2017-06-23T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ 1 na praktycznych zajęciach z zagadnień logistyki miejskiej (zdjęcia)

REKLAMA
fot. ZSZ 1 Ostrołęka
REKLAMA
1
0
0

7 czerwca uczniowie klasy IIIP i słuchacze z klasy IIL z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, kształcący się w zawodach technik logistyk i technik transportu drogowego, odbywali praktyczne zajęcia z obszaru zagadnień dotyczących logistyki miejskiej.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki uprzejmości zarządów: Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce, Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ostrołęce i Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. . Podczas wizyty studyjnej w ww. spółkach miejskich, uczniowie mieli okazję zgłębić najistotniejsze aspekty zarządzania logistyką miejską w obszarach związanych z zarządzaniem transportem publicznym, zaopatrzeniem miasta w wodę, odprowadzaniem ścieków czy systemem gospodarowania odpadami w mieście.

Zajęcia prowadzone były przez wyznaczonych prelegentów reprezentujących ww. zakłady pod opieką nauczycieli Jolanty Wagner i Jana Rzewnickiego. Uczestnictwo w nich pozwoliło na szersze poznanie problematyki logistyki miejskiej na przykładzie Miasta Ostrołęki, a w szczególności: kierunków rozwoju naszego miasta, zagadnień związanych z zarządzaniem przepływami osób, innowacjami w miejskim transporcie pasażerskim (np. elektryczny autobus, ekologiczna myjnia, systemy informacji i zarządzania transportem czy stacja kontroli pojazdów), zasadami zaopatrywania miasta w uzdatnioną wodę do gospodarstw domowych i firm, utrzymania i eksploatacji ujęcia wody, procesów odprowadzania i oczyszczania ścieków (w tym z wykorzystaniem innowacyjnej technologii odzyskiwania i spalania biogazu do wytwarzania energii elektrycznej). Na szczególną uwagę zasługuje także wizyta młodzieży w Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce, gdzie mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie systemu segregacji odpadów, zgodnie z polskimi przepisami oraz zaleceniami Unii Europejskiej, co do stanu środowiska naturalnego i jego ochrony. Zastosowana najnowocześniejsza technologia, pozwala bowiem na maksymalny odzysk z odpadów zmieszanych surowców nadających się do dalszego recyklingu.

- Współpraca naszej szkoły kształcącej w ww. zawodach z otoczeniem, wpływa na rozwój tzw. partnerstw wiedzy, dlatego Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1  im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, pragnie serdecznie podziękować Panu Ryszardowi Chrostowskiemu Prezesowi Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce, Panu Andrzejowi Grzyb - Wiceprezesowi Zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ostrołęce i Panu Arturowi Ciecierskiemu Prezesowi Zarządu Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. za pomoc w zorganizowaniu wycieczek po swoich zakładach pracy - informuje Jan Rzewnicki, nauczyciel ZSZ 1.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2