2016-03-15T15:50:22+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 75%
Ostrołęka,

Mechanicy z ZSZ nr 1 na stażach zawodowych w Portugalii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
3
1
0
Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, kształcący się w zawodzie technik mechanik, odbywają staż zawodowy w Portugalii. Pierwsza grupa pięćdziesięciu pięciu uczniów wyjechała w lutym, kolejna grupa dziewiętnastu uczniów wyjedzie na staż w marcu.

Uczniowie zyskali tę możliwość dzięki realizacji projektu „Wyspecjalizowany europejski mechanik – szkolenia zawodowe szansą na zatrudnienie”, nr: 2015-1-PL01-KA102-015688, którego beneficjentem jest Fundacja Pro Futuro z Warszawy. Uczestnicy projektu zostali wybrani w procesie rekrutacyjnym, a następnie solidnie przygotowywali się do wyjazdu w ramach zajęć kulturowo-pedagogicznych.

W ramach stażu uczniowie zrealizują program zawodowy oraz kulturalny. Stażyści w czasie pobytu w Portugalii podniosą swoje kwalifikacje techniczne z zakresów takich jak: podstawy konstrukcji maszyn i maszynoznawstwo, technologia z materiałoznawstwem, układy sterowania i regulacji, montaż maszyn i urządzeń, obsługa maszyn i urządzeń, organizacja i nadzór procesów produkcji, działalność gospodarcza, język angielski zawodowy. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach dotyczących wiedzy na temat historii i kultury Portugalii, zwiedzą zabytkowe miasta takie jak Braga czy Porto.

Głównym celem stażu jest rozwój zawodowy uczniów; poznanie przez nich metod działania firm zagranicznych z branży związanej z ich ścieżką edukacyjną; umożliwienie uczniom porównania metod pracy w Polsce i za granicą; nauczenie uczniów pracy w międzynarodowym zespole; poznanie przez nich alternatywnych rozwiązań mechanicznych.  Po zakończeniu projektu uczniowie otrzymają certyfikaty międzynarodowe poświadczające zdobyte przez nich kwalifikacje. Praktyki w Portugalii przyczynią się do wzrostu mobilności i atrakcyjności uczniów na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy.

Projekt wpłynie  pozytywnie także na lokalny rynek pracy, stwarzając pracodawcom szansę na zatrudnienie w przyszłości wykwalifikowanych pracowników. Ponadto przyczyni się on do powstania płaszczyzny porozumienia i współpracy między polskimi i zagranicznymi placówkami i instytucjami edukacyjnymi oraz ułatwi rozwój praktyk zawodowych. Wpływ projektu na jego uczestników będzie niebagatelny, a ostrołęcka gospodarka zyska ambitnych i wykształconych młodych liderów rynku.

Projekt finansowany jest w ramach programu Erasmus+, Sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 "Mobilność edukacyjna".

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30