eOstroleka.pl
Region,

Maków Mazowiecki: 5 tysięcy łapówki za zatuszowanie kolizji i jazdy po pijaku

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

60-letni mieszkaniec gminy Sypniewo usiłował przekupić makowskich policjantów 5 tysiącami łapówki za milczenie w sprawie spowodowanej przez niego po pijanemu kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po południu. W zaparkowane przy ulicy Rynek w Makowie Mazowieckim audi uderzył kierujący mercedesem mężczyzna, a następnie oddalił się z miejsca kolizji. Na szczęście całe zajście widziała przechodząca w pobliżu kobieta. Wezwani na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

- Funkcjonariusze makowskiej policji znaleźli opisanego mercedesa zaparkowanego kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia. Był zamknięty i miał uszkodzenia po kolizyjne.  Następnie policjanci drogówki wrócili do zgłaszającej i rozpoczęli sporządzanie dokumentacji. Po chwili podeszła do nich kobieta i wskazała na przechodzącego obok mężczyznę, który uszkodził auto i odjechał. Mężczyznę wylegitymowano. Okazał się nim  60 letni mieszkaniec gminy Sypniewo. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Badanie wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna przyznał się do kierowania i uszkodzenia zaparkowanego pojazdu. Kiedy poszkodowana po zakończeniu czynności odjechała 60 latek zwrócił się do policjantów, że „da radę to inaczej załatwić”, położył na podłokietniku między siedzeniami kopertę, a następnie zwrócił się do policjantów aby z koperty odliczyli 5000 złotych, zniszczyli dokumentację, oddali mu prawo jazdy i o całym zajściu zapomnieli”. 60 latek pomimo wielokrotnych pouczeń ze strony policjantów nie reagował. O zajściu drogą radiową powiadomili dyżurnego, a następnie zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora – poinformowała nas Monika Winnik, rzecznik prasowy makowskiej policji.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×