2011-10-20T10:46:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Wiceprezydent Krzysztof Choiński został zamordowany

REKLAMA
Śp. Krzysztof Choiński (fot. lomza.pl)
REKLAMA
Łomża: Nie żyje Krzysztof Choiński, zastępca prezydenta Łomży w latach 2002-2010. Jego ciało zostało odnalezione wczoraj nad Narwią pod Łomżą. Zostawił żonę, pięcioro dzieci i dwoje wnucząt. Miał 53 lata.

Jak informuje portal 4lomza.pl, prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży potwierdza, że znalezione wczoraj po południu nad brzegiem Narwi w Rybnie zwłoki mężczyzny to ciało byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego.

- Ciało było zmasakrowane - mówi prokurator Kudyba.

Po południu została przeprowadzona sekcja zwłok. Prokurator Maria Kudyba poinformowała, że wstępna opinia mówi, że śmierć nastąpiła w wyniku urazu wielonarządowego. Liczne obrażenia twarzy, klatki piersiowej i brzucha zostały zadane "niecharakterystycznym, tępym, twardym narzędziem". Kto i dlaczego zabił byłego wiceprezydenta Łomży ustalają śledczy. Prowadzenie sprawy od Prokuratury Rejonowej ma dziś przejąć Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Były wiceprezydent nie wrócił do domu na noc z wtorku na środę. Wczoraj rano nie pojawił się w pracy. Zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Według relacji policji zmasakrowane ciało mężczyzny na łąkach przy Narwi w okolicach wsi Rybno około godz. 13. znalazło dwóch wędkarzy. Sama policja o makabrycznym odkryciu została poinformowana około godz. 16.  

Na stronie łomżyńskiego Urzędu Miasta czytamy:

Całym swoim zawodowym życiem Krzysztof Choiński związany był z oświatą. Ukończył studia pedagogiczne w Pułtusku. Pracował jako nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej, później był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży i Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży. Jako zastępca prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego był odpowiedzialny m.in. za łomżyńską oświatę, kulturę, sport i pomoc społeczną. Po odejściu z Urzędu Miejskiego pracował jako wicedyrektor w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży.

Ból i ogromny smutek z powodu śmierci Krzysztofa Choińskiego wyraża prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, jego zastępcy, Rada Miejska na czele z przewodniczącym Maciejem Borysewiczem oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Jednocześnie prezydent Mieczysław Czerniawski zadeklarował rodzinie zmarłego wszelką możliwą pomoc. Ponadto prezydent Łomży wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej apelują do organizatorów imprez kulturalnych o ich odwoływanie lub nadawanie im odpowiedniego charakteru i ich dedykowanie tragicznie zmarłemu. Do dnia pogrzebu flagi przed ratuszem zostają opuszczone do połowy masztu.


Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym


[źródło: lomza.p / 4lomza.pl]
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1