2022-01-04T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Makijaż brwi – naturalny i perfekcyjny

REKLAMA
REKLAMA

Makijaż brwi – naturalny i perfekcyjny

Makijaż brwi to przez lata różne trendy, które czasami jak szybko się pojawiały, tak szybko znikały. Cała tajemnica tkwi w tym, by tak malować brwi, aby były one naszą ozdobą – podkreślały rysy twarzy i nadawały spojrzeniu wyrazistości – a nie nas szpeciły.

Perfekcyjnie wykonany makijaż ma za zadanie podkreślić mocne strony wyglądu, a zatuszować te mniej doskonale. Makijaż brwi i ich regulacja należą do kluczowych elementów, które decydują nie tylko o wyrazie naszego spojrzenia, ale wyrazie całej twarzy. Brwi zbyt cienkie czy dla kontrastu zbyt mocno podkreślone nie dodają na pewno urody. Dlatego ważne jest, by odpowiednio zadbać o linię brwi.

Malowanie brwi i modelowanie – ogólne zasady

Idealne brwi, których makijaż tylko doda im uroku, to przede wszystkim odpowiednio wyregulowane brwi. Jeśli nie wiemy, jak zrobić to prawidłowo, warto skorzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych lub z internetowych poradników, w których regulacja brwi jest objaśniana krok po kroku. Drugą istotną kwestią w przypadku brwi jest ich kolor. Nie mogą być one zbyt ciemne – wtedy nadają twarzy srogi wygląd i dodają lat. Jednocześnie brwi powinny  być widoczne. Najlepiej gdy są one utrzymane w naturalnej barwie, która pasuje do naszej karnacji i do koloru naszych włosów. Jednym zdaniem: najbardziej pożądany jest najbardziej naturalny look brwi i, wykonując ich makijaż, do takiego efektu trzeba dążyć. Piękne brwi można uzyskać przestrzegając między innymi tego, żeby kolor wypełnienia konturu brwi był zbliżony do naszego, który mamy naturalnie. Wypełnienie możemy wykonać: cieniem, kredką lub żelem modelującym. Kontur brwi powinien być zaś nadany przy użyciu odpowiedniej kredki (najlepiej zadbać o to, by nie miała ona tłustej konsystencji). Brakujące włoski w łukach brwiowych można dorysować również taką kredką. Do uzupełnienia brwi używa się również specjalnej pomady. Po wykonaniu makijażu brwi należy przeczesać je, by znów odpowiednio je ułożyć. 

Co jest potrzebne do makijażu brwi

Idealny kształt brwi to nie tylko wymienione wyżej kosmetyki, ale także odpowiednie akcesoria. Należą do nich między innymi:

  • odpowiednio podświetlane lusterko, które ułatwi nam zarówno depilację, jak i malowanie łuku brwiowego,
  • skośny pędzelek o sztywnym włosiu, który odpowiednio wymodeluje kontur – używa się go przy nakładaniu cienia na brwi,
  • szablony pomagające wyznaczyć najodpowiedniejszy dla nas kształt brwi,
  • szczoteczka do brwi,
  • grzebyk do brwi (pomocny w ich układaniu) – brwi trzeba czesać zawsze zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włosy.

Choć nie każdego natura obdarzyła perfekcyjnymi brwiami, to na szczęście w dość prosty sposób można te drobne niedociągnięcia zmodyfikować. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości, wprawy, odpowiednie kosmetyki i akcesoria.

 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×