zdjecie 473
2015-02-02T13:19:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

MUNDURÓWKA. Bal karnawałowy dla dzieci 2015 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Mundurówka, zabawa karnawałowa dla dzieci służb Policji, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu ostrołęckiego odbyła się po raz trzeci.

Frekwencja jak co roku dopisała i w zabawie brało udział ponad 170 dzieci i blisko 250 rodziców. Integracyjną zabawę oficjalnie otworzyli i zachęcili do zabawy: mł. insp. Marzena Zakrzewska I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce , mjr Elżbieta Jankowska Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Stałych oraz  st. asp. Michał Napiórkowski przewodniczący związku zawodowego "Florian" Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Była to niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy rodziców i ich dzieci, dla których wspaniałe konkurencje przygotowała Agnieszka Kornaga – Bałdyga, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce. Jak co roku przeprowadzono m.in. turniej rodzin, gdzie wytypowane osoby z każdej formacji, rywalizowały w konkurencji sportowej, plastycznej, zręcznościowej oraz wzięły udział w turnieju wiedzy na temat pracy pozostałych służb. Ponadto wszystkie dzieci rywalizowały o miano tancerza i tancerki balu. Jak na zabawę karnawałową przystało, duża część najmłodszych przybyła przebrana w najrozmaitsze postacie.

Podczas tegorocznej edycji balu do współpracy włączyła się Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, która przygotowała szereg atrakcji i pokazów, a mianowicie stoisko pomiarowe ciśnienia, wagi i wzrostu, fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy, zabawy plastyczne oraz konkurencje sprawnościową w podbijaniu balonów.

Wszystkie służby mundurowe przygotowały swoje stoiska z pokazem sprzętu wykorzystywanego podczas służbowych obowiązków. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny symulator jazdy motorowerem i możliwość wykonania odcisków palców przez dzieci oraz pokazy obezwładniania przestępcy przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Przytułach Starych i wypadku drogowego z udziałem samochodu i pieszego wykonana przez ostrołęckich strażaków. Przy okazji poszczególnych prezentacji zwracano uwagę na bezpieczeństwo w życiu codziennym. Ponadto na dzieci czekało malowanie twarzy oraz możliwość przebywania w pojazdach służbowych.

Szczególne podziękowania kierujemy do Związków Zawodowych z poszczególnych służb, które wspomogły „Mundurówkę” zarówno rzeczowo jak i finansowo: działających przy Zakładzie Karnym, za przygotowanie ciepłego posiłku, który wzbogacił udaną i wspaniałą zabawę oraz działających przy Komendzie Miejskiej Policji, za wparcie  przy zakupie podarunków dla dzieci.

Źródło: KMP w Ostrołęce
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×