2014-10-10T17:47:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marian Krupiński: Mazowsze może być dumne z powstającej w Ostrołęce stacji segregacji odpadów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

„Powstająca w Ostrołęce stacja segregacji odpadów komunalnych to największa w regionie inwestycja. Mazowsze ma powód do dumy, że to właśnie tu powstaje najnowocześniejsza i jedna z największych instalacji w województwie” - tak o budowanej w Ostrołęce samorządowej segragatorni mówił Marian Krupiński.

W piątek, 10 października, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Marian Krupiński wraz z wiceprezydentem Ostrołęki, Pawłem Stańczykiem odwiedzili budowę Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego. Po placu budowy oprowadził ich Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, nadzorującego w imieniu samorządu miasta inwestycję.

- Muszę przyznać, że skala przedsięwzięcia robi wrażenie. Będzie to jedna z największych  instalacji w regionie i z całą pewnością najnowocześniejsza stacja segregacji w regionie. Mazowsze ma powód do dumy, że to właśnie w Ostrołęce powstaje taka instalacja – powiedział nam Marian Krupiński – Dołożę wszelkich starań, by inwestycja tak została w prawidłowy i ekspresowy sposób zrealizowana i rozliczona. Cieszę się również, że jako radny sejmiku województwa mazowieckiego mogłem przyczynić się do tego, że Ostrołęka otrzymała środki na jej budowę – dodał Krupińśki.

Obecnie na teren budowy do gotowej już hali segregatorni trafiają pierwsze już elementy instalacji oraz maszyny wchodzące w jej skład. Budowa jest już mocno zaawansowana a jej realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem.

- Prace na budowie stacji segregacji postępują bardzo intensywnie. To jest największy teren budowy w naszym regionie. Trwają już prace i ustalenia co do rozruchu całej instalacji. Cieszy nas to, że sprzyjająca pogoda pozwala na sprawną i szybką realizację harmonogramu budowy. Jestem optymistą i wierzę, że uda nam się ukończyć budowę w wyznaczonym terminie – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Budowa samorządowej stacji segregacji odpadów komunalnych rozpoczęta została w ubiegłym roku a jej zakończenie planowane jest na wiosnę 2015 roku. Łączny koszt budowy wyniesie około 44 miliony zł z czego ponad 25,5 mln pochodzi z unijnej dotacji.

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×