eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezes Pekpol Ostrołęka: „Ceny środków ochrony osobistej poszybowały w górę”

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Koronawirus daje się we znaki także jednemu z najstarszych w regionie zakładów produkcyjnych. Pekpol Ostrołęka sygnalizuje problemy z zakupem maseczek, rękawiczek i środków dezynfekujących dla pracowników. Sen z powiek władz firmy spędza już nie tylko wywindowana cena tych produktów, ale też widmo braku dostaw.

O problemach z dostępem do maseczek i rękawiczek a także płynu dezynfekującego prezes Pekpol Ostrołęka, Tomasz Łączyński mówił w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

- Staramy się jak możemy, ale ceny środków ochrony osobistej poszybowały w górę. Maseczki, które kupowaliśmy do niedawna po 16 groszy, kosztują obecnie 2-3 zł, a bywa, że i 7 zł za sztukę. Podobnie jest z kominiarkami, rękawiczkami. Najgorsze jest to, że nie jesteśmy w stanie fizycznie dostać ich z dnia na dzień – czytamy w artykule opublikowanym przez portal branżowy.

Według Tomasza Łączyńskiego, szefa ostrołęckich zakładów mięsnych obecnie największym wyzwaniem jest obecnie zapewnienie środków ochrony osobistej dla pracowników.

- Zapisaliśmy się na płyn do dezynfekcji z Orlenu, ale jeszcze go nie otrzymaliśmy. Do tej pory kupowaliśmy płyn po 9 zł, obecnie kosztuje 23 zł, a w hurtowniach są oferty po 40 zł. Każdy zakład, jeśli nie ma innych możliwości, musi kupować po takiej cenie, jaka jest na rynku. Na poszukiwania tych produktów poświęcamy dużo sił i środków, bo nikt ich nam nie zapewni. Z drugiej strony jeśli mamy możliwość, kupujemy maseczki, kombinezony czy rękawiczki także dla naszego szpitala – mówi prezes Łączyński.

Dalej z rozmowy z prezesem Pekpolu dowiadujemy się m.in., że zakład już wcześniej zaostrzył zasady związane z bezpieczeństwem swoich pracowników oraz podjął kroki, by zapewnić ciągłość produkcji przy zapewnieniu najwyższych norm jakościowych.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule opublikowanym przez portalspozywczy.pl

https://www.eostroleka.pl/kredyt-hipoteczny---jak-wybrac-ten-najlepszy,art78615.html 

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×