eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trzy kolejne osoby z koronawirusem trafiły do szpitala w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dziś do szpitala w Ostrołęce trafiły trzy kolejne osoby z koronawirusem. To pacjenci w wieku od 64 do 84 lat. Mają tzw. choroby współistniejące.

Dotychczas na oddziale zakaźnym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce hospitalizowanych z powodu koronawirusa było siedmioro pacjentów. Sześć osób w poniedziałek zostało przewiezionych do Ostrołęki ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Siódmy pacjent to osoba pochodząca z gminy Rzekuń, u której we wtorek potwierdzono zakażenie.

W czwartek, 2 kwietnia z warszawskich szpitali przewieziono do Ostrołęki trzech kolejnych pacjentów.

- Są to osoby w wieku od 64 do 84 lat. Pacjenci są wydolni oddechowo, jednak każdy z nich ma choroby współistniejące i z tego względu są to dla nas trudne przypadkimówi Paweł Natkowski, dyrektor MSS w Ostrołęce.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, ostrołęcki szpital został na początku marca zobligowany do zabezpieczenia miejsc na oddziale zakaźnym na potrzeby hospitalizacji pacjentów z koronawirusem. Jedyny w naszym regionie jednoimienny szpital zakaźny znajduje się obecnie w Łomży.

Jak już wcześniej informowaliśmy, powołując się na raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce, obecnie na terenie powiatu ostrołęckiego potwierdzonych jest 6 przypadków zarażenia koronawirusem. 5 osób objętych jest kwarantanną domową, jedna osoba przebywa w szpitalu.

Pacjenci przewiezieni do Ostrołęki z innych szpitali nie są wliczani do raportu PSSE z powiatu ostrołęckiego.

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×