eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łączą w pary, pomagają potrzebującym. Jak działa Spotted: Ostrołęka 24h?

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Facebookowe strony typu spotted wciąż zyskują na popularności. Pierwotnie służyły one jedynie do poszukiwania zauważonych wcześniej osób, lecz obecnie to prawdziwe platformy wymiany opinii, komentarzy, skarg i postulatów. Pokazuje to przykład Ostrołęki - strona Spotted: Ostrołęka 24h ma już ponad 10 tysięcy fanów.

Ewolucja mediów społecznościowych niejako wymusiła tego typu strony. Idea jest prosta - widzimy kogoś na mieście, ale wstydzimy się podejść, porozmawiać, a może nie mamy czasu? Wtedy anonimowo piszemy na spotted, opisujemy daną osobę i czekamy na kontakt. To taki znak naszych czasów, gdyż media społecznościowe takie jak Facebook są obecnie w życiu praktycznie każdej młodej osoby. Dziś każde spojrzenie ze strony drugiej osoby na ulicy może zakończyć się pojawieniem się w tym serwisie. Po pewnym czasie zakres działalności stron spotted rozszerzył się. Teraz można tam napisać praktycznie z każdą prośbą, skargą czy postulatem.

Wróćmy jednak do ostrołęckiego spotted. W mieście pojawiało się już w przeszłości kilka profili tego typu, lecz ten obecny zyskał największą popularność. Spotted: Ostrołęka 24h ma obecnie ponad 10 tysięcy fanów!

- Strona została założona w 2014 roku - mówi w rozmowie z naszym portalem jeden z administratorów Spotted: Ostrołęka 24h. - Obecnie serwis prowadzą dwie osoby. Pomogliśmy już mieszkańcom w wielu sprawach, najbardziej charakterystyczne to podziękowania dla osoby, która uratowała człowieka z zawałem serca oraz znalezienie sprawcy kolizji na jednym z ostrołęckich rond. Dostawaliśmy też kilka podziękowań od par, które przez spotted nawiązały ze sobą kontakt - dodaje.

Wejdźmy więc na lokalne spotted i przejrzyjmy zamieszczane tam posty. Od razu widać szeroki przekrój tematyczny, od zapytania o miejsce oddania gruzu, aż do poszukiwania "ślicznej dziewczyny z odpustu" i poszukiwania zaginionego psa. Administratorzy strony podkreślają jednak, że interesują ich nie tylko plotki i ploteczki. - Pomagamy mieszkańcom poprzez udostępnianie postów o rzeczach zgubionych, znalezionych. Informujemy także o akcjach charytatywnych dla ludzi z Ostrołęki i okolic - dodaje jeden z nich.

Trudno się spodziewać, by tego typu profile straciły na popularności w czasach, w których z Facebooka korzysta coraz więcej młodych ludzi. Spottowanie stało się modne i na portalach społecznościowych powstaje coraz więcej tego typu stron. Mówi się, że do odważnych świat należy i warto zaaranżować rozmowę z drugą osobą w cztery oczy, lecz jeżeli już z jakichś powodów odwagi nam zabraknie to spotted wydaje się rozwiązaniem ciekawym. A czy skutecznym? O tym trzeba się już przekonać samemu.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×