2015-09-22T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miasto odgradza „piaski” od „Zorzy”. Kupcy protestują [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Na zlecenie miasta powstaje ogrodzenie oddzielające tzw „piaski” od Domu Handlowego „Zorza”. Kupcy posiadający tam swoje niewielkie kramy protestują, twierdząc, że to celowe utrudnianie im życia.

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem ogrodzenia mającego oddzielić teren, na którym znajduje się DH „Zorza” od działki należącej do firmy Megakrusz. Teren ten nazywany jest potocznie „piaskami”. Od wielu lat funkcjonuje tu nieformalne targowisko. Handlujący przeważnie warzywami i owocami za niewielką opłatą dla właściciela nieruchomości ustawiają tu swoje stragany.

Ogrodzenie, którego budowę rozpoczęto w poniedziałek oddzielało będzie obie nieruchomości i według zapewnień ratusza ma posłużyć podniesieniu bezpieczeństwa pieszych i klientów „Zorzy” oraz nowej hali targowej.

- Niebawem otwarta zostanie duża hala targowa co przełoży się na zwiększony ruch pieszych. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo korzystającym z chodnika mieszkańcom. W tym miejscu planowana jest również budowa drogi dojazdowej – powiedział nam Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Plany budowy ogrodzenia nie podobają się kilkunastu osobowej grupie kupców. Twierdzą, że to celowe i złośliwe działanie urzędników, by pozbyć się ich z tego miejsca. „Chcą tu zrobić getto!”, „Inni mogą ustawiać swoje stragany a my nie!”, „To niesprawiedliwe traktowanie kupców.” - tak o powstającym ogrodzeniu mówią oburzeni handlarze.

Nie od dziś wiadomo, że „piaski” są solą w oku władz miasta. Targowisko raczej nie przysparza uroku, a często padają opinię, że wręcz szpeci i odstrasza przyjezdnych. Właściciel działki, firma Megakrusz zobowiązała się do przedstawienia do końca roku planów związanych zagospodarowaniem tego terenu. Na pograniczu obu działek planowana jest także budowa drogi dojazdowej do ulicy Prądzyńskiego.

Do sprawy będziemy wracali.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1