eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Marek Piórkowski: Gmina Czarnia przeżywa renesans

REKLAMA
zdjecie 886
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski nie krył zadowolenia z rządowego dofinansowania, jakie otrzymała jego gmina. - - Z takim rządem, który daje, to myślę, że i pomoże zrealizować - stwierdził podczas odbierania decyzji o kilkumilionowej dotacji.

Najmniejsza gmina w powiecie ostrołęckim, Czarnia, otrzymała ponad 7,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę infrastruktury kulturowo-sportowej w gminie. Wójt Marek Piórkowski, który odebrał decyzję od wicepremiera Henryka Kowalczyka, nie krył zadowolenia z tego faktu.

- Gmina Czarnia przeżywa renesans, ponieważ do tej pory środków nie było, a jak były to były nieduże - stwierdził, dodając:

Od kilku lat, można powiedzieć od trzech lat, te środki spływają do tak maleńkiej gminy Czarnia, najmniejszej gminy w powiecie ostrołęckim. Akurat jestem po sesji, gdzie otrzymałem wotum zaufania i absolutorium i powiem szczerze, że środki inwestycyjne wyglądają przepięknie. Na przełomie poprzedniego roku 2021, to są środki ponad 16 milionów złotych, gdzie budżet mojej gminy to jest raptem 14 milionów.

Co prawda wójt przyznał, że "trzeba dołożyć do tego, bo jest problem, jest problem z wykonawcami" ale dodał, że ma nadzieję, że sobie poradzi z odpowiednią pomocą. - Z takim rządem, który daje, to myślę, że i pomoże zrealizować - zakończył.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×