2016-03-15T15:50:22+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mechanicy z ZSZ nr 1 na stażach zawodowych w Portugalii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, kształcący się w zawodzie technik mechanik, odbywają staż zawodowy w Portugalii. Pierwsza grupa pięćdziesięciu pięciu uczniów wyjechała w lutym, kolejna grupa dziewiętnastu uczniów wyjedzie na staż w marcu.

Uczniowie zyskali tę możliwość dzięki realizacji projektu „Wyspecjalizowany europejski mechanik – szkolenia zawodowe szansą na zatrudnienie”, nr: 2015-1-PL01-KA102-015688, którego beneficjentem jest Fundacja Pro Futuro z Warszawy. Uczestnicy projektu zostali wybrani w procesie rekrutacyjnym, a następnie solidnie przygotowywali się do wyjazdu w ramach zajęć kulturowo-pedagogicznych.

W ramach stażu uczniowie zrealizują program zawodowy oraz kulturalny. Stażyści w czasie pobytu w Portugalii podniosą swoje kwalifikacje techniczne z zakresów takich jak: podstawy konstrukcji maszyn i maszynoznawstwo, technologia z materiałoznawstwem, układy sterowania i regulacji, montaż maszyn i urządzeń, obsługa maszyn i urządzeń, organizacja i nadzór procesów produkcji, działalność gospodarcza, język angielski zawodowy. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach dotyczących wiedzy na temat historii i kultury Portugalii, zwiedzą zabytkowe miasta takie jak Braga czy Porto.

Głównym celem stażu jest rozwój zawodowy uczniów; poznanie przez nich metod działania firm zagranicznych z branży związanej z ich ścieżką edukacyjną; umożliwienie uczniom porównania metod pracy w Polsce i za granicą; nauczenie uczniów pracy w międzynarodowym zespole; poznanie przez nich alternatywnych rozwiązań mechanicznych.  Po zakończeniu projektu uczniowie otrzymają certyfikaty międzynarodowe poświadczające zdobyte przez nich kwalifikacje. Praktyki w Portugalii przyczynią się do wzrostu mobilności i atrakcyjności uczniów na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy.

Projekt wpłynie  pozytywnie także na lokalny rynek pracy, stwarzając pracodawcom szansę na zatrudnienie w przyszłości wykwalifikowanych pracowników. Ponadto przyczyni się on do powstania płaszczyzny porozumienia i współpracy między polskimi i zagranicznymi placówkami i instytucjami edukacyjnymi oraz ułatwi rozwój praktyk zawodowych. Wpływ projektu na jego uczestników będzie niebagatelny, a ostrołęcka gospodarka zyska ambitnych i wykształconych młodych liderów rynku.

Projekt finansowany jest w ramach programu Erasmus+, Sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 "Mobilność edukacyjna".
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR