eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Drukowane przyłbice ochronne trafiły do ostrołęckiego szpitala. To prezent od mieszkańca! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

10 sztuk przyłbic ochronnych wydrukowanych na drukarce 3D trafiło dziś do ostrołęckiego szpitala. Ten nietypowy prezent podarował medykom bezpłatnie mieszkaniec Ostrołęki. „Na tym nie koniec, dodrukujemy więcej!” - zapowiada Marcin Olbryś.

Do pomocy służbom ratunkowym w walce z pandemią koronawirusa włącza się coraz więcej firm i osób prywatnych. W ostatnich dniach wydatnego wsparcia doświadcza też ostrołęcki szpital – zbiórka pieniędzy, zakup nowych respiratorów, ciepłe posiłki, gorąca kawa – to wszystko inicjatywy prywatnych osób, które nie szczędzą wysiłków w pomocy medykom.

Na ciekawy pomysł, jak wesprzeć ratowników wpadł z Ostrołęki wpadł m.in. właściciel drukarki 3D prowadzący od wielu lat działalność w branży foto i wideo. Marcin Olbryś (Studio Perfekt 3D), bo o nim mowa, wspólnie ze swoim przyjacielem z Makowa Mazowieckiego odnaleźli w sieci projekt przyłbicy ochronnej, w codziennej pracy służącej ratownikom przy niesieniu pomocy osobom zarażonym koronawirusem lub będącym w grupie ryzyka.

- Mój przyjaciel zmodyfikował nieco projekt dodając pewne wzmocnienia w konstrukcji przyłbicy i ruszyliśmy z drukowaniem – mówi Marcin.

Do wydrukowanej konstrukcji zamontowali odpowiednio przyciętą… filę do bindowania i w ten sposób powstała przyłbica spełniająca doskonale swoją funkcję. Podobne wyposażenie dla ratowników drukują też inni właściciele drukarek 3D.

Pierwsza partia sprzętu – prostego w swej konstrukcji, taniego w wykonaniu ale jakże niezbędnego w codziennej pracy ratowników – trafiła już do medyków z Ostrołęki. Na początek 10 sztuk, ale w najbliższych dniach powstawać będą kolejne.

- Przygotowanie jednej przyłbicy to około 1,5 godziny pracy drukarki. Łapiemy teraz chwilę oddechu i przygotowujemy kolejne sztuki. Codziennie odzywają się do nas następne osoby zainteresowanie takim sprzętem. Pomocy nie odmawiamy nikomu, kto niesie pomoc innym w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Kolega z Makowa przygotował przyłbicę dla strażaków i dla pielęgniarek z tamtejszego szpitala, ja swoje przekazałem do ostrołęckiego szpitala, ale też otrzymają je ode mnie pielęgniarki opiekujące się na co dzień osobami starszymi i chorymi – mówi Marcin.

Więcej na temat akcji drukowania przyłbic znajdziecie TU.

Obecnie w serwisach społecznościowych oraz na lokalnych portalach mnóstwo jest różnego rodzaju akcji dedykowanych zarówno osobom potrzebującym, seniorom ale też służbom ratunkowym, mundurowym i szpitalom. Wiele osób znudzonych przedłużającą się kwarantanną podejmuje się zadań, które może wykonać bez wychodzenia z domu, a które mogą stanowić wsparcie dla tych, którzy tego w obecnym czasie potrzebują. Te, czasem bardzo drobne gesty, mają ogromne znaczenie i niosą za sobą nadzieję, że wspólnie zdołamy pokonać pandemię. Pamiętajcie – trzymajmy się razem!

Na ciekawy pomysł, jak wesprzeć ratowników wpadł z Ostrołęki wpadł m.in. właściciel drukarki 3D prowadzący od wielu lat działalność w branży foto i wideo.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×