2015-10-17T09:02:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęcka „metalówka” obchodziła swoje święto [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZSZ nr 1 w Ostrołęce
REKLAMA
Odsłonięciem wystawy upamiętniającej dr Józefa Psarskiego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 uczcili pamięć o swoim patronie. Święto szkoły było także okazją do ślubowania klas pierwszych oraz uroczystej inauguracji nowego roku sportowego.

Uroczystości z okazji święta szkoły odbyły się w ostrołęckiej „metalówce” w piątek, 9 październikach. Wzięli w nich udział m.in. wiceprezydent Ostrołęki, Grzegorz Płocha, prezes Stowarzyszenia Kurpi i Ostrołęki, dyrekcja placówki, grono pedagogiczne, społeczność szkolna oraz instytucje i osoby na co dzień współpracujące z ZSZ nr 1.

Podczas uroczystości oficjalnie otwarto wystawę upamiętniającą działalność dra Józefa Psarskiego zatytułowaną „Ludzie, czyny a nawet mury mówić o nim będą”. W swoich wypowiedziach honorowi goście nawiązali do postaci patrona szkoły, podkreślając jego zasługi dla miasta, szkoły, szpitala. Dyrektor ZSZ Nr 1, Tadeusz Olszewski podkreślił, że społeczność szkolna pielęgnuje tradycje i wartości przekazane przez jej założyciela.

Święto szkoły jest wyjątkowym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy w obecności dyrektora  i wiceprezydenta Ostrołęki wstąpili w progi Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 uroczyście ślubując „Strzec honoru szkoły, stać się godnym jej szczytnych tradycji (…)”.

Uczniowie prowadzący uroczystość odczytali fragmenty testamentu patrona, mówiące o jego wielkim wkładzie w rozwój szkoły. Na uroczystej akademii tradycyjnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu o Józefie Psarskim.

Po ślubowaniu uczniowie wzięli udział w zabawach integracyjnych, m. in. w otrzęsinach oraz turnieju piłki nożnej dla klas pierwszych. Zwycięski puchar z rąk wicedyrektora odebrała klasa I P.

Kolejnym punktem święta szkoły była inauguracja roku sportowego 2015/16, w której wzięli udział uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych. Reprezentacje klas z tytułem Mistrza Szkoły w poszczególnych konkurencjach i dyscyplinach indywidualnych otrzymały pamiątkowe statuetki. Młodzież z klasy II P odebrała Puchar Przechodni Mistrza Szkoły za rok 2014/15 w rywalizacji sportowej. Natomiast uczeń klasy III P Paweł Zyśk uzyskał tytuł Sportowca Roku. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane ze środków UKS „Elektryczniak”.

Święto szkoły zakończył mecz piłki nożnej nauczyciele – uczniowie, w którym zwycięzcami okazali się pedagodzy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3