zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2017-10-10T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Polsko-szwedzka współpraca dla dobra środowiska

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. lomza.pl
REKLAMA
1
0
0

W łomżyńskim magistracie odbyło się spotkanie poświęcone polsko-szwedzkiemu projektowi "Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem filozofii Reggio". Jego liderem jest Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży, które nawiązało współpracę z przedszkolami w Sigtunie.

Projekt jest współfinansowany z Programu Erasmus + w ramach sektora "Edukacja Szkolna" i akcji 2, polegającej na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych.

Spotkanie miało miejsce w gabinecie zastępcy prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk, która odpowiada za edukację w mieście. - To bardzo ważne, że łomżyńscy nauczyciele podnoszą swoje umiejętności. Uważam, że za jakiś czas korzyści z tego będą bardzo widoczne i przyczynią się do rozwoju dzieci, co jest  naszym priorytetem – podsumowuje krótko Agnieszka Muzyk. W Ratuszu zabraknąć nie mogło też Urszuli Estmer, inicjatorki łomżyńsko-szwedzkiej współpracy oraz stron najbardziej zainteresowanych: dyrektor Publicznego Przedszkola nr 8 Anieszki Bućkowskiej i dyrektor przedszkoli w szwedzkiej Sigtunie Mari Ulvmar.

- Projekt dotyczy wzajemnej wymiany doświadczeń nauczycieli – tłumaczy Agnieszka Bućkowska, dyrektor PP 8. W jego ramach grupa trzech nauczycieli z przedszkola będzie wyjeżdżała do Szwecji w celu obserwacji pracy tamtejszych pedagogów. Zapoznają się oni z pedagogiką Reggio oraz będą odbywać zajęcia praktyczne i szkolenia. Z kolei szwedzcy nauczyciele będą gościli w Łomży, celem zdobycia wiedzy na temat wprowadzania i promowania zdrowej żywności, zdrowego stylu życia. Publiczne Przedszkole nr 8 posiada w tym zakresie wojewódzki certyfikat. - Chcemy zaczerpnąć wzorce, bo w Polsce ta dziedzina jest na bardzo wysokim poziomie – mówi Mari Ulvmar, dyrektorka przedszkoli w szwedzkiej Sigtunie.

Cały projekt ma trwać dwa lata. Przez ten czas w przedszkolu będą wyznaczane zadania do zrealizowania z dziećmi. - Wszystko będzie dokumentowane. Na tej podstawie powstanie materiał metodyczny obrazujący drogę zmian i różnic w podejściu do pracy z małym dzieckiem w Polsce i Szwecji. Ostatnim etapem projektu będzie konferencja podsumowująca naszą pracę – tłumaczy dyrektor PP 8.

źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×