eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Międzynarodowy Rok Szkła. Spacer architektoniczny w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. Pilkington Polskafot. Pilkington Polska
REKLAMA
zdjecie 7679

Projekt opracowany z okazji Międzynarodowego Roku Szkła trafił już do Ostrołęki. Na ogrodzeniu parku wodnego przy ul. Witosa można już podziwiać nową wystawę plenerową „Spacer architektoniczny”, która została przygotowana przez NSG Group w Polsce.

Wystawę można było już zobaczyć w Skierniewicach oraz Sandomierzu. Teraz przyszedł czas na Ostrołękę. Odwiedzający mogą wziąć udział w podróży przedstawiającej historię produkcji szkła w Polsce oraz na świecie, a także zobaczyć przykłady zastosowania tego surowca w najciekawszych projektach architektonicznych w Europie. Wystawa ma formę 23 tablic ukazujących, że szkło jest niezastąpionym surowcem w branży architektonicznej, a dzięki rozwojowi technologicznemu można nadawać mu różnorodne, wyspecjalizowane właściwości i kształty.

Chcemy podzielić się z odwiedzającymi najważniejszymi informacjami o produkcji szkła, o historii NSG Group, a także pokazać przykłady realizacji z użyciem szkieł marki Pilkington, które są produkowane w Ostrołęce i innych polskich miastach. Międzynarodowy Rok Szkła ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych to świetna okazja, aby popularyzować tę tematykę oraz pokazać role i zastosowanie szkła w codziennym życiu i przestrzeni miejskiej.

mówi Dariusz Kowalczyk, Dyrektor Operacyjny w Pilkington IGP.

Dobór miejsca nie jest przypadkowy. W Ostrołęce mieści się bowiem Oddział Pilkington IGP zajmujący się produkcją szyb zespolonych. Historia zakładu sięga roku 1995, a niedawno zakończyła się jego rozbudowa. Rozpoczęte w 2020 roku prace dobiegły końca, a uroczyste otwarcie nowo wybudowanej części odbyło się 31 maja 2022. Projekt ten pozwolił na podwojenie mocy produkcyjnych zakładu, zwiększenie zatrudnienia, a co za tym idzie, zaowocował nowymi możliwościami, które pozwolą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie i zapewnią przewagę operacyjną na rynku.

 

Źródło: Pilkington Polska
Więcej o: Ostrołęka, wystawa

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×