eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mazowiecka Akademia Seniora po raz pierwszy w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, metody działań oszustów, bezpieczeństwo pożarowe i działania prozdrowotne – to tematy poruszone podczas pierwszej Mazowieckiej Akademii Seniora odbywającej się w Ostrołęce.

W środę w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się pierwsza Mazowiecka Akademia Seniora. Spotkanie to było okazją do omówienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Program dnia rozpoczął szef ostrołęckich policjantów insp. Stanisław Szcześniak. Podkreślił on ważną rolę jaką bezpieczeństwo odgrywa w naszym życiu.

Komendant podkreślił ich istotną rolę w obniżeniu skuteczności działania oszustów poprzez szybkie i świadome działanie. Na początek głównej części Mazowieckiej Akademii Seniora charakterystykę programu przedstawiła koordynator akcji asp. Irmina Małek-Przepiórka. Wskazała ona na rodzaje zagrożeń dla seniorów na terenie województwa mazowieckiego. Następni prelegenci to podinsp. Stanisław Popiel , który omówił bezpieczne zachowania na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego.O oszustwach metodą na wnuczka, policjanta, zagrożone konto czy w końcu listonosza mówił podkom. Sylwester Marczak. Kolejne ważne zagadnienia to bezpieczeństwo pożarowe przedstawione przez kpt. Martę Kacprzycką z KM PSP w Ostrołęce, oraz zdrowie i główne zagrożenia dla seniorów zaprezentowała pani Justyna Ejdys z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

- Ostatnią częścią programu dnia była debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów na terenie Ostrołęki i powiatu. Najwięcej pytań dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wskazano m.in. na długość emisji światła zielonego na niektórych przejściach dla pieszych. Jedno z pytań dotyczyło zagrożeń terrorystycznych, a dokładnie sposobu zachowania się, gdy znajdziemy się w pobliżu miejsca zamachu – powiedział nam podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce/

W Mazowieckiej Akademii Seniora uczestniczyło ponad 40 osób. Seniorzy reprezentowali m.in. Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dzienny Dom Pobytu Seniora oraz klub seniora Wrzos.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×