eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marian Krupiński: Mazowsze może być dumne z powstającej w Ostrołęce stacji segregacji odpadów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

„Powstająca w Ostrołęce stacja segregacji odpadów komunalnych to największa w regionie inwestycja. Mazowsze ma powód do dumy, że to właśnie tu powstaje najnowocześniejsza i jedna z największych instalacji w województwie” - tak o budowanej w Ostrołęce samorządowej segragatorni mówił Marian Krupiński.

W piątek, 10 października, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Marian Krupiński wraz z wiceprezydentem Ostrołęki, Pawłem Stańczykiem odwiedzili budowę Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego. Po placu budowy oprowadził ich Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, nadzorującego w imieniu samorządu miasta inwestycję.

- Muszę przyznać, że skala przedsięwzięcia robi wrażenie. Będzie to jedna z największych  instalacji w regionie i z całą pewnością najnowocześniejsza stacja segregacji w regionie. Mazowsze ma powód do dumy, że to właśnie w Ostrołęce powstaje taka instalacja – powiedział nam Marian Krupiński – Dołożę wszelkich starań, by inwestycja tak została w prawidłowy i ekspresowy sposób zrealizowana i rozliczona. Cieszę się również, że jako radny sejmiku województwa mazowieckiego mogłem przyczynić się do tego, że Ostrołęka otrzymała środki na jej budowę – dodał Krupińśki.

Obecnie na teren budowy do gotowej już hali segregatorni trafiają pierwsze już elementy instalacji oraz maszyny wchodzące w jej skład. Budowa jest już mocno zaawansowana a jej realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem.

- Prace na budowie stacji segregacji postępują bardzo intensywnie. To jest największy teren budowy w naszym regionie. Trwają już prace i ustalenia co do rozruchu całej instalacji. Cieszy nas to, że sprzyjająca pogoda pozwala na sprawną i szybką realizację harmonogramu budowy. Jestem optymistą i wierzę, że uda nam się ukończyć budowę w wyznaczonym terminie – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Budowa samorządowej stacji segregacji odpadów komunalnych rozpoczęta została w ubiegłym roku a jej zakończenie planowane jest na wiosnę 2015 roku. Łączny koszt budowy wyniesie około 44 miliony zł z czego ponad 25,5 mln pochodzi z unijnej dotacji.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×