2022-05-31T17:13:12+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wicepremier w Olszewie-Borkach. Z rządowym wsparciem inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA
zdjecie 5131
4
4
34

Wicepremier Henryk Kowalczyk gościł w Olszewie-Borkach, gdzie odbyło się wręczenie decyzji dotyczących przyznania dotacji na inwestycje w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Wszystkie samorządy, które złożyły chociaż jeden wniosek, otrzymały dotacje na budowę i modernizację m.in. dróg, szkół czy inwestycje wodno-kanalizacyjne. Listę dotacji prezentowaliśmy tutaj. We wtorkowe popołudnie nadszedł czas na oficjalny odbiór decyzji. Lokalni samorządowcy przyjechali do Olszewa-Borek, gdzie dotarł także wicepremier Henryk Kowalczyk.

- Ten nabór w skali krajowej był odrobinę w skali finansowej mniejszy niż poprzedni - powiedział Kowalczyk, wskazując, że statystycznie wychodzi to 6 milionów złotych na jeden samorząd. - Bardzo się cieszę, że obszary wiejskie są w ten sposób promowane, bo mieszkańcy obszarów wiejskich otrzymują nieproporcjonalnie więcej na głowę mieszkańca, niż mieszkańcy miast - dodał.

Senator Robert Mamątow przypomniał, że w 2015 roku doszło do zmiany władzy i zmiany polityki w stosunku do terenów gminno-powiatowych. - W poprzednim okresie polityka państwa była nakierowana na duże aglomeracje: Warszawę, Kraków, Poznań... To miały być lokomotywy, które miały ciągnąć tereny gminne. Tak się nie stało - stwierdził. Dodał, że obecny rząd kieruje środki głównie do "Polski gminno-powiatowej".

Poseł Arkadiusz Czartoryski przypomniał, że wszystkie gminy powiatowe i miasto Ostrołęka otrzymują dofinansowanie. Pochwalił gminę Olszewo-Borki za wzrost inwestycji i rozwoju, a także stwierdził, że powiat ostrołęcki wyróżnia się na tle województwa mazowieckiego w pozyskiwaniu środków finansowych na inwestycje infrastrukturalno-drogowe.

Po wystąpieniach gości, wszyscy obecni samorządowcy odebrali decyzje. Zabrakło jej jedynie dla... miasta Ostrołęki, z powodu organizacyjnego nieporozumienia. Ale spokojnie, dotacja na pewno została przyznana. Na koniec uroczystości wicepremier Kowalczyk, poseł Czartoryski i senator Mamątow otrzymali po dużym bukiecie róż - jak stwierdzono "skromnych".

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×