eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miasto Ostrołęka chce remontować dwa mosty!

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
REKLAMA

Miasto Ostrołęka chce wyremontować dwa mosty w mieście. Wydano już ogłoszenie o zamówieniu robót budowlanych, a potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać się do końcówki maja.

Mosty to jedne z najważniejszych elementów infrastruktury transportowej. Jednak z biegiem czasu, pod wpływem czynników atmosferycznych, obciążenia ruchem drogowym i innych czynników, mosty mogą ulegać degradacji. Dlatego tak ważne jest regularne przeprowadzanie remontów mostów, aby zapewnić ich bezpieczeństwo użytkownikom. Remont mostów, także tych małych, to kosztowne przedsięwzięcie, ale jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa.

I właśnie z tego założenia wychodzi miasto, ogłaszając zamówienie na roboty budowlane dotyczące dwóch małych mostów w mieście. Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja obiektów mostowych wraz z drogami dojazdowymi na terenie miasta Ostrołęki”. Zamówienie zostało podzielone na dwie części:

  • Część I - „Modernizacja mostu drogowego na rzece Omulew w ciągu drogi krajowej nr 61 – ul. Warszawska w Ostrołęce”,
  • Część II - „Modernizacja mostu przez rzekę Czeczotka – Aleja Wojska Polskiego w Ostrołęce”

Termin wykonania inwestycji w obu częściach wynosi 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Składanie ofert w postępowaniu przewidziano do 29 maja do godz. 10:00. Jaki jest zakres prac?

Most na Omulwi

Na moście nad rzeką Omulew mają zostać wykonane roboty, które mają powstrzymać dalszą degradację obiektu. Uzupełniony ma być nasyp, umocnione stożki skarpowe, wymieniona ma być też warstwa ścieralna nawierzchni. Na nowe mają być wymienione mostowe balustrady. Do tego, oczyszczone ma być koryto rzeki z konarów, pni drzew, śmieci i innych zanieczyszczeń.

Most na Czeczotce

Remontowany ma być też most w ciągu alei Wojska Polskiego na drodze krajowej 61. W tym przypadku mają być wymienione płyty skrajne konstrukcji nośnej, wykonane będą też krawężniki betonowe jezdni, balustrady po obu stronach mostu, odtworzone mają być też betonowe umocnienia. Realizowane będzie też odwodnienie obiektu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×