eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Samorządowcy odebrali czeki od WFOŚiGW. Na pikniki i ścieżki edukacyjne [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyła się konferencja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, podczas której fundusz podpisał z lokalnymi samorządami umowy dotacyjne na działania związane z edukacją ekologiczną. Ich łączna wartość wynosi ponad 621 tys. zł.

W konferencji wzięli udział m.in. zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski, a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Michał Giers, jak również dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW Radosław Stachacz.

- Edukacja ekologiczna prowadzona jest w ramach budowania ścieżek edukacyjnych i rodzinnych pikników edukacyjnych. Poprzez rozmowy, bieżący kontakt, również z parlamentarzystami, powstał ten program, w ramach którego do każdej jednostki samorządu terytorialnego trafi kwota po 30 tys. zł na rodzinny piknik edukacyjny. Wiemy, że edukacja, w każdej sferze, również tej ekologicznej, jest pierwszym krokiem do budowania prawidłowych postaw - mówiła Kamila Mokrzycka.

Gminy Baranowo, Czarnia, Czerwin, Kadzidło, Lelis, Łyse, Olszewo Borki i Troszyn oraz powiat Ostrołęcki otrzymały po 30 tys. zł na organizację pikników edukacyjnych. Gmina Lelis uzyskała z Funduszu 99 360 zł na utworzenie ścieżki edukacyjnej. Gmina Czerwin dzięki dotacji w wysokości 88 110 zł wybuduje ścieżkę edukacyjną przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie. Gmina Rzekuń otrzymała 90 000 zł na budowę ścieżki edukacyjnej w miejscowości Kamianka, a gmina Czarnia 73 676 zł na utworzenie społeczno-edukacyjnego ogrodu zmysłów. Większość samorządowców odebrała symboliczne czeki osobiście.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×