2012-09-29T21:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Marsz „Obudź się Polsko!” przeszedł ulicami Warszawy [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Warszawa: Kilkaset tysięcy osób uczestniczyło w marszu „Obudź się Polsko”, który przeszedł ulicami stolicy. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu m.in. wobec dyskryminacji TV Trwam, wydłużenia wieku emerytalnego, podnoszenia podatków i polityki antyrodzinnej rządu.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem patriotycznym na Placu Trzech Krzyży. Tuż po nim zebrani powierzyli wszystkie sprawy Ojczyny w modlitwie różańcowej. Następnie sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie. Powiedział, że dziś, jak przed laty, przyszliśmy na Eucharystię niosąc w darze problemy.

zdjecie 300
Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. Przypomniał słowa Ojca Św. JP II „Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu”. W tym kontekście dziękował wszystkim, którzy jednogłośnie upominają się o miejsce na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam.

- Potrzeba dobrej informacji wszędzie : w nauce, rodzinie, polityce w mediach. Trzeba szukać prawdy u źródła, a nie z plotek czy z mediów mętnego nurtu, które manipulują umysłami. Potrzeba mediów, które jednoczą, które prowadzą do dialogu do pokoju! Zadaniem ludzi mediów jak uczył Jan Paweł II jest pełnić świętą misję, służbie prawdzie i dobru, jednoczeniu ludzi i postępowi ludzkości poprzez przekazywanie wartości kulturowych, duchowych, chrześcijańskich, uniwersalno- humanistycznych. Nie takich jak w Smoleńsku. To ciągle dzikie judzenie - powiedział o. Tadeusz Rydzyk. - Prawo do informacji, prawo do prawdy, do wzajemnej komunikacji - to prawo do wolności, to prawo do mediów! Tego prawa nam się odmawia - dodał dyrektor katolickiej stacji.

- Czy po 32 latach od powstania NSZZ „Solidarność”, dziś nie znaleźliśmy się w tym samym miejscu? A może w pewnym sensie jeszcze bardziej się cofnęliśmy. Dziś upominamy się, a jest nas tysiące ludzi, idących przez całą Polskę i są tu w Warszawie. 96 procent katolików nie ma jednego miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Gdzie my jesteśmy, wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej - dodał o. Tadeusz Rydzyk.Pod koniec Eucharystii prof. Mirosław Piotrowski odczytał Apel Nigela Faragea Przewodniczącego frakcji Europa Wolności i Demokracji w Parlamencie Europejskim. Unijny polityk zaprotestował przeciwko dyskryminacyjnemu traktowaniu TV Trwam przez polski rząd i wyraził swoje pełne poparcie dla o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR.

Po mszy św. uczestnicy marszu przeszli na Plac Zamkowy, gdzie przemówienia wygłosili: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, Piotr Duda - przewodniczący „Solidarności” oraz red. Wojciech Reszczyński - przedstawiciel dziennikarzy.Na koniec spotkania zawierzono Maryi katolickie media. Wspólnie odmówiona została modlitwa „Pod Twoja Obronę”. Z setkami tysięcy osób w Warszawie solidaryzowała się Polonia wielu miejscach na świecie. M.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Litwy.

Uczestnicy marszu nieśli m.in. transparenty z hasłami: „Trwamy w obronie wolności”, „Wolne media wolna Polska”, „Kłamiecie rano, kłamiecie wieczorem”, „PO twórca dziadów i żebraków z Polaków”, „Obudź się Polsko, PO sprzątaj swoje brudy”, „Demokracja według Tuska nie biało-czerwona tylko biało-ruska”, „PO już dziękujemy, czas ucieka taczka czeka”.
[źródło: Radio Maryja]
REKLAMA
zdjecie 1573
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9  10  11  12 dk13  14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×