zdjecie 2516
zdjecie 2516
2016-04-04T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kwiecień w OCK. Zobacz pełen kalendarz imprez na najbliższy miesiąc

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Juwenalia 50+, liczne spektakle teatralne zarówno dla starszych jak i nieco młodszych widzów oraz ciekawe koncerty i wystawy. Zobacz jakie imprezy odbywały się będą w kwietniu w Ostrołęckim Centrum Kultury, Klubie Oczko, Galerii Ostrołęka i Kultowni.

61. OKR
konkurs recytatorski - eliminacje miejskie
5 IV, godz. 10, Klub Oczko, wstęp wolny
Zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin i karta zgłoszenia: www.tkt.art.pl/okr,
www.ock-ostroleka.pl/nasze-osrodki/imprezy-cykliczne/okr
 
JUWENALIA  50+ (2)
program satyryczny
8 IV, godz. 18, Klub Oczko, wstęp wolny
Słuchaczki Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na powtórkę programu satyrycznego. Usłyszymy m.in. teksty Wisławy Szymborskiej i Henryka Bardijewskiego. Wystąpią: Barbara Jakubiak l Cecylia Kamińska l Hanna Kijowska l Barbara Mierzejewska l Teresa Pieńkowska-Brzezicka l Barbara Rosenbaum l Maria Salwowska-Kubicka. Opieka artystyczna: Wojciech Kraszewski
 
PLANETA  PEŁNA  PIOSENEK
spotkania z muzyką
13 IV, godz. 13.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Przemierzając naszą planetę „Żółtą łodzią podwodną”, w rytm melodii legendarnego zespołu The Beatles, będziemy odkrywać tajemnice współczesnej muzyki rozrywkowej. Mali melomani dowiedzą się, kogo uważamy za króla rock’n’roll’a, w rytm jakich przebojów bawili się na dancingach ich rodzice i dziadkowie, jaką rolę pełni w muzyce rozrywkowej improwizacja... W programie koncertu znalazły się przeboje lat 20. i 30. ub. stulecia, a także współczesnych artystów: Stevie Wondera, Eltona Johna czy Pharella Williamsa.
Wykonawcy: Martyna Ciok/Agnieszka Konarska - wokal l Jakub Jurzyk/Kamil Zięba - wokal l Adam Sychowski/Michał Załęski - fortepian
 
POD  BOREM
wystawa poplenerowa
15 IV, godz. 18, hol OCK
Wystawa jest częścią zbioru zdjęć powstałych podczas pleneru fotograficznego „Kurpiowska Ballada” w czerwcu 2015 i pokazuje efekty sesji fotograficznej z zespołem kurpiowskim „Pod Borem” z Zawad, w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. W plenerze uczestniczyło 18. fotografów z całej Polski.
Organizatorzy pleneru: Kurpiowski Portal Fotograficzny ekurpie.pl, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne. Kurator pleneru - Bogdan Białczak.
 
KANDYDATKI  NA...
premiera spektaklu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
15 IV, godz. 19, Klub Oczko, wstęp wolny
Rzecz dzieje się w XIX-wiecznym dworku. Do wujostwa na lato przyjeżdża młody kawaler Wiktor i dowiaduje się, że gospodarze postanawiają go ożenić. Zapraszają pięć kandydatek z sąsiednich majątków. Te prezentują się przed kawalerem i „starają się o jego rękę”. Każda z nich jest inna, prezentują swoje hobby i każda liczy, że to ona będzie wybrana.
To drugi już w tym roku spektakl premierowy OSA.
Autor sztuki: Andrzej Dembończyk
Obsada: Robert Tyc l Mateusz Młynarczyk l Matylda Niewiadomska l Monika Kacprzyńska l Karolina Dziełak l Patrycja Zalewska l Alicja Dawidczyk l Filip Niewiadomski l Adrianna Wójcik
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
 
OJCZE  NASZ...[2]
koncert
17 IV, godz. 18, Kościół p.w. Św. Wojciecha
Ostrołęcki Chór Kameralny pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz-Pęzy zaprasza na koncert pieśni sakralnych. Usłyszymy m. in. pieśni W.A.Mozarta, L.Cherubiniego, E.Morricone, J.Arcadelta, N.Kedroffa, G.Younga, Ch.Gounoda.
 
61. OKR - eliminacje rejonowe
ogólnopolski konkurs recytatorski
19 IV, godz. 10, Klub Oczko, wstęp wolny
W tym etapie poznamy recytatorów, którzy reprezentować będą nasz rejon na eliminacjach wojewódzkich. Finał turnieju recytatorskiego
i wywiedzione ze słowa wraz z warsztatami odbędzie się w Ostrołęce w dniach 22–25 czerwca 2016.
 
