zdjecie 2617
zdjecie 2617
2014-05-26T21:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zobacz kto zdobył mandat europosła

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA

PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na podstawie protokołów wyników głosowania z wszystkich okręgów wyborczych, Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w skali kraju:

1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 30 636 537, pakiety wyborcze wysłano 6 169 wyborcom;
2) karty do głosowania wydano 7 295 481 wyborcom, w tym 1 858 kart wydano na podstawie przedstawionego pełnomocnictwa, zaś 50 704 wyborców głosowało na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania;
3) obwodowe komisje wyborcze otrzymały łącznie 4 912 kopert zwrotnych;
4) w 325 kopertach zwrotnych nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu, w 4 kopertach zwrotnych oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę, w 6 kopertach zwrotnych nie było koperty
na kartę do głosowania, w 10 kopertach zwrotnych znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do
głosowania;
5) do urn wrzucono 4 594 kopert na karty do głosowania;
6) z urn wyjęto 7 298 064 kart do głosowania, w tym 4 583 kart z kopert na karty do głosowania;
7) liczba kart nieważnych wyniosła 574;
8) liczba kart ważnych wyniosła 7 297 490, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 23,82%;
9) liczba głosów nieważnych wyniosła 228 005, co stanowi 3,12% ogólnej liczby głosów;
10) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów wyniosła 7 069 485, co stanowi 96,88% ogólnej liczby głosów.

Zbiorcze wyniki głosowania na listy kandydatów komitetów wyborczych Na listy kandydatów poszczególnych komitetów wyborczych oddano łącznie następującą liczbę głosów ważnych:
1) na listy nr 1 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro oddano łącznie 281 079 głosów, to jest 3,98% głosów ważnych w skali kraju;
2) na listy nr 2 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy oddano łącznie 98 626 głosów, to jest 1,40% głosów ważnych w skali kraju;
3) na listy nr 3 zarejestrowane przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy oddano łącznie 667 319 głosów, to jest 9,44% głosów ważnych w skali kraju;
4) na listy nr 4 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oddano łącznie 2 246 870 głosów, to jest 31,78% głosów ważnych w skali kraju;
5) na listy nr 5 zarejestrowane przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch oddano łącznie 252 779 głosów, to jest 3,58% głosów ważnych w skali kraju;
6) na listy nr 6 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina oddano łącznie 223 733 głosy, to jest 3,16% głosów ważnych w skali kraju;
7) na listy nr 7 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke oddano łącznie 505 586 głosów, to jest 7,15% głosów ważnych w skali kraju;
8) na listy nr 8 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP oddano łącznie 2 271 215 głosów, to jest 32,13% głosów ważnych w skali kraju;
9) na listy nr 9 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe oddano łącznie 480 846 głosów, to jest 6,80% głosów ważnych w skali kraju;
10) na listy nr 10 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia oddano łącznie 16 222 głosy, to jest 0,23% głosów ważnych w skali kraju;
11) na listy nr 11 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Samoobrona oddano łącznie 2 729 głosów, to jest 0,04% głosów ważnych w skali kraju;
12) na listy nr 12 zarejestrowane przez Komitet Wyborczy Partia Zieloni oddano łącznie 22 481 głosów, to jest 0,32% głosów ważnych w skali kraju.

Państwowa Komisja Wyborcza dokonała podziału mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze. Poszczególnym uprawnionym komitetom wyborczym przypadły następujące liczby mandatów:
1) Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy, który zarejestrował listy nr 3 – 5 mandatów;
2) Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który zarejestrował listy nr 4 – 19 mandatów;
3) Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke, który zarejestrował listy nr 7 – 4 mandaty;
4) Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, który zarejestrował listy nr 8 – 19 mandatów;
5) Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, który zarejestrował listy nr 9 – 4 mandaty.

Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, iż posłami do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani:

1. Z list nr 3, które zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy:
1) GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12;
2) GIEREK Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
3) LIBERADZKI Bogusław Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;
4) ŁYBACKA Krystyna Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7;
5) ZEMKE Janusz Władysław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

2. Z list nr 4, które zarejestrował Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
1) CZARNECKI Ryszard Henryk, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;
2) DUDA Andrzej Sebastian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;
3) FOTYGA Anna Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 1;
4) GOSIEWSKA Beata Barbara, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10;
5) GRÓBARCZYK Marek Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;
6) JACKIEWICZ Dawid Bohdan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;
7) JUREK Marek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;
8) KARSKI Karol Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3;
9) KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;
10) KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5;
11) LEGUTKO Ryszard Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;
12) OŻÓG Stanisław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9;
13) PIECHA Bolesław Grzegorz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
14) PIOTROWSKI Mirosław Mariusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8;
15) PORĘBA Tomasz Piotr, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9;
16) UJAZDOWSKI Kazimierz Michał, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;
17) WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 11;
18) WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6;
19) ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

3. Z list nr 7, które zarejestrował Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke:
1) IWASZKIEWICZ Robert Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;
2) KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
3) MARUSIK Michał, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;
4) ŻÓŁTEK Stanisław Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.

4. Z list nr 8, które zarejestrował Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP:
1) BONI Michał Jan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;
2) BUZEK Jerzy Karol, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
3) GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10;
4) HÜBNER Danuta Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 4;
5) JAZŁOWIECKA Danuta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12;
6) KOZŁOWSKA-RAJEWICZ Agnieszka, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7;
7) KUDRYCKA Barbara, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 3;
8) LEWANDOWSKI Janusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1;
9) ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 9;
10) OLBRYCHT Jan Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
11) PITERA Julia Teresa, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 5;
12) PLURA Marek Mirosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;
13) ROSATI Dariusz Kajetan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;
14) SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6;
15) SZEJNFELD Adam Stanisław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;
16) WAŁĘSA Jarosław Leszek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1;
17) WENTA Bogdan Brunon, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;
18) ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;
19) ZWIEFKA Tadeusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

5. Z list nr 9, które zarejestrował Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:
1) GRZYB Andrzej Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;
2) HETMAN Krzysztof Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8;
3) KALINOWSKI Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5;
4) SIEKIERSKI Czesław Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×