eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Miasto kontra powiat na otwarciu Mistrzostw Polski. Nieoczekiwana polemika!

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Do nieoczekiwanej wymiany zdań doszło na scenie podczas otwarcia kolarskich Mistrzostw Polski w Ostrołęce. Wiceprezydent Ostrołęki powiedziała, że "rywalizację ze starostwem wygraliśmy"- chodziło o wsparcie dla tej imprezy. Z kolei starosta Stanisław Kubeł ripostował: "Próbujemy za was rozwiązać problemy".

Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbywają się w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim, głos zabierała m.in. wiceprezydent Ostrołęki Anna Gocłowska. Odczytała list od prezydenta Łukasza Kulika, podziękowała za organizację mistrzostw w Ostrołęce, ale odniosła się też do... rywalizacji ze starostwem.

"Miasto wsparło to wydarzenie na miarę swoich możliwości. Po mnie będzie mówił pan starosta i chwalił się wsparciem. To ja chcę państwu powiedzieć, że tę rywalizację ze starostwem wygraliśmy" - powiedziała wiceprezydent Gocłowska.

Na replikę nie trzeba było długo czekać. Gdy tylko starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł chwycił za mikrofon, widać było, że nastawienie jest bojowe. "Szpileczek" w stronę miasta nie brakowało.

- Pani prezydent, powiat ostrołęcki do Mistrzostw Polski w kolarstwie przygotowywał się przez kilkanaście lat, poniósł nakłady dużo większe niż Miasto Ostrołęka. Był zawsze w pierwszej dziesiątce najbardziej inwestujących powiatów, dziewięć razy stawał na podium. A w co inwestował? Głównie w drogi pod wyścigi kolarskie, które są dzisiaj. Mamy ponad 300 km bardzo porządnie przygotowanych tras. Mam nadzieję, że te trasy spodobają się kolarzom zarówno na pętli dużej, kurpiowskiej, jak i również na pętli małej dla kobiet i innych drużyn ścigających się na części szlacheckiej - zaczął ripostować starosta Kubeł, dodając później:

Cieszę się, że organizatorzy zgodzili się, żeby trasy wyścigu objęły wszystkie 11 gmin. Gdyby wyścigi były tylko po Mieście Ostrołęka, pani prezydent, to by była bardzo nieudana impreza. Powiat stoi otworem. Cieszy mnie, że każda porządna impreza i każdy sport wyzwala coś takiego w człowieku, że musi się mierzyć najpierw sam z sobą. Jeśli zwycięży sam z sobą to także jest dobrym partnerem dla innych. Warto, pani prezydent uprawiać sport. Ja uprawiam wiele dyscyplin i sport nauczył mnie jednego: trzeba szanować siebie i poprzez szacunek do siebie mamy szacunek do innych.

"Cieszę się, że impreza obejmuje też Ostrołękę, która jest sercem i tu powinno się ruszać i kończyć, ale także dbając o integralność całych terenów przyległych i związków miasta z powiatem trzeba łączyć i obejmować wszystkich" - powiedział starosta, ale to nie był koniec...

- Dostajecie ogromny prezent jako Miasto od powiatu ostrołęckiego: nowy most. Bo problemy komunikacyjne nie występują w powiecie, tylko w mieście. My próbujemy je rozwiązać za was - podkreślił Kubeł.

Takim oto akcentem, z nutką miejsko-powiatowej rywalizacji, rozpoczęło się ściganie w Ostrołęce. A kto wygrał "etap z mikrofonem" na uroczystym otwarciu? To już oceńcie państwo sami.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×