków Pomocy Rodzinie czy Caritas transportują i dystrybuują żywność dla osób najbardziej potrzebujących oraz przebywających na kwarantannie. Pierwszy duży transport żywności odbył się w zeszłym tygodniu i został powtórzony wczoraj. Było to 9 ton żywności z łomżyńskiego Caritasu, które dzięki żołnierzom trafił do potrzebujących ostrołęczan. Produkty spożywcze rozwożone są codziennie. Dziś wsparcia udzielą na wniosek GOPS Szulborze Wielkie oraz MOPR Ostrołęka.

 

Wspierają Policjantów

Żołnierze 52 blp pojawili się również na ulicach Ostrołęki, Wyszkowa, Ostrowi, Makowa Mazowieckiego i Pułtuska w mieszanych patrolach z policjantami. Ich zadaniem jest odwiedzanie osób przebywających w kwarantannie domowej w celu sprawdzenia czy przestrzegają zasad kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy choćby w zakupie leków.

 

Wspierają personel medyczny

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorilasi wspierają także służby medyczne w Szpitalu w Wyszkowie, gdzie odciążając personel medyczny dokonują pomiaru temperatury na wejściu do szpitala oraz przeprowadzają wywiad. Podobne działania realizują także w Brańszczyku, gdzie przebywają osoby odbywające kwarantannę.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą nieść pomoc, tak długo, do póki ta pomoc będzie potrzebna.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×