eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Łęg Przedmiejski: Pijany 24-latek potrącił dwoje pieszych i uciekł

REKLAMA
zdjecie 3183
zdjecie 3183
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Potrącenie dwójki pieszych, spowodowanie kolizji i ucieczka przed policją – to początek długiej listy czynów jakich dopuścił się wczoraj 24-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Trafił on już do policyjnego aresztu.

Ciąg skrajnie nieodpowiedzialnych zdarzeń z 24-latkiem w roli głównej rozpoczął się, gdy ten kompletnie pijany wsiadł za kierownicę opla. Najpierw jadąc od strony Łęgu Przedmiejskiego w kierunku miejscowości Białobiel potrącił on dwóch mężczyzn idących poboczem drogi a następnie uciekł, jednak po chwili wrócił. Na miejscu był już wtedy brat jednego z poszkodowanych. Gdy sprawca zobaczył ich, ponownie zaczął uciekać.

- Brat poszkodowanego mężczyzny ruszył w pościg za sprawcą potrącenia. W pewnym momencie kierowca hondy zajechał drogę oplowi zmuszając go do zatrzymania, jednak ten cofnął kilka metrów, a następnie ruszył taranując samochód i ponownie zaczął uciekać – relacjonuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W tym czasie w pobliżu był już patrol ostrołęckiej drogówki, który widząc sytuację udał się w pościg za sprawcą wypadku. Po przejechaniu niewielkiej odległości 24-latek wjechał na jedną z posesji, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jednak szybko został zatrzymany przez policjantów i świadków, kiedy próbował przeskoczyć przez betonowe ogrodzenie.

- W wyniku zdarzenia obydwaj piesi z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala, byli nietrzeźwi. Alkomat w organizmie młodszego z nich wykazał 2, a u starszego blisko 2,5 promila alkoholu. Natomiast sprawca zdarzenia nie posiadał prawa jazdy, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że w trakcie zatrzymania miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 24-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem – dodaje aspirant Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×