eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Majówka Pozarządowa w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. UG w Czerwiniefot. UG w Czerwinie
REKLAMA

2 maja na targowisku wiejskim w Czerwinie odbyła się Majówka Pozarządowa. Organizatorami wydarzenia była Gmina Czerwin oraz Stowarzyszenie SIŁA przy wsparciu MOWES - Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Majówka w Czerwinie miała na celu edukację i integrację przedstawicieli sektora społecznego oraz promocję ich działalności. Wydarzenie bardzo licznie zgromadziło liderów, społeczników, wolontariuszy oraz aktywnych społecznie mieszkańców z gminy Czerwin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce pan Mariusz Popielarz, Animator z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej pan Łukasz Wachowski, przedstawicielka z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego pani Katarzyna Adamska, przedstawiciele zaproszonych Kół Gospodyń Wiejskich, Kółek Rolniczych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Część edukacyjna wydarzenia, poprowadzona przez Wojciecha Dudkowskiego, rozpoczęła się o godz. 19.00.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia i zaproszenia do skorzystania z przygotowanych atrakcji dokonał Wójt Gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki. W części edukacyjnej uczestnicy wysłuchali prelekcji m.in. z zakresu roli współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, wspólnych działań i współpracy lokalnej. W tej części licznie zaprezentowały się czerwińskie organizacje pozarządowe. Po zakończeniu prezentacji, wszystkich obecnych zaproszono do wzięcia udziału w części integracyjnej. Odbyła się potańcówka z DJ-em Speedym oraz Robertem Prusińskim. Serwowane były dania z grilla.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja imponującej makiety działających na terenie gminy Czerwin organizacji pozarządowych. Spotkanie dało początek do budowania długotrwałej, efektywnej współpracy sektora publicznego i społecznego.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania wydarzenia, a przede wszystkim przybyłym licznie gościom.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×