zdjecie 65
2019-02-18T13:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

LocalSpot nie dla Ostrołęki

REKLAMA
REKLAMA
1
4
19
Jedyna jak dotychczas platforma służąca do komunikacji mieszkańców Ostrołęki z władzami w ratuszu, czyli LocalSpot jest już niedostępna. Z końcem ubiegłego roku prezydent Łukasz Kulik wypowiedział umowę operatorowi systemu, który z powodzeniem funkcjonował przez dłuższy czas i umożliwiał zgłaszanie problemów takich jak np. dziury w jezdni, oblodzony chodnik lub zaśmiecony trawnik.
 
Aplikacja LocalSpot uruchomiona została w Ostrołęce w 2017 roku. Była to jak dotychczas najszybsza i najskuteczniejsza forma kontaktu mieszkańców z władzami miasta. Za pośrednictwem aplikacji mieszkańcy mogli zgłaszać takie problemy jak dziura w jezdni, uszkodzony chodnik, niedziałająca latarnia czy zaśmiecony trawnik. Do zgłoszenia użytkownik mógł załączyć zdjęcie, które po kilku sekundach trafiało do właściwego dla wyjaśnienia sprawy wydziału. Po określonym upływie czasu zgłoszona sprawa oznaczana była na interaktywnej mapie odpowiednim statutem – na zielono oznaczone były rozwiązane problemy, a na czerwono zgłoszenia nierozstrzygnięte. Aplikacja umożliwiała także zgłaszanie pomysłów na poprawę funkcjonowania lokalnej infrastruktury, informowanie użytkowników aplikacji o różnych ważnych wydarzeniach, remontach dróg itp.
 
Aplikacja już po pierwszych tygodniach funkcjonowania zyskała dość sporą popularność wśród użytkowników. Była bowiem najszybszą formą kontaktu z prezydentem, którego grafik cotygodniowych przyjęć interesantów był zapełniony na kilka tygodni do przodu. Spytaliśmy o powody rezygnacji władz miasta z platformy LocalSpot oraz o dostępne obecnie formy zgłaszania problemów z jakimi codziennie borykać mogą się mieszkańcy Ostrołęki. Okazuje się, że prezydent Kulik ma zupełnie nowy pomysł na kontakt z mieszkańcami, a ten wcześniejszy – funkcjonujący od 2017 roku – był zbyt drogi.
 
Odpowiedzi z upoważnienia Łukasza Kulika udzielił wiceprezydent Maciej Kleczkowski. Oto co nam odpisał:
 
„W odpowiedzi na zapytanie dotyczące aplikacji LocalSpot informuję, że Miasto przestało korzystać z tego rozwiązania ze względu na fakt, że niebawem wdrożony zostanie nowy system powiadomień dla mieszkańców, który również umożliwia mieszkańcom zgłaszanie problemów, które zauważa w przestrzeni miejskiej.
 
System LocalSpot jest systemem płatnym. Miasto każdego miesiąca opłacało abonament w wysokości ok. 600 złotych. Aby aplikacja działała sprawnie konieczne było zaangażowanie pracowników z wielu wydziałów. Wraz z końcem 2018 roku zdecydowaliśmy o zakończeniu współpracy z firmą dostarczającą aplikację.
 
Jednym z powodów takiej decyzji był fakt, że Miasto jest na etapie szkolenia pracowników i przygotowywania się do wdrożenia nowego systemu powiadamiania mieszkańców. Za jego pomocą Urząd będzie mógł wysyłać do ostrołęczan emaile, sms, mms z informacją o wydarzeniach, awariach, ostrzeżeniach pogodowych, opłatach, remontach dróg i innych ważnych dla mieszkańców sprawach. System umożliwia również komunikację mieszkańców z urzędem. Mogą oni wysyłać komunikaty z informacjami o dostrzeżonych problemach drogowych, prośby o interwencję i podjęcie działań, zapytania w nurtujących ich kwestiach. Program, jaki Miasto planuje niebawem wdrożyć, jest bezpłatny. Liczymy, że zastąpi on z powodzeniem aplikację LocalSpot.
 
O terminach wdrożenia nowego systemu będziemy Państwa wkrótce informować.”
 
