2019-11-22T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marcin Grabowski apeluje do marszałka Mazowsza w sprawie kolei. "To jest skandal"

REKLAMA
REKLAMA
38
4
31
Radny sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Grabowski interweniował u marszałka województwa Adama Struzika w sprawie małej liczby bezpośrednich połączeń kolejowych z Ostrołęki do Warszawy, jak również wysokich cen biletów. W ostatnim czasie to kwestia poruszana przez wiele osób i organizacji.
 
Pod koniec sesji sejmiku województwa mazowieckiego, jaka odbyła się 19 listopada, na mównicę wszedł przedstawiciel Ostrołęki.
 
- Ja chciałbym poruszyć kwestię Kolei Mazowieckich. Dla mnie bardzo ważna jest Ostrołęka. Tam się urodziłem, tam się wychowałem, tam mieszkam do dziś. Dlatego apeluję do pana marszałka. W tej chwili w Ostrołęce robi się bardzo ważny węzeł kolejowy, mamy w budowie elektrownię C. To jest bardzo ważna inwestycja, gdzie ta kolej będzie docierała, będzie dużo przewozów z węglem, który będzie do Ostrołęki musiał się dostać. I kolejna ważna inwestycja, do portu w Szymanach, gdzie podjęte są działania i roboty trwają - powiedział radny Marcin Grabowski.
 
Zwrócił on uwagę na fakt, że bilety na pociągi do Warszawy są zbyt drogie.
 
- Dziś pociągiem z Ostrołęki do Warszawy można się dostać w dwie godziny, a z czasem będzie się można dostać w godzinę i dziesięć minut. Wyobraźcie sobie szanowni państwo, że bilet w Kolejach Mazowieckich kosztuje 24,50 zł, a na autobus 12 złotych. Jestem święcie przekonany, chciałbym w imieniu studentów przede wszystkim, ale również starszych osób, którzy chcą się do Warszawy dostać, poprosić, żeby marszałek te ceny biletów obniżył. To jest skandal - mówił.
 
Ale to nie koniec.
 
- I jeszcze jedna rzecz, połączenia bezpośrednie. Jadąc z Ostrołęki trzeba dojechać do Tłuszcza, przesiąść. Ja wiem, że zaraz będzie odpowiedź, że ta intensywność pasażerów... Ja wierzę i jestem święcie przekonany, że ceny biletów i te połączenia zwrócą się. Będzie tych podróżujących zdecydowanie więcej, niż jest teraz. Sam chętnie bym się przesiadł na pociąg, jadąc do Warszawy w godzinę i dziesięć minut, w tym czasie mogę otworzyć laptopa, zobaczyć co się dzieje w świecie i przygotować się lepiej na sesję sejmiku - powiedział Grabowski.
 
- Liczę na państwa mocne wsparcie w temacie Ostrołęki - zakończył, składając interpelację w tej sprawie na ręce marszałka Adama Struzika.
 
Sprawą połączeń kolejowych między Ostrołęką a Warszawą zajmował się też ostatnio ostrołęcki radny Jerzy Grabowski (ojciec radnego Marcina Grabowskiego), jak również Fundacja Nowe Spojrzenie.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×