eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mer Borysławia na Ukrainie: Jesteśmy bardzo wdzięczni gminie Rzekuń [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
Igor Yavorskyi, fot. Facebook (profil mera)Igor Yavorskyi, fot. Facebook (profil mera)
REKLAMA

Mer Borysławia Igor Yavorskyi podziękował władzom gminy Rzekuń za pomoc humanitarną, która dotarła już do tego ukraińskiego miasta. Włodarz Borysławia nagrał specjalny film, który wójt Podolak opublikował w mediach społecznościowych. Przy okazji, sprawdzamy, co obecnie dzieje się w Borysławiu.

- Jestem mer miasta Borysławia Igor Yavorskyi. Chciałbym podziękować wójtowi gminy Rzekuń Bartoszowi Podolakowi - powiedział, dodając:

Jesteśmy bardzo wdzięczni gminie Rzekuń, osobiście panu wójtowi i wszystkim zaangażowanym za zebranie i dostarczenie pomocy humanitarnej do naszego miasta

Co słychać w Borysławiu?

Mer Igor Yavorskyi w najnowszym wystąpieniu podziękował amerykańskiej firmie IT, która przekazała 300 kompletów materacy, poduszek, koców i pościeli. Z kolei jedna z polskich firm przekazała całą ciężarówkę jaj, które trafiły do potrzebujących. - Każda pomoc jest bardzo ważna - podkreślił mer.

Od dwóch dni w Borysławiu zainstalowano pięć dodatkowych systemów alarmowych. Podczas spotkania z przedsiębiorcami dyskutowano o zachowaniu potencjału produkcyjnego ukraińskich firm. Ministerstwo Gospodarki podjęło inicjatywę przeniesienia przedsiębiorstw z dotkniętych wojną terytoriów na terytorium zachodniej Ukrainy. W Borysławiu znaleziono na razie 10 lokali, które mogą służyć przeniesionym firmom.

Od 16 marca w Borysławiu wróciła nauka zdalna dla uczniów klas 1-6. Brać w niej udział mogą również dzieci uchodźców, którzy trafili do tego miasta, a jest ich już prawie 2,5 tysiąca. Mimo, iż Borysław nie był bombardowany, to 15 marca syreny alarmowe nakazywały udanie się do schronu trzykrotnie.

Borysławska młodzież wzięła udział w manifestacji, podczas której kolejny raz zaapelowano do Zachodu o zamknięcie nieba nad Ukrainą.

zdjecie

Dzieci z Ukrainy mocno przeżywają rosyjską agresję. Najmłodsi z Borysławia także wzięli udział w projekcie "Mamo, widzę wojnę". Ich rysunki trafiły do ogólnoukraińskiej bazy. Trzeba przyznać, że to poruszające i bardzo niesprawiedliwe, że kilkuletni obywatele Ukrainy muszą w swoim życiu zmagać się z tak wielką traumą. Takie rysunki, jak ten, mówią wszystko:

zdjecie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×