 
Do sprawy wrócimy.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~P.K., 15:08 18-02-2019,   86%
Skoro działał, szkoda zmieniać, 600zl to nie jest dużo dla miasta, nie przesadzajmy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:08 18-02-2019,   86%
Ta a dla kolegi 8 tys bez problemu się znalazło ot takie to oszczędności
odpowiedz   •   oceń :  
~P.K., 15:09 18-02-2019,   100%
Ciekawa też jestem ile wynoszą koszty wprowadzenia nowego systemu...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:12 18-02-2019,   90%
@~P.K. kogo to obchodzi? ważne żeby dać zarobić kolesiom
odpowiedz   •   oceń :  
~Ania, 20:28 18-02-2019,   0%
@~P.K. Grunt to umieć czytać że zrozumieniem. Jasno jest napisane że jest BEZPŁATNY
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:40 19-02-2019,   100%
@~Ania lol aż oplułem monitor. i to pouczenie o czytaniu ze zrozumieniem xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Hejter, 16:14 18-02-2019,   84%
za drogi? nowy z pewnością nie będzie tańszy i na pewno gorszy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:12 19-02-2019,   0%
@~Hejter Oddaj mózg do naprawy. Poczujesz się zdrowo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:16 18-02-2019,   82%
ehhh kolejna zła wiadomość z ratusza
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:25 18-02-2019,   80%
Po co płacić 600 zł, jak można a nawet trzeba wynająć eksperta kilka tysięcy złotych rozwiąże problem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawda, 19:13 18-02-2019,   90%
LocalSpot był niewygodny ponieważ każdy miał wgląd do zgłoszeń co wiąże sie z monitoringiem czy ktoś i kiedy zgłosił dana np.usterke i czy cos zostało od tamtego czasu zrobione. SMS mms -nikt nie wie czy wysłany ,czy dotarł ,czy odczytany czy Ew. błąd numeru czy sieci...bez komentarza
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:30 18-02-2019,   90%
@~Prawda Tu jest problem w Local Spot wszyscy widzieli zgłoszony problem i reakcję na te problemy - trzeba było się wykazać szybkością działania i to było widoczne a zgłaszający miał możliwość naocznie sprawdzić czy problem usunięto.
Natomiast nowy system działał będzie tak że sms będzie widoczny tylko w urzędzie ,więc wtedy nie będzie żadnych problemów i działań wszystko będzie ok władza będzie działać skutecznie bo nikt poza zgłaszającym nie będzie wiedział o problemie sms pewnie będą ginąć w przestrzeni a niestety wysyłający za niego zapłaci ,więc pewnie niechętnie go wyśle i będzie można ustalić takiego niewygodnego mieszkańca mając jego numer telefonu a to już kiedyś przerabialiśmy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nieradiomaryjny, 22:47 18-02-2019,   80%
 Łukasz Kulik wypowiedział umowę-dlaczego mnie to nie dziwi.Zwolnić,rozpieprzyć,wypowiedzieć to auty naszego prezydencika.Potem połozyc się i pilnować czy tam poseł czegoś niedajboże nie załatwi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kamaz, 23:19 18-02-2019,   72%
Zgłaszam w komentarzu, w sosie też mogę: panie prezydencie Kulik, nie mogę znaleźć tych bezpłatnych parkingów co były obiecane, szukam czwarty miesiąc...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:26 19-02-2019,   75%
@~Kamaz W strefie transportu Kulik deklaruje likwidację stref płatnego parkowania w całym mieście, współpracę z gminami w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych, przywrócenie starego rozkładu jazdy i linii MZK, przebudowanie skrzyżowań ul. Stacha Konwy z ul. Słoneczną i Padlewskiego, budowę nowego dworca PKS oraz wymianę taboru MZK na nowoczesne i ekologiczne autobusy zasilane CNG.

Kolejna strefa to strefa domu. Nowy prezydent Ostrołęki deklaruje poprawienie jakości wody w kranie (poprzez modernizację linii wodociągowych i wymianę rur azbestowych oraz zmianę procesu uzdatniania wody z chlorowania na ozonowanie). Zapowiada też czystsze powietrze zimą, niższe opaty za wodę i ścieki, rozbudowę parkingów (w tym budowę nowych parkingów podziemnych, nad którymi będą boiska i tereny do rekreacji), a także budowę chodników i placów zabaw oraz likwidację smrodu.

