zdjecie 473
2015-11-25T08:53:49+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miejska dziewiątka „Bajkową Krainą”? Decyzja w rękach radnych

REKLAMA
Przedszkole Miejskie nr 9, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja o nadaniu imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 9. Zgodnie z przygotowanym pod obrady projektem uchwały placówka miałaby zostać nazwana „Bajkową Krainą”.

W sprawie nadania imienia „Bajkowa Kraina” PM nr 9 znajdującemu się przy ulicy Berlinga pozytywnie wypowiedziały się już wszystkie komisje stałe Rady Miasta. Ostateczna decyzja jednak pozostaje w gestii całego składu rady. Poznamy ją już w najbliższy czwartek, 26 listopada.

Motywacją do nadania nazwy Przedszkolu Miejskiemu nr 9 w Ostrołęce jest zbliżający się jubileusz 35-lecia funkcjonowania przedszkola. Wyboru nazwy „Bajkowa Kraina” dokonano w drodze konkursu ogłoszonego wśród przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz spośród propozycji rodziców.

„Bajki mają niecodzienny wpływ na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Pomagają im zrozumieć otaczający je świat i wzmacniają wiarę we własne siły. W bajkach zazwyczaj dobro zwycięża zło, a mały i słaby wygrywa z silnym i potężnym, co daje dzieciom nadzieję i napawa optymizmem. Czytanie bajek ma szczególne znaczenie dla dziecka. Poszerza słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli w wyrazy i zdania zgodne z zasadami gramatyki, uczy słuchać, rozwija wyobraźnię, dostarcza nowych informacji o świecie.

W zależności od rodzaju bajki dziecko poznaje różne wzorce osobowe, sposoby postępowania. Dzięki czytaniu dzieci szybciej przyswajają pojęcia takie jak: miłość, przyjaźń i mogą zrozumieć znaczenie słowa współczucie, które w książkach są zarysowane konkretnymi sytuacjami. Dzięki codziennemu czytaniu bajek dziecko rozwija język, który stanowi podstawę do myślenia, w tym również myślenia matematycznego.

Bajki mogą również służyć jako narzędzie terapeutyczne. Pozwalają zrozumieć istotę problemu dziecka w sposób subtelny, zwłaszcza, że maluchy często utożsamiają się z bohaterami. Bajka może pomóc dziecku w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych nie tylko w przedszkolu, ale również w życiu czy później w szkole.” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×