2016-09-13T19:07:44+02:00 eOstroleka.pl 10 0 19 5.3
Polska,

Legutko: Parlament Europejski miesza się w wewnętrzne konflikty Polski

REKLAMA
Profesor Ryszard Legutko fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
10
9
2
Najlepszy komentarz
~Andy , 17:21 14-09-2016,   -
Jakbym propagandzistów Putina czytał.
odpowiedz   •   oceń :  
- Premier Beata Szydło była w Strasburgu i wyjaśniała polskie stanowisko, ale zignorowano jej argumenty - powiedział Europoseł PiS Ryszard Legutko w Strasburgu podczas briefingu prasowego przed debatą Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. - Parlament Europejski powinien stać na straży kompromisu i bezstronności, a miesza się w wewnętrzne konflikty Polski. (...) Rezolucja jest stronnicza i w dużej części niesprawiedliwa - dodał.

Europosłowie PiS skomentowali działania Unii Europejskiej.

- Politycy z innych krajów często przyznają, że rezolucja zawiera przykłady zakłamywania rzeczywistości. Przykładowo mówi, że rząd polski nie zrobił nic, by rozwiązać konflikt - mówił Europoseł Tomasz Poręba. - Debata o Polsce to kolejny dowód ignorancji i lekceważenia polskich władz przez instytucje Unii Europejskiej - dodał.

- Rządy innych krajów często obawiają się, że ataki wobec Polski mogą przerodzić się także w ataki na nie - zaznaczył Europoseł Ryszard Czarnecki.

- Jesteśmy świadkami kryzysu Unii Europejskiej i jej dekompozycji, a Parlament Europejski chce zajmować się wewnętrznymi sprawami Polski. (...) Nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że demokracja w Polsce jest zagrożona - powiedziała Jadwiga Wiśniewska.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Andy , 17:21 14-09-2016,   -
Jakbym propagandzistów Putina czytał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 14-09-2016,   -
Zawsze podziwiałem państwa, które potrafiły przeciwstawiać się błędnym decyzjom i silniejszym mocarstwom. Widać, że głównym celem wtedy było dobro całego narodu, a nie elit. Kiedyś można to było dostrzec u Polaków i dlatego nas wszyscy szanowali. Niestety, nastały czasy umizgów, wasalstwa, przestano myśleć o ojczyźnie tyko o swoich majątkach. To doprowadziło do zaborów. Taka gratka jest ucztą dla wrogów. Widać, że okres zaborów -utraty państwa- był tylko chwilowym wstrząsem -zryw do niepodległości Okres II wojny światowej oraz późniejszy czas niewiele zmienił w umysłach Polaków. Panowało bohaterstwo, wasalstwo i cwaniactwo. Były momenty zrywu ale szybko zostawały stłumione. Solidarność dawała wielkie nadzieje Polakom. Szybko ta wiara w NARODZIE została przygaszona. Rządy wasalskie doprowadził do upadku przemysłu, bezrobocia, emigracji. Mamy być bezwolnymi, bezmyślnymi osiłkami, tylko do roboty, i konsumentami. A o resztę już oni "zadbają'', bo najlepiej wiedzą , co dla nas dobre. Chcą nam na siłę wcisnąć nierobów, byśmy i na nich tyrali. A nasze dzieci musiały wyjechać za chlebem, tułając się po świecie. Opuszczają swoje rodziny, podejmują najgorsze prace, i jeszcze są poniżani, poniewierani, gnieżdżąc się w ciasnych kątach, mimo, że dorabiają obce kraje. Taka sytuacja była podstawowym celem UE. Wykonawcy tego zadania otrzymali w nagrodę wysokie stanowiska unijne. Obecnie coś zaczyna drgać w dobrym kierunku. Ale czy na długo - czas pokaże. Wzorcem tego mogą być Węgry. Jak sami nie potrafimy to uczmy się od innych jak należy walczyć o naród.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4