W strefie edukacji znajdujemy obietnicę wprowadzenia bezpłatnej nauki pływania dla najmłodszych, posiłków za złotówkę w przedszkolach, opiekę stomatologa w szkołach czy też wprowadzenie kompleksowego programu zajęć dodatkowych wraz z dopłatami do nich. Wprowadzony będzie także nowy system stypendialny dla najlepszych uczniów w Ostrołęce, wybudowane zostaną co najmniej dwa nowe przedszkola.

Przechodzimy do strefy zdrowia. Tu Kulik obiecuje wykupienie dodatkowych pakietów świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców, np. szczepionek przeciw grypie dla seniorów. W Ostrołęce powstać ma też kompleks tężni solankowych. Zmieni się także otoczenie szpitala - parking ma być bezpłatny, a oddział okulistyczny zostanie uruchomiony dzięki środkom z budżetu miasta (choć szpital jest wojewódzki). Wprowadzone mają być też miejskie programy profilaktyki wad postawy, schorzeń wzroku i słuchu u dzieci oraz profilaktyki cukrzycy i kardiologicznej wśród dorosłych. Kulik zapowiada także programy informacyjne i żywieniowe w szkołach jako element walki z otyłością.

W strefie seniorów znajdujemy także kilka obietnic. W budynku dawnego kasyna powstać ma Centrum Aktywności Seniorów. Opłaty za zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zmaleją o 50 procent, wprowadzona zostanie także karta seniora ze zniżkami na różnego rodzaju usługi. Łukasz Kulik deklaruje także powstanie programów "Złota Rączka" (mający na celu wykorzystanie wiedzy i umiejętności seniorów, którzy są wciąż w stanie pomóc wielu osobom) oraz "Lato dla Seniora", czyli oferta spędzania wolnego czasu na powietrzu w okresie letnim. Do tego wprowadzony zostanie program "Opieka 75+", którego zadaniem jest pomoc seniorom w miejscu ich zamieszkania i monitorowanie ich sytuacji zdrowotnej.

W strefie rekreacji znajdujemy obietnicę, dzięki której stadion miejski ma zmienić się nie do poznania. Wymieniona zostanie bieżnia, wyremontowane mają być rozbiegi do skoku w dal i wzwyż, rzutnie do pchnięcia kulą, dyskiem i oszczepem. W miejscu trybuny, znajdującej się naprzeciwko trybuny z krzesełkami, ma powstać nowa trybuna, pod którą będą znajdowały się szatnie dla zawodników i magazyny klubowe. Powstać ma także boisko trawiaste w sąsiedztwie boiska ze sztuczną nawierzchnią - zimą ma być ono przykrywane tzw. balonem. Kolejne obietnice to ciekawe trasy rowerowe, otwarty dostęp do obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców (za symboliczną opłatą), przejrzysty podział środków na sport, wspieranie sportu amatorskiego czy odkryty basen w sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Strefa wypoczynku - co tutaj? Na przykład budowa parku przy ul. Warszawskiej, ma się on stać wizytówką Ostrołęki. Do tego program "Zielone Miasto", czyli zwiększenie ilości nowo nasadzanych drzew, bezpłatne autobusowe linie eventowe (np. na Miodobranie Kurpiowskie w Wykrocie czy Grzybobranie w Długosiodle) oraz przyłączenie prądu do rodzinnych ogródków działkowych (wraz zamontowaniem dodatkowego oświetlenia i monitoringu). Zapowiadane są również nowoczesne parki miejskie (w tym jeden nowy park na osiedlu Centrum) oraz rozrywka dla mieszkańców - np. Sylwester czy Dni Ostrołęki na wysokim poziomie.

odpowiedz   •   oceń :  
~Obserwator, 06:10 19-02-2019,   17%
Wierchuszka pisowska  ujada. Za Kotowskiego nie byli tacy aktywni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Od zaraz, 07:03 19-02-2019,   80%
proponuje experta w tej sprawie
odpowiedz   •   oceń :  
~Express, 10:38 19-02-2019,   75%
Kazimierz Wielki zastał Polske drewnianą zostawił Murowaną kulikov zastał Ostrołęke Murowaną zostawi zaoraną i zdesperowaną na drewnianą nie ma nawet co liczyć
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:39 19-02-2019,   75%
@~Express Zostawi kulikołęke spruchniałą
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×