2015-10-17T09:02:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęcka „metalówka” obchodziła swoje święto [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZSZ nr 1 w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Odsłonięciem wystawy upamiętniającej dr Józefa Psarskiego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 uczcili pamięć o swoim patronie. Święto szkoły było także okazją do ślubowania klas pierwszych oraz uroczystej inauguracji nowego roku sportowego.

Uroczystości z okazji święta szkoły odbyły się w ostrołęckiej „metalówce” w piątek, 9 październikach. Wzięli w nich udział m.in. wiceprezydent Ostrołęki, Grzegorz Płocha, prezes Stowarzyszenia Kurpi i Ostrołęki, dyrekcja placówki, grono pedagogiczne, społeczność szkolna oraz instytucje i osoby na co dzień współpracujące z ZSZ nr 1.

Podczas uroczystości oficjalnie otwarto wystawę upamiętniającą działalność dra Józefa Psarskiego zatytułowaną „Ludzie, czyny a nawet mury mówić o nim będą”. W swoich wypowiedziach honorowi goście nawiązali do postaci patrona szkoły, podkreślając jego zasługi dla miasta, szkoły, szpitala. Dyrektor ZSZ Nr 1, Tadeusz Olszewski podkreślił, że społeczność szkolna pielęgnuje tradycje i wartości przekazane przez jej założyciela.

Święto szkoły jest wyjątkowym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy w obecności dyrektora  i wiceprezydenta Ostrołęki wstąpili w progi Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 uroczyście ślubując „Strzec honoru szkoły, stać się godnym jej szczytnych tradycji (…)”.

Uczniowie prowadzący uroczystość odczytali fragmenty testamentu patrona, mówiące o jego wielkim wkładzie w rozwój szkoły. Na uroczystej akademii tradycyjnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu o Józefie Psarskim.

Po ślubowaniu uczniowie wzięli udział w zabawach integracyjnych, m. in. w otrzęsinach oraz turnieju piłki nożnej dla klas pierwszych. Zwycięski puchar z rąk wicedyrektora odebrała klasa I P.

Kolejnym punktem święta szkoły była inauguracja roku sportowego 2015/16, w której wzięli udział uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych. Reprezentacje klas z tytułem Mistrza Szkoły w poszczególnych konkurencjach i dyscyplinach indywidualnych otrzymały pamiątkowe statuetki. Młodzież z klasy II P odebrała Puchar Przechodni Mistrza Szkoły za rok 2014/15 w rywalizacji sportowej. Natomiast uczeń klasy III P Paweł Zyśk uzyskał tytuł Sportowca Roku. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane ze środków UKS „Elektryczniak”.

Święto szkoły zakończył mecz piłki nożnej nauczyciele – uczniowie, w którym zwycięzcami okazali się pedagodzy.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4