BZ WBK PRESS FOTO 2016
wystawa fotografii
22 IV, godz. 16, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
Po raz 12. fotoreporterzy wzięli udział w jednym z najważniejszych w Polsce konkursów fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. To konkurs, którego misją jest rozwój i promowanie polskiej fotografii prasowej i pokazywanie Polski i świata...
W konkursie udział biorą zawodowi fotoreporterzy pracujący zarówno w mediach, agencjach fotograficznych, jak i freelancerzy. Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże wykonane w ub.r., można było zgłaszać w 6. kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Człowiek i Przyroda. Prace oceniało jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka. Mamy okazję podziwiać wystawę w Ostrołęce zaledwie tydzień po ogłoszeniu wyników konkursu.
Wystawie towarzyszyć będą dwudniowe warsztaty fotografii prasowej dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Karolinę Jonderko. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli przejrzeć wspólnie z prowadzącą swoje portfolio, a autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas warsztatów otrzyma nagrodę. 
Zgłoszenia: biuro@bzwbkpressfoto.pl
Organizator Konkursu:  Bank Zachodni WBK
Patron medialny: Dziennik Rzeczpospolita
Partner technologiczny: Fujifilm
 
COOLTOWA NOC
22 IV, godz. 19, Kultownia OCK,
W piątkowy wieczór rozpoczyna się kolejna już Cooltowa noc, czyli noc pełna niespodzianek, ciekawych spotkań i przygód. W tym roku wraz
z Inspektorem Wyjątkiem przejdziemy przez noc pełną ortograficznych zagadek i pułapek. Zapisy - liczba śmiałków (w wieku 8-11 lat) ograniczona.
Nocną wyprawę wspiera Stora Enso.
 
PRÓBA
spektakl jubileuszowy
23 IV, godz. 16, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Spektakl z okazji 15-lecia Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Scenariusz: Magdalena Romanik 
Reżyseria: Ostrołęcka Scena Autorska
 
WIELKA  PRZYGODA MAŁEJ  KSIĘŻNICZKI
spektakl teatralny
24 IV, godz. 12, sala widowiskowa OCK
bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły
Mała Księżniczka żyje sobie w swoim zamku z Mamą Królową, Tatą Królem i całym dworem. Jest to miła Księżniczka, ale niestety nie cierpi sprzątać i codziennie rozrzuca zabawki. Pewnego dnia w okropnym bałaganie ginie ukochany misiek Gilbert i Księżniczka musi udać się na bardzo niebezpieczną wyprawę poszukiwawczą. Jak zakończy się wyprawa, kogo spotka na swej drodze i czy w końcu nauczy się dbać o zabawki - dowiecie się ze spektaklu.
Spektakl zrealizowany na podstawie serialu „Świat Małej Księżniczki” oraz książek Tony'ego Ross'a.
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska-Badura l
Obsada: Beata Wyrąbkiewicz l Wojciech Dmochowski l Rafał Szałajko l Katarzyna Taracińska- Badura
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
BOŻE  MÓJ!  OJ  ELOHIM!
24 IV, godz. 17, sala widowiskowa, bilet 30 zł
Ona – matka autystycznego dziecka, lekarz, psychoterapeuta, kobieta po 40. On – zagubiony, tajemniczy mężczyzna w średnim wieku, jej pacjent.
Kim są Ci dwoje, na pozór obcy sobie ludzie, jakie tajemnice ukrywają i jakie role grają? Czy ich spotkanie jest zupełnie przypadkowe? Czy w życiu
w ogóle istnieje przypadek, czy też wszystko ma jakiś inny, wyższy sens?
Kameralny komediodramat uznanej izraelskiej pisarki wzrusza i bawi, mówiąc o rzeczach ważnych i uniwersalnych, a zarazem ludzkich. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie dajmy się zwieść pozorom, cierpliwie czekajmy na rozwój akcji i rozwiązanie zagadki. Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.
Autor: Anat Gov l Przekład: Agnieszka Olek l Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny l
Scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska l Kostiumy:
Agnieszka Werner-Szyrle. Fotografie: Rafał Latoszek
Występują: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz
 
ZIARNKO GRZECHU W BECZCE ŚMIECHU
program satyryczny
27 IV, godz. 18, Klub Oczko, wstęp wolny
Grupa kabaretowa Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na premierę programu, w którym usłyszymy m.in. teksty z kabaretów powojennej Polski. Autorzy to m.in. Stefania Grodzieńska, Edward Dziewoński, Henryk Bardijewski.
Opieka artystyczna: Wojciech Kraszewski
 

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×