2015-06-07T10:09:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łomża: Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4251
REKLAMA

Podlascy funkcjonariusze wspomagani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Ośmiu mężczyzn i dwie kobiety zajmowali się m.in. handlem narkotykami i bronią oraz wyłudzaniem kredytów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a zatrzymany wczoraj ostatni z mężczyzn jeszcze dzisiaj będzie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku i wspomagani przez policyjnych antyterrorystów oraz mundurowych z terenowych jednostek Policji, w wyniku intensywnej pracy zatrzymali 10 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Ośmiu mężczyzn i dwie kobiety w wieku 21-37 lat zajmowali się m.in. handlem narkotykami, bronią, wytwarzaniem i handlem papierosami bez znaków skarbowych akcyzy, wyłudzaniem towarów na podstawie podrobionych dokumentów oraz wyłudzaniem kredytów i pożyczek bankowych. Swój proceder prowadzili od 2014 roku. Zatrzymań dokonano m.in. w Białymstoku, Zambrowie i Łomży. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli m.in. broń palną, w tym karabinek automatyczny Kałasznikow, strzelbę i rewolwer oraz amunicję do nich, a także ponad 16 kg amfetaminy, ponad kilogram marihuany, niemal 2 tony „krajanki tytoniowej” i linię produkcyjną do wytwarzania papierosów, 22 automaty do gier hazardowych, pieniądze, dokumenty oraz mienie w postaci samochodów osobowych i sprzętu rtv. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec siedmiu osób sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Ostatniego z mężczyzn mundurowi zatrzymali w piątek – jeszcze w sobotę został on doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Ponadto policjanci wystąpili do prokuratury o wydanie postanowień o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanych na poczet obowiązku zadośćuczynienia pokrzywdzonym i ewentualnych grzywien. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: http://podlaska.policja.gov.pl/
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×