zdjecie 3495
2013-12-13T19:59:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Dziesięć tysięcy kart z żądaniem budowy obwodnicy

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA

Dziesięć tysięcy kart z żądaniem budowy obwodnicy Łomży oraz wspólna petycja samorządowców i społeczników trafiły do Zbigniewa Rynasiewicza, odpowiedzialnego za transport wiceministra w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Na prośbę Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego Minister objął łomżyńską obwodnicę szczególnym nadzorem.

W spotkaniu w Ministerstwie Transportu Prezydentowi Czerniawskiemu towarzyszyli poseł z województwa podlaskiego Robert Tyszkiewicz oraz Cezary Kisiel, przewodniczący Społecznego Komitetu Obrony Obwodnicy Łomży.

Do spotkania doszło dzięki zaangażowaniu się w sprawę Posła Tyszkiewicza. Cała delegacja domagała się wyjaśnienia, dlaczego po dwóch latach przygotowań dokumentacji do wydania decyzji środowiskowej, stwierdzono na tyle poważne braki w badaniach przyrodniczych, że obwodnicę wyłączono z decyzji środowiskowej dla S-61 (brakuje badań ptaków migrujących z trzech miesięcy). Uczestnicy spotkania zażądali, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska podały precyzyjny termin złożenia wniosku o taką decyzję dla obwodnicy Łomży.

- Chcielibyśmy wiedzieć, co zrobiono w ostatnich miesiącach, aby uzupełnić dokumentację – mówił Prezydent Czerniawski. - Sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy nie tylko Łomży, ale regionu i kraju – bo to część trasy Via Baltica. A co to za Via Baltica bez obwodnicy Łomży?

- Raport środowiskowy można poprawić i wniosek może być złożony już wiosną – dodawał Cezary Kisiel. - Tylko powinniśmy wiedzieć, czy GDDKiA nad tym pracuje.  

Przedstawili też nastroje łomżyniaków, zirytowanych kolejnymi opóźnieniami w przygotowaniach do budowy obwodnicy oraz przekazali karty z żądaniem budowy obwodnicy.

- Zapewniam, że będziemy aktywni w tej sprawie – powiedział Minister Rynasiewicz. Zapowiedział zwołanie w drugiej połowie stycznia spotkania z przedstawicielami GDDKiA oraz GDOŚ, na które został zaproszony Prezydent Łomży. Obie instytucje mają przedstawić stan przygotowań do złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla łomżyńskiej obwodnicy.

Źródło: lomza.pl
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×