zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2020-07-24T13:38:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mariusz Mierzejewski: Radni od dawna wyrażali swój niepokój

REKLAMA
REKLAMA
9
4
40

"Przypominam, że radni miasta Ostrołęka od dawna wyrażali niepokój w związku z niektórymi działaniami prowadzonymi przez władze miasta" - napisał na Facebooku radny Mariusz Mierzejewski. To komentarz do zarzutów, jakie łomżyńska prokuratura postawiła wczoraj prezydentowi Ostrołęki.

W czwartek 23 lipca prezydent Ostrołęki usłyszał zarzuty, jakie skierowała wobec niego Prokuratura Okręgowa w Łomży. Chodzi o jeden z przetargów, a w sprawie przewija się też postać Marka T., biznesmena, o którym wielokrotnie już pisaliśmy w naszym serwisie. Jak poinformowała prokuratura, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieprawidłowości przy przetargu? Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik usłyszał zarzuty!

Komentarz w tej sprawie zamieścił na swojej stronie na Facebooku przewodniczący klubu radnych Bezpartyjne Miasto Mariusz Mierzejewski.

To smutny dzień dla naszego samorządu, wolelibyśmy czytać raczej o rozwoju miasta, dużych inwestycjach czy wydarzeniach, którymi poszczycić mogliby się wszyscy mieszkańcy. Niestety, jest inaczej

- napisał radny Mariusz Mierzejewski.

To właśnie przewodniczący klubu radnych Bezpartyjne Miasto był inicjatorem zwołania w styczniu tego roku nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska po tym, jak ujawnione zostało pełnomocnictwo przedsiębiorcy Marka T., a następnie fakt jego skazania za oszustwo.

Przypominam, że radni miasta Ostrołęka od dawna wyrażali niepokój w związku z niektórymi działaniami prowadzonymi przez władze miasta. Chodziło tu szczególnie o jednego z przedsiębiorców, który w 2018 roku otrzymał pełnomocnictwo od prezydenta. W tej sprawie w styczniu 2020 roku zwołałem nadzwyczajne posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska. Zrobiłem to po tym, jak docierały do radnych niepokojące informacje dotyczące inwestycji i wspomnianego już przedsiębiorcy. Co niektórzy pogardliwie nazywali to posiedzenie "komisją śledczą", ale być może - gdy znamy już więcej faktów - zmienią zdanie i uznają, że jednak było to potrzebne działanie? Wówczas obawy i wątpliwości były spore, a po decyzji Prokuratury Okręgowej w Łomży, jeszcze wzrosły. Nie ulega jednak wątpliwości, że sprawę należy wyjaśnić do końca

- napisał Mierzejewski.

Postawienie zarzutów urzędującemu prezydentowi miasta, w dodatku gdy skazany nieprawomocnym wyrokiem jest też wiceprezydent, nie przynosi splendoru naszemu miastu. Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sprawy i jej pełne wyjaśnienie.

- zakończył radny.

REKLAMA
zdjecie 7501

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×