2015-02-02T14:59:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 13 100%
Ostrołęka,

Lekkoatletyka dla każdego. Porozumienie Miasta z PZLA

REKLAMA
Prezydent Janusz Kotowski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara, fot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA
13
0
0
Prezydent Janusz Kotowski i Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki,  podpisali porozumienie o przystąpieniu Ostrołęki do programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Ma on na celu popularyzację królowej sportu wśród najmłodszych i budowę podstaw do tworzenia lekkoatletycznych klas sportowych na szczeblach gimnazjów.

W spotkaniu z przedstawicielami PZLA, Sebastianem Chmarą, Karolem Radke i Pawłem Jesieniem wzięli udział ostrołęccy samorządowcy z Jerzym Grabowskim, przewodniczącym RM oraz wiceprezydentami miasta. Obecni byli także działacze i trenerzy OKLA, którzy będą wdrażać program na terenie miasta. Nie zabrakło też dyrektorów szkół, w których realizowane będą zajęcia popularyzujące tę dyscyplinę sportu.

“Lekkoatletyka sportem dla każdego” to innowacyjny program, który został stworzony przez specjalistów, menedżerów, trenerów na co dzień pracujących w lekkiej atletyce. Już w fazie planowania zyskał on grono sympatyków nie tylko w środowisku sportowym, ale również wśród przedstawicieli jednostek samorządowych zarówno wojewódzkich jak i lokalnych. Ideą zarówno programu pilotażowego, jak i późniejszej jego kontynuacji jest przygotowanie odpowiedniego planu szkoleniowego dla dzieci i młodzieży składającego się z elementów popularyzacji, upowszechniania, selekcji i naboru oraz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli i trenerów lekkiej atletyki. Istotne jest przekazanie instruktorom pracującym w programie jednolitej merytorycznej koncepcji treningowej, która pozwoli na etapie badania kontroli na wyciągnięcie wniosków porównawczych.

- Przez minione lata zainwestowaliśmy wiele w infrastrukturę sportową. Inwestycje takie jak Orliki czy inne boiska wielofunkcyjne muszę być zapleczem do realizacji fajnych i ciekawych projektów. Cieszę się, że udało nam się rozpocząć współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i wykorzystać środki Ministerstwa Sportu. Mam nadzieję, że wiele ostrołęckich dzieci skorzysta z tego programu. Ważne jest to zwłaszcza dla rodziców, których często nie stać na dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci. Liczę, że współpraca z Sebastianem Chmarą i Karolem Radke okaże się sukcesem i obiekty sportowe, na które wyłożyliśmy sporo pieniędzy, będą wykorzystywane jeszcze lepiej niż do tej pory powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Program Lekkoatletyka sportem dla każdego” obejmował będzie swoim działaniem dzieci i młodzież: z najmłodszych klas szkół podstawowych (I-III), dzieci z klas IV – VI, uczniów szkół gimnazjalnych.

Ideą programu pilotażowego, jak i późniejszej jego kontynuacji jest przygotowanie takiej struktury szkolenia dla dzieci i młodzieży, która  uwzględnia  odpowiedni  do przebiegu ontogenezy dobór ćwiczeń,  ocenę sprawności ogólnej i lekkoatletycznej, kierowanie przebiegiem selekcji i naboru,  właściwą organizację zajęć, zaangażowanie rodzin i środowiska szkolnego w procesie realizacji zadań projektu,  podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i trenerów lekkiej atletyki. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://lekkoatletykadlakazdego.pl/

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30